Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Chciałem po raz kolejny na forum pochwalić firmę MSM za wzorową postawę przy zakupie wełny mineralnej. Kontakt z grupy wełnowej wciąż działa bez zarzutu!!! W dniu dostawy MSM osobiście nawet zadzwonił podając numer telefony do kierowcy. Gorąco polecam!!!

Hej

Ja też ostatnio miałem transport z MSMa. Dzień wcześniej potwierdzili transport i podobnie z rana przedzwonili z namiarami na kierowcę.

Możesz podesłać info o tym kontakcie z grupy wełnowej, bo za chwilę będę brał kolejnego Rockwool'a i może tym razem nie będę zamawiał spod Lublina jak ostatnio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

"O wyższości ściany dwuwarstwowej nad systemem Ytong 36,5 cm (lub odwrotnie). Podaj przykłady z życia wzięte" ;-)

Mnie przekonał tylko jeden argument

- ściana dwuwarstwowa pokryje ewentualne mostki termiczne i niedoróbki ekipy budowlanej.

 

 

oczywiście bezwzględnie ekipa murująca musi byc super hiper zaufana z 90letnia praktyka w ytongu

 

Tak jak pisze Xena - do jednowarstwowej ściany trzeba mieć wielkie zaufanie do ekipy

 

....- te nieszczęsne mostki. W dodatku często słyszałam (i czytałam na forum) o sytuacji, gdy tynk cienkowarstwowy uwidacznia cegiełki - szczególnie przy jasnych elewacjach, chyba po deszczu. Trzeba by robić zwykły tynk cementowo-wapienny i na to farba.

 

No właśnie te widoczne cegiełki na tynku to te mostki przez które uciekają sobie nasze złotówki :)

mostki

 

Reasumując wydaje mi się że dom o prostej nieskomplikowanej bryle można spokojne zrobić w technologi jednowarstwowej, ale jak masz projekt skomplikowany (typu wykusze, balkony, itp) to mostków nie unikniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam - zależy co masz na myśli mówiąc o prostej bryle. Naszym zdaniem jest prosta, ale co człek to opinia - oceń sam http://www.archipelag.pl/projekty-domow/nastka/

 

Zmiany widoczne od zewnątrz to brak balkonu, wyjścia z pom. gospodarczego i drzwi na taras (tzn. będą, ale w witrynie).

 

Dabell i Xena - na Was zawsze można liczyć :D

 

Jeśli ktoś może doradzić lub odradzić to czekam niecierpliwie.

 

Nie a propos - czy jeszcze jest jakaś grupa do pstryczków-elektryczków? Mam już dość spółdzielnianych Elda Bingo :evil:

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam - zależy co masz na myśli mówiąc o prostej bryle. Naszym zdaniem jest prosta, ale co człek to opinia - oceń sam http://www.archipelag.pl/projekty-domow/nastka/

 

Zmiany widoczne od zewnątrz to brak balkonu, wyjścia z pom. gospodarczego i drzwi na taras (tzn. będą, ale w witrynie).

 

Dabell i Xena - na Was zawsze można liczyć :D

 

Jeśli ktoś może doradzić lub odradzić to czekam niecierpliwie.

 

Nie a propos - czy jeszcze jest jakaś grupa do pstryczków-elektryczków? Mam już dość spółdzielnianych Elda Bingo :evil:

 

Pozdrav

 

 

my byliśmy zwolennikami ścian jednowarstwowych,

 

 

jednak patrząc z perspektywy czasu cieszę się że zdecydowaliśmy się na dwuwarstwowe, mimo że wyjdzie drożej

nawet budując super dokładnie, to nie da się uniknąć mostków -> wieńce, słupki, dodatkowe zbrojenia itp.

nawet korzystając z elementów systemowych , mają one gorsze właściwości cieplne niż same bloczki klasy 400

 

a potem do tego te wszytskie podkucia pod rury, grzejniki, puszki el., pełno na każdej ścianie, oczywiście najchętniej występują na zewnętrznych :)

 

u nas jak teraz schną i schną tynki, nie mamy jeszcze ocieplonego domu z zewnątrz, dokładnie widać te problematyczne miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam - zależy co masz na myśli mówiąc o prostej bryle. Naszym zdaniem jest prosta, ale co człek to opinia - oceń sam http://www.archipelag.pl/projekty-domow/nastka/

 

Zmiany widoczne od zewnątrz to brak balkonu, wyjścia z pom. gospodarczego i drzwi na taras (tzn. będą, ale w witrynie).

 

Dabell i Xena - na Was zawsze można liczyć :D

 

Jeśli ktoś może doradzić lub odradzić to czekam niecierpliwie.

 

Nie a propos - czy jeszcze jest jakaś grupa do pstryczków-elektryczków? Mam już dość spółdzielnianych Elda Bingo :evil:

 

Pozdrav[/quot

 

pierwotnie rozważałem ten sam projekt. bardzo dobry wybór.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wpadek miał Kaczyński,

ile dziewczyn miał Łyżwiński,

ile Giertych miał idei,

ile w Tusku jest nadziei,

ile Lepper ma wyroków,

Ile Miller razy kłamał,

ile Kwach obietnic złamał,

ile Beger owsa zjadła,

ile Kalisz nosi sadła,

TYLE SZCZĘŚCIA W NOWYM ROKU

 

http://www.albumik.pl/albumy/secam/forum/2001184305396.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dawno mnie tu nie bylo ale znow jestem, u nas na budowie skonczylismy tynki niedlugo zaczynamy wykanczac lazienki i robic kuchnie no i powoli szykowac sie do przeprwadzki. Chcialabym rowniez wszystkim zyczyc Szczesliwego Nowego Roku 2008 i owocnych budów ;-) w tymże nowym roku)

pozdrwaiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...