Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dzien dobry wszystkim,

może to przedswiateczny nastroj ale jakos tak milej sie w naszej grupie zrobilo, wiec wracam :)

Kine-wspolczuje kradziezy, chamom nogi z d. bym powyrywala!

 

Vanka ja tez buduje sie w Szymanowie i raczej w sklepie nikogo nie znajdziesz kto zrobi drzwi, mam to juz przetestowane jak szukalam pomocnikow na budowie. moj malz zrobil drzwi sam :o, latwiej jest zamknac dom zbitymi drzwiami wejsciowymi i drzwiami laczacymi garaz z domem, a brame garazowa sobie odpuscic, mniej roboty, a sam garaz moze sobie byc otwarty.

 

Kulka i Wozik, ładniutki kominek:)

 

pozdrawiam cieplo wszystkich starych i nowych budujacych

xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanka ja tez buduje sie w Szymanowie i raczej w sklepie nikogo nie znajdziesz kto zrobi drzwi, mam to juz przetestowane jak szukalam pomocnikow na budowie. moj malz zrobil drzwi sam :o, latwiej jest zamknac dom zbitymi drzwiami wejsciowymi i drzwiami laczacymi garaz z domem, a brame garazowa sobie odpuscic, mniej roboty, a sam garaz moze sobie byc otwarty.

Hej

Może zamiast zbijania desek wziąć płytę OSB. Wszystko zalezy od wielkości otworu. Ja mam duży, więc 2 płyty musiały pójść. Z jednej wyciąłem skrzydło drzwiowe i tak już stoi od października. Chyba będzie szybciej niż zbijanie do kupy desek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... moj malz zrobil drzwi sam .......

 

Witam Cię powracająca Aniu ;)

 

Potwierdzam Twoje słowa - do zrobienia drzwi i bramy garażowej potrzeba trochę desek gwoździ , dwie ręce (własne) i 3 godziny czasu wolnego - zabawa przednia świetnie rozładowywuje flustracje budowlane. A satysfakcja (że coś zrobiło na budowie samemu) wielka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podzieliç się namiarami na bardzo fajnego tapicera.

Jak ktoś zamierza mebelki sobie zamówić, albo jak my z braku funduszy pod koniec budowy odświeżyć stare to bardzo polecam:

 

tapicer 604 325 005

 

Działa na południu Wrocka, zakład pod Kobierzycami (w Pełczycach).

 

Facet moje 2 stare fotele i sofę odebrał przed przeprowadzką ze starego lokum, w ciągu 5 dni wymienił tapicerkę, uzupełnił pianki, dostarczył do nowego domu, zrobił 4 poduszki do tych foteli i jeszcze skasował 100 PLN taniej, bo jak strwierdził zużył mniej materiału. A mebelki obił Alcantarą i naprawdę jak nowe.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani i nie tylko :lol:

Zachodzę w głowę, co mam zrobić z kominkiem - a w zasadzie chodzi mi o obudowę. Macie może jakieś fajne miejsce www z propozycjami kształtu czopuchów itp...?

 

http://images28.fotosik.pl/70/0817ef8d5c4bb040m.jpg http://images32.fotosik.pl/82/7482c48e45d7206am.jpg

 

Aktualny stan jest taki, że wlot do komina przeniosłem na lewą stronę, aby mi wkład nie wystawał na połowę pokoju.

 

pozdrawiam przedświątecznie

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro K- ja zrobiłam dokładnie to samo z przeniesieniem kominka ,też mam komin systemowy. Szukałam różnych rozwiązań i w naszym przypadku stwierdziliśmy, że najlepiej będzie wyglądał prosty komiek na zabudowanej ścianie (obejmujący zabudowę komina).

 

Zobacz http://www.kominki.mikolajczyk.net.pl ze Strzegomskiej - naprzeciw Cermagu w rogu nowego budynku Wrobisu - oni będą to u nas robić (projektowali i wykonają). Zabudowa ściany z GK, boki kominka będa z piaskowca, elementy z brecci sarda - ten pionowy element również, wstawki z piaskowca drążonego. Czopuch wykończony strukturą. Projekt wygląda tak:

http://foto2.m.onet.pl/_m/bc7a2c6c40a26c52a5d60097e28840f2,5,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Pozdrawiam wszystkich, a tym którzy mnie nie znają, poweim, że jestem tu od lat, dom, który z podobną do Waszej pasji budowałem, musiałem sprzedać :(

Nie poddałem się i postanowiłem wybudować nowy dom.

Dziś podzielę się z Wami niestety ale smutkiem, który dotknął mnie dziś :(

od lata tego roku strałem się o zamianę z gminą Wrocław

Zamiana , wydawało mi się , była korzystna dla obojga.

Niestety prezydent odmówił

Jest mi smutno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem niewielką działką we Wrocku wytyczoną dawno temu

w 2006 r ustalono plan zagospodarowania tak, że działka wchodzi w planowaną drogę

całą moją działkę otaczają tereny gminy Wrocław

Wystosowałem wniosek do gminy, by zamienili się ze mną

Ja oddam swoją część działki na cele gminy ( droga) a gmina mi na cele budowlane

mówiąc wprost, ja chcę zamienić się z gminą gruntem, który jest IM potrzebny na drogę na grunt który mnie jest potrzebny, by spełnić wymagania planu zagospodarowania przestrzennego , czyli bym mógł wybudować dom

Jedyna droga gminy teraz to działania by mnie wywłaszczyć z terenu, który jest IM potrzebny

To sedno sprawy

brak mi słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto_usunięte*
U nas gminna droga przechodzi także przez kogoś pole ale gmina proponuje właścielom którzy sąsiadują z osobą która ma pole na planowanej drodze gminnej aby się podzielili i wyznaczyli działki z tą osobą. Drugie rozwiązanie jakie mi się nasuwa ti może możesz wystąpić o zmianę planu zagospodarowania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...