Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Czy ktoś może podać przybliżone ceny za wykonanie instalacji elektrycznej?

 

Dostałem wycenę od poleconego elektryka:

 

dla domu 140 m2 pow. użytkowej, za ok. 120 punktów, w tym instalacja tv i tel woła 6000 bez materiałów, 12000 z materiałami.

 

Czy to normalna cena w okolicach Wrocławia?

 

P.S. Podana cena obejmuje odbiór instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

as24

 

Gratuluję tynków. U mnie schną i schną i końca nie widać...

 

Styro brałam w Arisie. U mnie było tego zaledwie 6m3, więc nie było nawet co negocjować. Mimo to dostałam cenę hurtową po kilku żartach z panem Demków.

 

 

Wczoraj cały dzień oczyszczałam moją cegłę rozbiórkową... Fantastycznie kurząca robota :lol: Rano w domu było 2C, po godzinie palenia w klominku w salonie było już 10C, wieczorem 14C. Kominek to jest to.

 

Tak pomyślałam sobie, że może by tą cegłę pociągnąć jakimś woskiem. Zna ktoś wosk, który by się nadał?

 

No i niestety przecieka nam w jednym miejscu balkon :evil: Podmaka ściana w holu na górze i przylegająca do balkonu ściana klatki schodowej. W poniedziałek muszę jakoś ściągnąć mojego pana M. Ciekawa jestem jak pójdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podłączę sie do pytania - zna ktoś taka farbę coby mozna bylo cegle szamotowa pomalowac?

co do ogrzewania...w zeszła sobote robiłam bibkę z serii wstęp do parapetówki częśc 102 , paliliśmy w kozie jakieś 3 h i......o 12stej w nocy właczył się alarm ppoż, bo...podobno było za gorąco....także docieplac domki docieplać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

I STAŁO SIĘ: otrzymałem pozwolenie na budowę! Od lipca do końca listopada, to 5 miesięcy, z tego 3 miesiące idą na konto mojego "szanownego i zwinnego" architekta. Mile zaskoczony byłem postawą pani Filipek z działu architektury w Oławie: starała się szybko i bez komplikacji (ale dokładnie) zakończyć formalności. To tak na marginesie.

 

Właśnie jestem na etapie wyboru ekipy (o cenach nie będę mówił, bo nie chcę się denerwować), ale.... potrzebuję kierownika budowy.

Może by mi ktoś kogoś polecił. Ważne, by była to osoba bliska budowy: Dziuplina, Miłoszyce, Jelcz-Laskowice, Chrząstawa. Bardzo proszę o info (na priva n.p.)

 

Dziękuję z góry

 

Darek

 

P.S. Trochę mi głupio, że pojawiam się na forum i zawsze proszę o jakieś namiary, ale... ja dopiero zaczynam. Na razie mogę służyć tylko radami związanymi z formalnościami, ogrodzeniem z siatki leśniej, żywopłotu i wycinki lasu (bo to do tej pory robiłem). Mam nadzieję, że z czasem się bedę mógł odwdzięcyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podać przybliżone ceny za wykonanie instalacji elektrycznej?

 

Dostałem wycenę od poleconego elektryka:

 

dla domu 140 m2 pow. użytkowej, za ok. 120 punktów, w tym instalacja tv i tel woła 6000 bez materiałów, 12000 z materiałami.

 

Czy to normalna cena w okolicach Wrocławia?

 

:o :o :o

ostro - materiały dla domu 200m2 kosztują niecałe 2tys zł - kupowałem 3 dni temu razem z koncentrykiem TV, puszkami i skrzynkami

to drogi fachoweic - moim zdaniem

 

Jak chcesz to dam Ci namiar na materiały elektryczne, zresztą ten namiar jest u mnie w dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan ocieplający skończył!!!!! po 3 miesiącach pracy wytężonej wreszcie skończył :lol: na koniec mocny akcent - za wybudowanie tymczasowej szopki 600 PLN, za przeniesienie różnych rzeczuy z domku do szopki 900 pln :o :evil:

 

30 PLn za godzinę sobie policzył, zakąłdając, że we dwóch pracowali 15 godzin, no ja tam nie wiem, jakoś mi sie nie wydaje, jakos tak mu nie wierzę...

 

i na koniec złożył nam ofertę na wykończeniówkę - jedyne 70 PLN/metr kafelek (kafelków?). Jak na mój gust to musiał by je złotą fugą obkładać, bo ja nie planuję kłaść kafelek za taką cenę. Mój super kafelkarz, który uprzedza lojalnie, zę nei jest tani (za to rewelacyjnie to robi) bierze max 50 PLN/ metr

 

i na koniec ponownie pytanie: kto wie czy z odpoweitrzxenia szamba śmierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz kosztuje odbiór kominiarski budynku ???

Dzwoniłem do Floriana i za 3 kominy policzyli mi 350 + ewentualne koszty dojazdu jak poza godzinami pracy !

To dużo czy akurat i jak u Was wyglądał taki odbiór i jakie dokumenty zostawił kominiarz ??

 

Qba

 

To chyba tak właśnie kosztuje. My za dwa kominy zapłaciliśmy 366 brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Ekra,

 

Widze ze zaopatrujemy sie w tej samej hurtowni czyt. u Szostaka .

Z tego co udało mi sie sprawdzic to kilka artykułów u niego jest taniej a kilka drozej np. dachowka Roben sredzka falista jest tanio cos ok 37,5m2 ale np poroterm 24x24x37 troche drozej ostatnio 7,3zl/szt. Wieć warto porownac jak u innych.

 

A gdzie sie budujecie?

 

Pozdrawiam

Myrf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...