Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

trabi

 

według mnie bezapelacyjnie 2W, tym bardziej że pisałeś że na czasie aż tak Ci nie zależy. Po pierwsze mostki, po drugie dając tylko 10cm na silkę osiągasz realny, dla całej ściany współczynnik taki sam co "teoretycznie" dla ytonga (czyli przy założeniu braku błędów technologicznych, realnie mało wykonalne) i różnice nie są na 4 miejscu po przecinku! Dając 15 cm, masz spadek współczynnika o 33%. Do mnie bardzo trafiają cyferki, dlatego ja daję 30cm styro, bo z obliczeń wyszło mi że dołożenie 20cm styro do 10cm standardu z amortyzuje się w jakieś 4-5 lat. to tyle...

 

 

Ma pytanie do forumowiczów, szukam namiaru na jakiegoś godnego polecenia speca od oczyszczalni ścieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trabi

 

według mnie bezapelacyjnie 2W, tym bardziej że pisałeś że na czasie aż tak Ci nie zależy. Po pierwsze mostki, po drugie dając tylko 10cm na silkę osiągasz realny, dla całej ściany współczynnik taki sam co "teoretycznie" dla ytonga (czyli przy założeniu braku błędów technologicznych, realnie mało wykonalne) i różnice nie są na 4 miejscu po przecinku! Dając 15 cm, masz spadek współczynnika o 33%. Do mnie bardzo trafiają cyferki, dlatego ja daję 30cm styro, bo z obliczeń wyszło mi że dołożenie 20cm styro do 10cm standardu z amortyzuje się w jakieś 4-5 lat. to tyle...

 

 

Ma pytanie do forumowiczów, szukam namiaru na jakiegoś godnego polecenia speca od oczyszczalni ścieków.

 

witam sasiada, a na jakiej ulicy sie budujesz?

jezeli chodzi o oczyszczalnie polecam firme eko motyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trabi

 

według mnie bezapelacyjnie 2W, tym bardziej że pisałeś że na czasie aż tak Ci nie zależy. Po pierwsze mostki, po drugie dając tylko 10cm na silkę osiągasz realny, dla całej ściany współczynnik taki sam co "teoretycznie" dla ytonga (czyli przy założeniu braku błędów technologicznych, realnie mało wykonalne) i różnice nie są na 4 miejscu po przecinku! Dając 15 cm, masz spadek współczynnika o 33%. Do mnie bardzo trafiają cyferki, dlatego ja daję 30cm styro, bo z obliczeń wyszło mi że dołożenie 20cm styro do 10cm standardu z amortyzuje się w jakieś 4-5 lat. to tyle...

 

 

Ma pytanie do forumowiczów, szukam namiaru na jakiegoś godnego polecenia speca od oczyszczalni ścieków.

 

no własnie co osoba to opinia...

 

jak masz dobra ekipe to przemyśl 1w, jak średnia rób 2w i przynajmniej będziesz spokojnie spał :)

 

wszystkim spóxnione wszystkiego najlepszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zostalismy szczesliwymi posiadaczami kawalka wlasnego nieba. Od jakiegos czasu czytujemy to forum, doszukujac sie informacji ktorej potrzebuje, ale chyba musze poprosic Was o pomoc. Czy mozecie polecic mi dobrego architekta, ktory wprowadzi drobne zmiany z wybranym projekcie i wszystkie pozostale rzeczy o ktorym z mezem nie mamy jeszcze bladego pojecia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anjamen

 

Czekam na ofertę od nich, ale to chyba dosyć młoda firma i raczej ma małe doświadczenie - takie odniosłem wrażenie po spotkaniu z nimi. Czy ty masz jakieś doświadczenia z nimi związane?

 

tak, robili mi oczyszczalnie na 2 domy, wydaje mi sie ze istnieja na rynku juz dosc dlugo, nie jestem pewna ale w poprzednim domu 9 lat temu tez oni robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto_usunięte*

Hej

Ja polecam oczyszczalnie poliplastu. Ale najlepiej będzie jak dasz do wyceny oczyszczalnie w różnych firmach. W zależności od warunków gruntowych zrobią Ci wycenę i wtedy będziesz wiedział co za ile Ci proponują. Co podczas budowy oczyszczalni jest wg mnie ważne:

trzy zbiorniki aby ścieki były oczyszczane w zbiornikach i tylko w grunt była zrzucana woda ( w oczyszczalniach dwuzbiornikowych trzecim stopniem jest drenaż)

gwarancja na szczelność zbiorników i na wykonanie (Poliplast daje 20 letnią gwarancje na zbiorniki)

brak urządzeń w domu ( w naszej oczyszczalni wszystko jest na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell dzięki za gratulacje, jednak to nasz pierworodny urodził się przy budowie domu. Drugi synek przyszedł już na gotowe :D

 

secam bez obawy :D nie mam pałacu na 18 komnat :p Tylko jeden pokój był wolny więc..... Dla kolejnego dziecka (którego nie planuję :D ) trzeba by nową chałupę wystawić :wink:

 

lukasz my kupiliśmy oczyszczalnię firmy PipeiLife na Kwidzyńskiej. Wiedzieliśmy jakie są warunki gruntowe u nas (bardzo niskie wody gruntowe) więc montażem zajął się mój M. z tatą oraz koparkowy. Do tego nawieźliśmy żwir i piach. Całość została zamontowana w dwa dni. Trochę roboty fizycznej było ale to nie jest wielka filozofia. Oczyszczalnia dział już prawie rok i nie ma z nią problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam bez obawy :D nie mam pałacu na 18 komnat :p Tylko jeden pokój był wolny więc..... Dla kolejnego dziecka (którego nie planuję :D ) trzeba by nową chałupę wystawić :wink:

Jak to mówią przezorny zawsze ..... ma jeden pokój więcej :D

Ja dla pewności tez tylko jeden więcej zrobiłem (żeby losu nie kusić) a zasiedlanie to nie wcześniej jak pod koniec roku zacznę planować 8)

A właśnie a pierwszy synek to już chyba Ci pomaga ściany malować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam dobrze, że się przeprowadzasz. Tam gdzie mieszkasz jest żyła wodna - to stąd te bóle. ;-)

No w sumie tak to można określić była rzeka ..... alkoholu.

 

a mnie nie boli, bo lecze sie tym czym sie strulam :D :D

cale szczesie mam jutro urlop.

Tez bym tak chciał ale muszę zaraz jechać do Leszna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...