Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ja również współczuję a przy okazji poobserwowałabym sąsiadów(bez obrazy)np czy przypadkiem samochód nie parkuje teraz przed garażem,bo w środku nie ma miejsca :lol:

 

sasiedzi naprawde w porzadku ludzie, sami jak sie budowali rok/2 lata temu to mieli rozne historie

samochody trzymaja nadal w grazu :)

ale obserwujemy daalszych "sasiadow"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

kine

wiem co czujesz

mnie nakradli z budowy materiałów za kilka tysięcy - zrobiła to ekipa budująca dom. Byli ta zamroczeni wódą że nawet nie byli w stanie dobrze śladów zatrzeć czy upozorować włamu. Było to tak oczywiste że to oni - że nawet policja nie miała wątpliwości. CO z tego że policjanci i prokurator byli i są tak nieudolni że nie byliby w stanie złapać złodzieja nawet gdyby sam przyszedł na komisariat.

Obserwuj okoliczne budowy czy nie ma tam twoich materiałów - jeśli masz na to czas. Z doświadczenia - materiały z kradzieży często są sprzedawane naprawdę niedaleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAZOWNIA

 

Dzisiaj polałam pierwsze łzy z powodu budowy :(

 

W czerwcu złożyłam w gazowni dokumenty na podłączenie gazu. Rura idzie 7m od mojego domu. Mieli podłączyć w grudniu, od stycznia miałam grzać. Kontrolnie pojechałam zapytać kiedy zaczną. I co? Usłyszałam: Pani nie złożyła żadnych dokumentów. Termin realizacji czerwiec-lipiec 2008 :o :o :o

 

Zgubili moje papiery i nic im nie mogę udowodnić :evil: W nerwach wypełniłam drugi raz te wszystkie wnioski, ale kopii znowu nie zrobiłam, a oni nie wydają żadnych potwierdzeń...

 

Pojechałam sobie na budowę, porąbałam jedną paletę po wełni na drzewo na podpałkę i już mi trochę lżej... Rąbanie wyjątkowo odpręża...

 

Mogę sobie prywatnie zrobić przydłącze. Znalazłam już projektanta, który jako firmę wykonawczą poleca mi ... panów z gazowni, którzy w ramach fuchy zrobią mi to koło marca... Kiedy w naszym kraju będzie jakoś normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koalo.

Od skrzynki gazowej placisz i tak Ty, wiec rybka czy zrobi Ci to Pan gazowniarz w godzinach pracy czy nie.

Do szafki płaci częśc gazownia (koszt wyliczony minus opłata przyłaczeniowa - tyle Ci zwracają) i jeśli Pan gazowniarz po godzinach to zrobi w tej cenie i fakturą VAT z tym ich ISO, które honorują to wszystko Ci powinno byc jedno.

Ja wreszcie dostałam satysfakcjonujące mnie warunki z gazowni i od razu poprosiłam o umowę V3

 

Jak tam zdun?

 

POTRZEBUJĘ SUPERPILNIE INFORMACJI: ile kosztuje zrobienie sufitu na gotowo ale bez malowania z płyty gk za m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem w szoku i trudno mi na chłodno nową sytuację ocenić, zwłaszcza kosztowo :-? A co to za pies ta umowa V3?

 

Ze zdunem miałam się spotkać wczoraj wieczorem. Tłukłam się w deszczu i korach przez całe miasto, a on nie dotarł :evil: Umówiliśmy się na jutro. Biuro ma mocno podziemne, ale pierwsze wrażenie jest całkiem ok. Zobaczymy po wycenie. Mój KB ma też jakiegoś zduna, ale musi się zorientować, czy kominki też robi. A ty znalazłaś jeszcze kogoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To umowa typu zaprojektuj i wybuduj. (Twoj projekt, Twoj wykonawca ale oczywiscie musza byc z listy misiow gazowniczych)

No jednego poznałam, wygląda kumacie, bede go sprawdzac i dam znac. Ty kupowałas Tarnave? Czy moge Cie Koalo prosić na prv o informacje ile kW i cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozik - żona się poprawiła... :D Ale napiszcie co nieco na temat finiszparkietu - bo ja chcę go sobie zafundować. Zwracać uwagę na powłokę - czy lepiej kupować surowy parkiet i samemu olejować?

 

SUSPENSER - w hurtowni Madar - gdzie podano mi tę cenę nie chcą przechowywać styropian. Od producenta wiozą od razu do klienta. Jednak wole spokoj i kupię wtedy kiedy zacznę ocieplać.

 

Lawka - jak tam Fila się sprawuje? Jesli w poniedziałek jakikolkwiek zasiedzisz sie na budowie w okolicach 14.00 - to chętnie wstapie do ciebie. :roll:

 

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozik - żona się poprawiła... :D Ale napiszcie co nieco na temat finiszparkietu - bo ja chcę go sobie zafundować. Zwracać uwagę na powłokę - czy lepiej kupować surowy parkiet i samemu olejować?

 

SUSPENSER - w hurtowni Madar - gdzie podano mi tę cenę nie chcą przechowywać styropian. Od producenta wiozą od razu do klienta. Jednak wole spokoj i kupię wtedy kiedy zacznę ocieplać.

 

Lawka - jak tam Fila się sprawuje? Jesli w poniedziałek jakikolkwiek zasiedzisz sie na budowie w okolicach 14.00 - to chętnie wstapie do ciebie. :roll:

 

Natalia

Natalio Fila już sie sprawił.Bardzo sprawnie zresztą :-) Czekałam na Ciebie w zeszły poniedzialek ,ale widac sie nie wyrobiłaś. Powiedziałam nawet Filii że byc może się zjawisz. Jakby co masz nr.telefonu ,będziesz mogła wpaść to dzwoń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koalo,

z gazownią to ja też mam na pieńku: zgodnie z umową do września miałam mieć gaz, a mamy grudzień. Przez to nie wprowadzimy się na święta.

Co prawda jest już rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę sieci gazowej w drodze gminnej (ok. 130mb - to na koszt gazowni) - ufff ... i ten sam gość będzie robił nam basze przyłącze od skrzynki - ok. 20m :-? . Ciekawe ile nas to wyniesie. Jeżeli będzie pogoda to ma wchodzić ok. 17 grudnia.

 

Trzymam kciuki i życzę cierpliwości.

pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell

 

ja też trzymam kciuki, żeby się wam udało. Byłam pewna, że już mieszkacie, a tu takie kwiatki.

 

Najwięcej nerwów zjadły mi nie drożejące i brakujące materiały, ale właśnie media. A kupiłam działkę z pełnym uzbrojeniem w drodze, 1m od mojego przyszłego płotu... Nie wyobrażam sobie walki o 130m rury z gazem lub wodą. TO MUSI BYĆ HARDCORE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No łatwo nie było -my ciągnęliśmy ok. 170mb sieci wodociągowej za gminę i do tego każdy z 3 sąsiadów ok. 30m przyłącza u siebie na działce.

Wykonanie wszystkiego zajęło firmie tydzień, załatwianie papierologii - rok.

Od razu Cię ostrzegam, ja umowę podpisałam w styczniu 2007 i mówili że zajmie im to ok. 6 miesięcy. Przedłużyło się projektowanie i w efekcie mamy 12 miesięcy.

U was będzie krótki fragment, ale też może nie być łatwo - kolezanka ma podobnie i jeszcze nie ma gazu w rurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto_usunięte*

Hej

 

Polecam sprawdzić ceny kominków na allegro. My kupujemy tarnave ze stojakiem. Montaż jej kosztował będzie nas 200 zł + później wykonanie obudowy.

Jeśłi chodzi o przyłącza to też mamy problemy. Prąd na szczęście mamy budowlany, wodę ze studni i tak pozotanie chyba wiele lat :).

Wykonawca z energetyki chyba połoożył nam prąd na działce sąsiada ( sąsiada stopa to wskazała :) ) i sąsiad zaczął walkę z energetyką bo chce na nich wymóc usunięcie słupów z jego działki naszym kosztem :).

Wykonanie 100 m wodociągu przez nas samych to koszt ok 14 000. Próbujemy wycenić to wśród innych gmin może się uda znaleźć trochę taniej. Sąsiadom gmina podłącza wodociąg ale tylko w gminnej drodze. Wodociąg który my wybudujemy będzie tylko dla nas :)

Ogólnie to jedynym problemem dla mnie nie jest teraz brak przyłączy ale brak drogi bo czekamy na położenie tych wszystkich rur aby utwardzić drogę.

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy z Hania po dlugiej przerwie. Dla tych z Was, ktorzy nas pamietaja :-) - W koncu dostalismy swoje upragnione pozwolenie na budowe :) Oczywiscie nie obylo sie bez literowki w pierwszym członie nazwiska Hani, ale w końcu nie może być idealnie - musi, w głowie by się pokiełbasiło.

Zastanawiam sie teraz jakie powinny byc kolejne kroki. Ekipe na szczescie mam - tfu tfu! - calkiem pewna, bo to kolega z pracy żonki ze swoimi ludzmi. Ale kierbudem nikogo sie mianowac nie dalo i szukamy.

A potem jakies zgloszenie rozpoczecia budowy, tak? Zdaje sobie sprawe, ze musialo to byc walkowane milion razy na tym forum, moze ktos ma na podoredziu jakiegos linka?

Z innej beczki - ziemie mamy na sprzedaz, dzialka 1400m2, ale wiecej na priv - szkoda zasmiecac forum.

Ogladamy galerie, czytamy zalegle posty i kopara opada - siła sie działo przez ten czas. Już się rwą ręce do łopaty dosłownie :) W sumie to pewnie dziwi niektórych ten zapał bo sezon pewnie się skonczy niedlugo (oby! bo jak nie to ceny na wiosnę znowu zwariują), a ja tu o łopatach nawijam. Ale jak się cały rok żyje tylko forum, projektem i czekaniem na pozwolenie to perspektywa zdjęcia humusu jest jakoby ten... tu prosze wstawic sobie swoje ulubieństwo jakieś. :)

 

pozdrawiamy wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...