Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

nas wlasnie okradli :cry: zwineli nam welne na ocieplenie poddasza

takze jak ktos ociepla sie naszym kosztem to gratuluje :evil:

 

:o :o :o

 

 

 

No to współczuję! Szok. Nikt nic nie widział? Przecież to nie była pierdoła, którą można cichcem wynieść i schować do bagażnika osobówki... My naszą wełnę we trzy osoby 2 godziny upychaliśmy w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczelismy ocieplac jeszcze przed wylewkami no i na czas wylewek

musielismy wyniesc welne z domu - byla na tarasie , oblozona folia,

na to palety, krokwie, zeby w razie czego narobic duzo halasu

obok z jednej i drugiej strony mieszkaja sasiedzi, maja psy,

wieczorem jeszcze stala a nad ranem pustka

podobno noc byla wyjatkowo spokojna

a welne ktos zwedzil , prawie 40 rolek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nas wlasnie okradli :cry: zwineli nam welne na ocieplenie poddasza

takze jak ktos ociepla sie naszym kosztem to gratuluje :evil:

 

:o :o :o

 

 

 

No to współczuję! Szok. Nikt nic nie widział? Przecież to nie była pierdoła, którą można cichcem wynieść i schować do bagażnika osobówki... My naszą wełnę we trzy osoby 2 godziny upychaliśmy w domu.

 

to wlasnie dziwne zeby takich 40 rolek zwedzic to trzeba miec spore autko, nie mowiac o tym ze rolki sa naprawde ciezkie, tez nam duzo zeszlo przy ukladaniu ich i zabezpieczeniu,

po sladach widac ze to bylo minimum 5 osob i slady nie ida w kieunku drogi ale jakby okreznie prze pole, wiec musieli sie nanosic

chyba ze to zmylka, ale strasznie wydeptane jak na jeden wieczor

 

dobrze ze wlasnie wylewki podeschly troszke wiec mozna napalic w kominku i spac na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze Kine współczuję...ale jak można wynieść 40 belek wełny PO CICHU i jak rozumiem nie znając terenu budowy?

 

tj pisalam przed chwilka slady nie ida na przod domu i ulice ale na tyl wzdluz pola, tamtedy da sie dojsc do takiej ubitej drogi , ale nigdy tam nikt nie chodzil , wysoka trawa i nigdy nie wydeptana, przez jedna noc zmienila swoj stan dosc znacznie

ja mysle ze te osoby dobrze znaja ten teren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, najbardziej wkurzające jest to, ze ktoś da przyzwolenie na takie działania kupując od złodzieji tą wełnę...(o ile sam sobie nie bedzie ocieplał tym chaty...)

Ty sie budujesz na północy?

 

na poludniu, gm kobierzyce, policjanci stwierdzili ze ostatnio maja strasznie duzo zgloszen kradziezy z budow,

a ludzie czesto wychodza z zalozenia ze na biednego nie trafilo, w koncu dom budujesz , to cie stac

jakos nikt nie bierze pod uwage ze czlowiek flaki sobie wypruwa, kredytuje sie na cale zycie, ale co tam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kine - współczuje... A ja się zastanawiałam czy nie kupić teraz wyjątkowo tanio (127 zł brutto) styropianu i przechowac przez zimę. Nie chce ocieplać teraz, wole by sciany dobrze wyschły. Chyba nie warto.

 

Kulko - bardzo ładny kominek. Ale namiarów na kuchnię mi nie przesłałaś. Nie ładnie :lol:

 

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was ma strop drzewnianny? co dawaliście jako podłogę- OSB24 czy dechy?

Podłącze się do starego pytania związanego ze stropem drewnianym. Jak wygląda sprawa głośności podłogi bazującej na OSB. Na belkach stropowych będę miał położone OSB 22mm. Między belkami wełna 10cm. Boję się, że wszystko co na górze będzie słychać na dole. Jak to jest w rzeczywistości.

 

A może macie jakieś wskazówki co najlepiej zrobić, aby wyciszyć drewnianą podłogę między parterem a poddaszem. Myslałem o położeniu wełny "Cicha podłoga" URSY i na to dodatkowe 10mm OSB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję kine :-(

 

Proponuję, żebyśmy zwrócili uwagę czy nie pojawi się gdzieś "okazja" kupienia wełny w dobrej cenie - a nuż uda się trafić na tych skur...

Napisz jaka to była wełna.

 

Natalia Stanko - ja też o tym myślałem - możeby teraz zamówić i poprosić o przytrzymanie na placu w hurtowni przez 3 miesiące (podobno tak pół roku temu robili z Porothermami) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kine - współczuje... A ja się zastanawiałam czy nie kupić teraz wyjątkowo tanio (127 zł brutto) styropianu i przechowac przez zimę. Nie chce ocieplać teraz, wole by sciany dobrze wyschły. Chyba nie warto.

 

Kulko - bardzo ładny kominek. Ale namiarów na kuchnię mi nie przesłałaś. Nie ładnie :lol:

 

Natalia

 

Natalia ja tez chcialam w zimie kupowac styropian na ocieplenie domu , ale w takiej sytuacji to poczekam do wiosny - trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję kine :-(

 

Proponuję, żebyśmy zwrócili uwagę czy nie pojawi się gdzieś "okazja" kupienia wełny w dobrej cenie - a nuż uda się trafić na tych skur...

Napisz jaka to była wełna.

 

Natalia Stanko - ja też o tym myślałem - możeby teraz zamówić i poprosić o przytrzymanie na placu w hurtowni przez 3 miesiące (podobno tak pół roku temu robili z Porothermami) ?

 

Rockwool Toprock 15 cm - 13 bali - 45,5 m2

Rockwool Toprock 10 cm - 25 bali - 125 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...