Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczow,

Jestem tu po raz pierwszy, i mam nadzieje ze nie ostatni :D .

Jestesmy na etapie zalatwiania pozwolenia na budowe w Tyncu - projekt kupiony: blizniak Rododendron 5 b z Archonu. Budowa ma ruszyc w 2008 roku, wykonczenie chcemy zrobic w 2009.

Szukam ekipy do robot: od fundametow po dach, do stanu surowego.

Czy ktos z Was moze podeslac namiary na firmy z ktorych korzystaliscie lub ktore mozecie polecic.

 

bede baaaaaaaardzo zobowiazany !!!!

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wiech dzięki, to mnie przekonuje żeby jednak samemu kupować materiał. Pozdrawiam.

 

Jola z Melisy na jakie tynki bedziecie sie decydować? My tez bedziemy robic raczej na wiosnę - teraz juz zimno a w nocy przymrozki, trzeby by dużo ogrzewać i suszyć tynki.

Pozdrawiam

No właśnie tak do końca nie jestem zdecydowana jakie. Chyba gipsowe. Takie żeby można było od razu malować. A Ty jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech dzięki, to mnie przekonuje żeby jednak samemu kupować materiał. Pozdrawiam.

 

Jola z Melisy na jakie tynki bedziecie sie decydować? My tez bedziemy robic raczej na wiosnę - teraz juz zimno a w nocy przymrozki, trzeby by dużo ogrzewać i suszyć tynki.

Pozdrawiam

No właśnie tak do końca nie jestem zdecydowana jakie. Chyba gipsowe. Takie żeby można było od razu malować. A Ty jak myślisz?

 

My też myslimy o gipsowych. Tak naprawdę to nie wiem, czy takie tynki nadają sie do malowania bez robienia gładzi. Myślę tu o salonie. Jeśli bedzie trzeba to zrobimy gładzie np w salonie.

Może wypowiedzą sie osoby ktore juz mają tynki !!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też myslimy o gipsowych. Tak naprawdę to nie wiem, czy takie tynki nadają sie do malowania bez robienia gładzi. Myślę tu o salonie. Jeśli bedzie trzeba to zrobimy gładzie np w salonie.

Może wypowiedzą sie osoby ktore juz mają tynki !!!

Pozdrawiam

 

jesteśmy po tynkach gipsowych, maszynowych

ściany wygladają super (chociaż nie biegałam z lampką i nie podświetlałam ścian :D ) - jak dla mnie nadają sie do malowania

nie zamierzamy kłaśc na to gładzi

mam nadzieję, że będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas bez gładzi. Tynki OK tylko pan zapomniał że powinny być na wysokość 270 i zrobił na 2,45 ...

Malarze musieli dorabiać tynk

 

Wydaje mi się że tynki są be zarzutu, ale może jesteśmy mało wymagający :)

 

Po dwóch latach (z hakiem) mieszkania w domku już myślimy o remoncie -może by tak coś odmalować albo zmienić.

Choć dopiero robimy kominek i przymierzamy się do myślenia o listwach przypodłogowych.

 

Czy to się kiedyś skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty chciałem lać już w październiku ale... nie wyszło.

 

 

naprzeciwko mamy dom który fundamenty miał lane w listopadzie a całość ścian powstała w styczniu - lutym w czasie zimy stulecia (pamiętacie? to wtedy jak było -30 na termometrach). Dach robili w lutym/marcu i całośc domu powstałą praktycznie w zimie.

 

Dom stoi, fajnie wygląda i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiejus

 

Połączenia ciesielskie to jest to! Chylę kapelusza... My dopiero zaczynamy samodzielne prace wykonawcze, ale mam nadzieję, że zmysł praktyczny nam się z cxzasem wyrobi :lol:

 

Jola z Melisy, Vanka99

 

Mam tynki gipsowe z agregatu, ekipa pana Tracza z listy misiów. Miałam bardzo dużo pracy i nie miałam czasu użerać się jeszcze z kupowaniem materiału. Wzięłam usługę z materiałem i nie żałuję. Chłopaki na materiale nie odzczędzali :lol: Na pożegnanie dostałam nawet worek gipsu na "docieranie" ewentualnych późniejszych usterek Ściany są gładziutkie, będą malowane bez jakichkolwiek gładzi. Robiłam je na początku września, grzeję od czasu do czasu kominkiem i ciągle są miejsca, gdzie są totalnie mokre.... Chyba więc raczej poczekajcie do wiosny.

 

cyberbronek

 

Witam nowego sąsiada! Info poszło na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tynków - ja kładłam maszynowe cementowo-wapienne. Mają delikatną chropowatą strukturę - cena robocizny 18, materiału gotowego ok.7zł. Jeśli miałabym teraz wybierać - wybrałabym tynki wapienne, są o 30% droższe ale efekt jest nieporównywalny. Na pewno taniej kupić piasek, cement i robić tynk na miejscu.

 

Nie wiem czy dobrze robię - zalałam posadzki na poddaszu i w garażu, we wtorek zalewam parter. W nocy t spada do -2, ale jestem dobrej myśli. Nie chcę czekać, ryzykuję. Wylewki 13zł za mkw z ułozeniem folii i styropianu.

 

natalia[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanka, my też czekamy na okna. Będą w połowie grudnia. A tynki też prawie na pewno gipsowe. I jednak wiosną. Zresztą jeszcze nie mamy elektryki.

 

Jola z Melisy to jesteśmy chyba na tym samym etapie budowy.Czekamy na okna i rozglądamy sie za elektrykiem w rozsądnych cenach. Reszta prac na wiosnę. Chyba, że bedzie baaardzo baaaardzo ciepła zima czyli plusowe temperatury to może bedziemy coś dalej robić.

Mam ogólne pytanie - czy można przed tynkami robić ocieplanie poddasza i strychu??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też myslimy o gipsowych. Tak naprawdę to nie wiem, czy takie tynki nadają sie do malowania bez robienia gładzi. Myślę tu o salonie. Jeśli bedzie trzeba to zrobimy gładzie np w salonie.

Może wypowiedzą sie osoby ktore juz mają tynki !!!

Pozdrawiam

 

Jak solidnie zrobione tynk gipsowe to nie potrzeba gładzi.

Mamy wszędzie tynki gipsowe, nigdzie nie mamy gładzi tylko od razu malowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrzebuje ekipy do zabudowy GK i ocieplenia poddasza?

 

Naszym góralom pogoda pokrzyżowała plany, robią ocieplenie domu u mojej koleżanki, ale nie skończą razem z tynkiem, bo jest zbyt zimno. W ciągu dwóch dni pozabezpieczają budynek i będą wolni.

 

Są chętni na takie prace wewnątrz budynku również w zimie.

Są naprawdę godni polecenia i w rozsądnej cenie.

 

Piszcie na priv.

 

pozdrawiam

Dabell

Ja poproszę o namiary na górali . Pozdrawiam. Jakie są ich ceny usług?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...