Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Droga Grupo Wrocławska !

Jestem Waszym czytaczem i mam nadzieję ,ze w tym momencie stanę się udziałowcem.

Ruszamy z budową na wiosnę ( Dom za rogiem - Murator) i właśnie próbujemy szukać we Wrocławiu i okolicach :

- materiałów budowlanych

- ekipy budowlanej.

Mamy wycenę kosztu materiałów od Szostaka i dwie wyceny ekip budowlanych ( niestety drogie), ale przydałoby się coś jeszcze.

 

Czy moglibyście nam coś podpowiedzieć, polecić ?

 

Z góry dziękuję !

Ekra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Droga Grupo Wrocławska !

Jestem Waszym czytaczem i mam nadzieję ,ze w tym momencie stanę się udziałowcem.

Ruszamy z budową na wiosnę ( Dom za rogiem - Murator) i właśnie próbujemy szukać we Wrocławiu i okolicach :

- materiałów budowlanych

- ekipy budowlanej.

Mamy wycenę kosztu materiałów od Szostaka i dwie wyceny ekip budowlanych ( niestety drogie), ale przydałoby się coś jeszcze.

 

Czy moglibyście nam coś podpowiedzieć, polecić ?

 

Z góry dziękuję !

Ekra

 

Witaj Ekra,

 

Proponuję się łączyć w grupę zamówieniową własnie na Forum, naprawde mozna tylko zyskać.

A materiały kupowac w roznych miejscach, w zaleznosci kto sie w czym specjlalizuje.Proponuje zakup materiałów sciennych w grudniu lub styczniu, bedzie jeszcze przed ruchem, cenowym.

materiały scienne mozna pytać w Wobopolu, koło ul. Wałbrzyskiej

ale najlepiej miec kilka wycen bo wtedy się latwiej negocjuje na tzw sierotkę.

Mnostwo pracy przed tobą, ja własnie koncze dach-zycze wiec Ci powodzenia

bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xena

 

Ja też poszukuję zduna (chcę mieć kominek z szamotu). Od kogoś na forum dostałam namiary na Jakiegoś zduna z ul. Trzebnickiej 76 (tel.507 215136). Że Trzebnicką mam za rogiem, to oczywiście odkładam spotkanie z panem, ale muszę się zebrać. Spróbuję jutro i dam znać kto zacz. Gdybyś kogoś jeszcze znalazła to daj znać

 

ekra

 

pytasz o radę: przeliczaj sam ilość materiałów. Pół biedy jeśli zostanie ci bloczków fundamentowych na fundamenty drugiego takiego samego domu jako i mi zostało :-? . Gorzej jak zabraknie ci 4 belek stropowych i budowa stanie na miesiąc, bo nigdzie nie będzie można dostać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim Muratorze przerazili mnie informacją, że jeśli na fakturze nie ma info "Zapłacone gotówką", to trzeba US przedstawić dowód wpłaty :o Prawdaż li to?

 

Ile czekaliście na zwrot VAT-u?

Trochę mnie nie było ...... ale się znalazłem

Kwestia Vatu jeszcze przedemną będę rozliczał teraz w grudniu ale z tego co wiem to nie dość że sprawdzają kwity zapłaty za faktury to jeszcze trzeba uważać na noty korygujące bo dzwonią po hurtowniach gdzie były duże faktury i sprawdzają czy nie było zwrotów towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Fasola 25. Myślę że lepszym rozwiązaniem będzie jak sami wybierzecie sobie obudowe kominka z katalogów firm kominkowych.Musisz tylko dopasować obudowę do istniejącego kominka(zwykły ,narożny ,panoramiczny, pryzmatyczny,itp.Każdy ma inny gust,jeden woli obudowę w granicie, inny klinkier itp.Obudowa może być w stylu klasycznym,nowoczesnym itp.Musisz dopasować ją do salonu (meble,lampy ,dywany itp).Chyba że chcesz żeby zaprojektował to wszystko projektant wnętrz(ale to kosztuje).Pozdrawiam i życzę udanej obudowy.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim Muratorze przerazili mnie informacją, że jeśli na fakturze nie ma info "Zapłacone gotówką", to trzeba US przedstawić dowód wpłaty :o Prawdaż li to?

 

Ile czekaliście na zwrot VAT-u?

Trochę mnie nie było ...... ale się znalazłem

Kwestia Vatu jeszcze przedemną będę rozliczał teraz w grudniu ale z tego co wiem to nie dość że sprawdzają kwity zapłaty za faktury to jeszcze trzeba uważać na noty korygujące bo dzwonią po hurtowniach gdzie były duże faktury i sprawdzają czy nie było zwrotów towaru.

 

Czyli jak nie mam tych cholernych paragonów to cześć pieśni :o ? Powinnam dostać 11500 z powrotem :oops:

 

Też miałam się rozliczać w grudniu, ale od przyszłego kwartału wchodzi wyższy wskaźnik przeliczeniowy i limit może wzrosnąć nawet o 4 tys, więc się chyba wstrzymam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak nie mam tych cholernych paragonów to cześć pieśni :o ? Powinnam dostać 11500 z powrotem :oops:

Ja tez byłem zaskoczony ale ze większość kasy płaciłem przelewem z konta to posiedziałem w wyciągach i znalazłem na szczęście.

Ja się poddałem i sam tego nie rozliczam - oddałęm do biura rachunkowego - biorą wprawdzie 5% od kwoty "wyrwanej" za to, ale wszystkie sprawy załatwiiają od A do Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podać przybliżone ceny za wykonanie instalacji elektrycznej?

 

Dostałem wycenę od poleconego elektryka:

 

dla domu 140 m2 pow. użytkowej, za ok. 120 punktów, w tym instalacja tv i tel woła 6000 bez materiałów, 12000 z materiałami.

 

Czy to normalna cena w okolicach Wrocławia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...