Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkim wroclawskich budujacych!

Za późno, o kilka lat za późno, odkryłam forum

A za późno o kilka miesiecy Wasza wspaniałą grupę! Od wczoraj przebrnęłam pilnie przez 10 czy 15 stron, nie dam rady więcej...

Dlatego bardzo prosze o pomoc. Szukam pilnie kogoś do zakończenia wykończeniówki - glazurnika; w dalszej kolejnosci kogoś, kto pomaluje ściany w dwóch pokojach. Zależy mi na tym, po moich wszystkich przejściach ostatnich, żeby był to glazurnik prawdziwy (a nie sasiad Gieńka czy kuzyn Heńka) Mój ostatni fachowiec poszedł w siną dal, po tym, jak nie dostał kolejnej zaliczki na "pójście do sklepu" (a żadał takowych kilka razy dziennie )

Nie chciałabym pasożytować na forum, ale sami pisaliście, że lista miśków nie jest w tej chwili najlepszym miejscem do szukania owych. Więc proszę bardzo o pomoc na priva.

Pozdrawiam serdecznie,

L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników baniaków z gazem. Jle czau Wam zajęło załatwianie formalności od momentu podpisania umowy,do czasu uruchomienia całej instalacji ?

 

witaj

mamy butlę shell gas

umowę podpisaliśmy dość dawno (w śrepniu lub we wrześniu) ale niespieszylo nam się z jej postawieniem

jak juz podjeliśmy decyzję to od wypełnienia dokumentów do "zainstalowania" butli minęlo niecałe 2 tyg.

ponieważ nie mamy jeszcze gotowej instalacji grzewczej nie napełnialiśm zbiornika od razu

teraz zamówiliśmy napelnienie (czeka się ok. tygodnia)

i jak tylko zamontujemy piecmi bedzie gotowa instalacja w domu to ruszamy z ogrzewaniem (mam nadzieję, że jeszcze w listopadzie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników baniaków z gazem. Jle czau Wam zajęło załatwianie formalności od momentu podpisania umowy,do czasu uruchomienia całej instalacji ?

 

witaj

mamy butlę shell gas

umowę podpisaliśmy dość dawno (w śrepniu lub we wrześniu) ale niespieszylo nam się z jej postawieniem

jak juz podjeliśmy decyzję to od wypełnienia dokumentów do "zainstalowania" butli minęlo niecałe 2 tyg.

ponieważ nie mamy jeszcze gotowej instalacji grzewczej nie napełnialiśm zbiornika od razu

teraz zamówiliśmy napelnienie (czeka się ok. tygodnia)

i jak tylko zamontujemy piecmi bedzie gotowa instalacja w domu to ruszamy z ogrzewaniem (mam nadzieję, że jeszcze w listopadzie :))

Dziękuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałam paru osobom pokazać prace stolarza, którego polecałam, a który robił nam kuchnie.

Zdjęcia kuchni i barku w naszej galerii (w stopce).

 

ławka - nAm sie z N.ENem nie spieszyło. Od podpisania do zainstalowania trochę minęło i sami opóźnialiśmy. Ale generalnie ok miesiąca na papierologie i otrzymanie pozwolenia trzeba liczyć. Sam montaż - jeden dzień.

 

LAURIJA-glazurnik przy okazji może nie być najtańszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałam paru osobom pokazać prace stolarza, którego polecałam, a który robił nam kuchnie.

Zdjęcia kuchni i barku w naszej galerii (w stopce).

 

kulka Oglądalam Waszą galerię, macie pieknie urządzony dom.

Sami wszystko wymyślaliście czy mieliście architekta wnętrz?

Gratuluje również talentów malarskich - żarafa wyszła suuuper !!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Hmmm... A co znaczy nie najtańszy? Pewnie, że wolałabym tańszego, zwłaszcza, że przez robota już przez Pana Piwo trochę zaczęta, a kafle chyba dość łatwe, bo duże.

Ale wolę dobrego-nie-najtańszego od partacza.

Także bardzo proszę :D

 

Zerkęłam na Twoje dzieło - naprawdę super! Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę miec głupie pytanie?

 

u mni eskończyli elektrycy, właśnie kończa tynkarze wewnętrzni, o panu ocieplającym już wspominałam kilka razy, strasznie mi działa na nerwy i ...... nadal robi :evil: :evil: :evil: już ze 2 miesiące :evil: :evil: w przyszłym tygodniu wchodzi pan od instalacji wod-kan-grzewczych a wylewki robimy w grudniu, będizemy już wtedy grzać trochę i potem już domek będzi estał całą zime nieruszany.

 

Myślicie, ze źle robię? WYdaje mi się, zę wszystko powinno dobrze przeschnąć od grudnia do marca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wylewki robimy w grudniu, będizemy już wtedy grzać trochę i potem już domek będzi estał całą zime nieruszany.

 

Myślicie, ze źle robię? WYdaje mi się, zę wszystko powinno dobrze przeschnąć od grudnia do marca

 

u nas b.podobnie

tynki wewn mamy gotowe, elektrycy osadzaja puszki, papa pod posadzki zgrzana, powoli "rozkrecaja" sie panowie od wod-kan i ogrzewania

wiec niedlugo powinnismy wylac pisadzki

ale Pan od posadzek straszy, że jak przyjda duze mrozy to posadzek nie zrobimy, bo piach zamarnie - wiec troszke sie obawiam czy uda nam sie przed zima wylac posadzki

tez mamy taki plan zeby przez zime lekko ogrzewac i na wiosne ruszyc z wykonczeniowka

jeli bedziecie ogrzewac dom to przez 3 mies powinno wszystko wyschnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tą papą pod posadzki? nasz posadzkarz chce położyc tylko folię

 

no widzisz, sa 2 szkoły

papa generalnie jest izolacja "przeciwwilgociową"

jedni uważają, że powinno sie ją położyć (np nasz posadzkarz, kie-bud, architekt)

inni uważaja że to zbednie wydana forsa

więc zrobiliśmy ta papę, szczególnie ze wgledu na parkiety

ale tak na 1000 % to nie jestem pewna czy rzeczywiscie trzeba zgrzewac ta pape pod posadzki

wiele posadzek jest wylewanych bez papy, tylko folia+styro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto_usunięte*

Hej

 

Czy w okolicach Brzegu Dolnego w stronę Wrocławia ktoś słyszał o firmie ochroniarskiej ??

Ostatnio szukamy sposobu zabezpieczenia przed kradzieżą ale niestety nie ma na naszym terenie agencji ochrony :(

Jeśli chodzi o ubezpieczenie to zwraca ono tylko 10 % wartości skradzonych przedmiotów, a składke trzeba płacić od całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak okna i drzwi (docelowe) wstawione to nie można domu ubezpieczyć normalnie?

 

ubezpieczenie w czasie budowy to porażka...

ja chciałam ubezpieczyć jak mieliśmy nie zatynkowane kable i instalacje CWU i CO bez wylewek jeszcze i okazało się, że tego niestety ubezpieczenie nie obejmuje wcale, jak to już pozakrywam to co najwyżej mogę ubezpieczyć kontakty, kaloryfery i piec, a to mnie już nie interesowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...