Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Gość Konto_usunięte*
Hej Czy ktoś mi możer powiedzieć czy pion kanalizacji można wyprowadzić ponad dach w kanale wentylacyjnym komina ?? Wykonawca to zaproponował zamiast kominka wentylacyjnego a ja mam obawy ze smrod z tego pionu bedzie zasysany przez wloty kanałów wentylacyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Czy ktoś mi możer powiedzieć czy pion kanalizacji można wyprowadzić ponad dach w kanale wentylacyjnym komina ?? Wykonawca to zaproponował zamiast kominka wentylacyjnego a ja mam obawy ze smrod z tego pionu bedzie zasysany przez wloty kanałów wentylacyjnych.

 

 

poprawnie dzialajaca wentylacja grawitacyjna nie zaciąga powietrza kanałem went. do domu - kanał słuzy do wyprowadzania powietrza na zewnątrz więc smrodek z kanalizacji nie grozi

inna sprawa, że nie mam pojecia czy mozna odpowietrzenie kanalizacji zrobić w kominie - zupelnie sie na tym nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Czy ktoś mi możer powiedzieć czy pion kanalizacji można wyprowadzić ponad dach w kanale wentylacyjnym komina ?? Wykonawca to zaproponował zamiast kominka wentylacyjnego a ja mam obawy ze smrod z tego pionu bedzie zasysany przez wloty kanałów wentylacyjnych.

 

 

poprawnie dzialajaca wentylacja grawitacyjna nie zaciąga powietrza kanałem went. do domu - kanał słuzy do wyprowadzania powietrza na zewnątrz więc smrodek z kanalizacji nie grozi

inna sprawa, że nie mam pojecia czy mozna odpowietrzenie kanalizacji zrobić w kominie - zupelnie sie na tym nie znam

 

Wentylacja często zaciąga powietrze przez kanały wentylacyjne - wiem to z autopsji w obecnym domu.

Wystarczy silny wiatr lub szczelnie zamknięte okna i już któryś z kanałów robi za nawiew.

Ja mam puszczone w jednym kanale wentylacyjnym pion kanalizacyjny ale ten kanał jest wyłączony z węntylacji i służy tylko jako miejsce dla rury kanalizacyjnej. Sama zaś rura odpowietrzająca wychodzi kilkanaście centymetrów ponad komin zakończona jest plastikowym daszkiem. Jeśli zrobisz odpowietrzenie na wysokoci wentylacji lub w jej wnętrzu otwarte, to na 100 % będzie śmierdziało

 

Nie wiem czy jasno napisałem na zdjęciu widać dokładnie o czym mówię - ten grzybek nad kominem to własnie ta rura w kanale wentylacyjnym obok na dachówce jest wentylacja łazienki (sory poprzednio się pomyliłem).

http://www.albumik.pl/albumy/secam/poprawki/1905963314154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto_usunięte*
Wielkie dzięki właśnie o to mi chodziło. Powiedz tylko dlaczego masz dwa piony?? U mnie jest tak, że rura kanalizacyjna dzieli się na dwie rury i jedną - tą która wychodzi do góry będziemy chcieli wypuścić ponad dach. Czy drugą która jest rozdzielona na parterze też trzeba wyprowadzić pionem do góry ponad dach ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki właśnie o to mi chodziło. Powiedz tylko dlaczego masz dwa piony?? U mnie jest tak, że rura kanalizacyjna dzieli się na dwie rury i jedną - tą która wychodzi do góry będziemy chcieli wypuścić ponad dach. Czy drugą która jest rozdzielona na parterze też trzeba wyprowadzić pionem do góry ponad dach ??

 

mnie zdziwiło to że są one tak blisko siebie

u nas są dwa piony kanalizacyjne w odległych od siebie miejscach i mamy dwa kominki went.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w zasadzie dom mamy wymurowany

szukam dobrych tartaków które sa wstanei szybko dostarczyć materiał na wieżbę. Prosze o info

 

Naprawdę polecam Tartak Gawina (tak, tego od mebli) :wink:

Dostawę pierwszej partii mieliśmy w ciągu dwóch tygodni, a później jak okazało się, że na projekcie były źle zwymiarowane krokwie i cieśle siedzieli już mi na budowie z dnia na dzień miałam dostawę :D nowych.

Kontakt i obsługa super,-(polecam pana Lecha Mizerę) drzewo -super klasa, jak wyheblowane,szczególnie łaty.

Jestem bardzo zadowolona z tego tartaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek ładny ale ten głośnik to koło niego nie pasuje i psuje efekt...

 

Eee tam, pierwek:) Nie samym kominkiem człowiek żyje:) W domku ma się znaleźć wszystko to co sprawi, ze jego mieszkańcom będzie miło:)

 

Na zdjeciu ten głośnik to może faktycznie jak filip z konopii wyskoczył, ale do całości wnętrza pasuje jak ulał:) Zwłaszcza, że jest ich w tym pomieszczeniu 5 sztuk:)

 

Vanka99, Jola z Melisy, BK - dzięki:))))

 

BK - marmur jest cięty z jednego kawałka. tzn jeden kwadrat - wycięty z jednego pasa. Pod tym kwadratem widocznym, jest drugi, mniej oszlifowany, po to, żeby mocniej odstawał od reszty. Grubość jednej tafli to prawie 3 cm. Czyli razem marmur na kominku ma grubość ponad 5 cm.

 

Daro_K-podłoga to deska bambusowa-karmel. Kupowaliśmy w Obi. Jest piękna, a bambus sam w sobie jest twardszy od dębu. Ale oni zastosowali ekologiczny i słaby lakier wodny (kupilismy tzw. finish parkiet) i właśnie walczymy z Obi o odszkodowanie, za konieczność cyklinowania i kładzenia porządnej powłoki (ta się bardzo rysuje). Za metr ok 90 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...