Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam i pozdrawiam .

Piszę do Was z grupy opolskiej, Moze na waszym terenie są bardziej przyjazne ceny wełny mineralnej. Mam na myśli Uni Matę 180 i 50 mm. Może być też inna wersja. Chodzi mi jakieś namiary na składy materiałow gdzie można się czegoś dowiedzieć.

Dziękuję.

Oprócz wspomnianego już kontaktu w MSMie, spróbuj również popatrzeć na Allegro. Tam się zorientujesz o ile u Ciebie w regionie jest drożej. Dodatkowo w przypadku większego zamówienia (dla Rockwool'a sa to 3 palety) transport masz gratis tak więc nie przeszkadza Ci, że sprzedający jest chociażby z Gdańska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wyobraźcie sobie, że straciłem hydraulików. Wypadek losowy - leży w szpitalu. Szukam więc nowej ekipy - proszę o jakieś sugestie i sprawdzone ekipy?

 

Daro - trochę wyżej na stronie podawałam namiar na mojego instalatora (p. Sławek Szynka), który robił u mnie całośc instalacji, również hydrauliczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto_usunięte*

Nasz dostawca materiałów mogę go polecić bo nawet na allegro nie mają taniej od niego:

 

0608478493

Ostatni przykład cena pustaka ceramicznego na ściany to 4 zł gdzie w innym składzie 9. Do ceny dochodzi transport ale zawsze wychodzimy i tak na tym dużo do przodu,

 

Ktoś tu pytał o studnie na moim dzienniku umieściłam informację o studniarzach. Studnia 8m wyszla nam 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie, że straciłem hydraulików. Wypadek losowy - leży w szpitalu. Szukam więc nowej ekipy - proszę o jakieś sugestie i sprawdzone ekipy?

 

Daro - trochę wyżej na stronie podawałam namiar na mojego instalatora (p. Sławek Szynka), który robił u mnie całośc instalacji, również hydrauliczną.

Dabell - dzięki za namiar - ale nr jest do innej osoby - jakaś cyferkę przestawiłaś :lol:

Podaj go raz jeszcze a tamten trzeba poprawić bo jakaś kobieta osiwieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia są takie:

- koszty groszek - pellet - praktycznie takie same.

- korzyść pelletu: dużo lepszy zapach w kotłowni, duuużo mniej popiołu (w praktyce ze 3 - 5%, czyli 30 spalonych worków = 1 worek popiołu)

w moim przypadku są dwa minusy pelletu:

trzeba go objętościowo więcej (mniejszy ciężar właściwy od węgla), więc 5 ton pelletu to nie to samo co 5 ton groszku - zajmuje więcej miejsca,

 

mam pytania:

1. gdzie i za ile zaopatrujesz sie w pelty? może być na PW. (ciągle jeszcze nie kupiłem pieca - na początku miał być na pellety ale potem zdecydowałem się na ekogroszek... z wyliczeń wychodziło mi że jednak dużo taniej)

 

http://eminet.com.pl/budowanie/zestawienie_opalu.png - niestety mocno stare dane w tabelce

 

2. ile objętościowo zajmuje tona workowanego pelletu?

 

z wartości kalorycznych petów i ekogroszku wynika że pelety mają o 1/3 mniejszą kaloryczność czyli będzie trzeba kupić ich o 1/3 więcej no ale dochodzi jeszcze powierzchnia składowania... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki wew "stop" - nagrzewnica w ruch !!! :lol:

 

Macie inne pomysły? Koze też mam.

Kurcze szkoda, że nie zdążyłem położyć styropianu na zewnątrz :o

 

mysmy ostatnio palili koza wietrzyli oraz wyporzyczyli osuszacz ))) na tydzien) no i tynki prawie suche!

 

Gdzie i za ile :lol:

Moja nagrzewnica (dmuchawa lub osuszacz) żre 24KV, więc włczączam go/ją na noc. Dziś miałem +15, - tynki w połowie suche po 5 dniach dmuchania i grzania. Ciekawe ile mnie to kosztowało według taryfy budowlanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halszka.ka gratuluję wprowadzki. cały czas mam przed oczami Twoją dachówkę mmmmmmmm :)

Czy blaszak żyje czy zmienił pana ?

 

Do palących i planujących pelety: z Waszych postów wynika, że palenie peletami jest tańsze niż groszkiem, czy paliwo jest tańsze ale zużycie jest większe? Czy ktoś z Was ma porównanie takich kosztów przy obecnych cenach ?

 

Pozdrav

Moje spostrzeżenia są takie:

- koszty groszek - pellet - praktycznie takie same.

- pod warunkiem, że masz dobry groszek - a zwykle składują pod chmurką i jest mokry, więc u mnie groszkiem wychodziło jakby nawet drożej.

- korzyść pelletu: dużo lepszy zapach w kotłowni, duuużo mniej popiołu (w praktyce ze 3 - 5%, czyli 30 spalonych worków = 1 worek popiołu)

- popiół rozsiewasz na trawnik jako nawóz

- jest czysto

- mniej sadzy

w moim przypadku są dwa minusy pelletu:

trzeba go objętościowo więcej (mniejszy ciężar właściwy od węgla), więc 5 ton pelletu to nie to samo co 5 ton groszku - zajmuje więcej miejsca,

 

nie można przechowywać go na dworze, bo jak złapie wilgoć to po nim.

 

mam jako takie porównanie. paliłem i jednym i drugim i jak dla mnie to mając możliwość i dostęp do pelletu to tylko tak.

 

W tej chwili mam już podliczony sezon grzania za grudzień.

od 1 grudnia co + ciepła woda = 360 PLN

dom 290m w tym garaż na dwa auta

temperatura w domu 24 st. w dzień

22 na noc

ciepła woda 57 st.

temperatura w garażu 10 st.

dość częste wietrzenie

od czasu do czasu popalam w kominku, bardziej "dla oka", no ale ciepła też zostaje.

kwota nie uwzględnia prądu do obsługi pieca i pomp

 

Witam!

 

"Pepe" - dziękuję za cenne informacje. Czy możesz jeszcze podać w jakim piecu palisz i ile srednio spalasz pelet na dobę w sezonie grzewczym?

 

Do "Trabi-wrc": z informacji które uzyskałem na forum i w rozmowie z uzytkownikami wynika, ze dla standardowego domu 150 m2 należy liczyć się ze spalaniem 5-6 ton pellet w ciągu sezonu w zależnosci od zapotrzebowania na ciepło, a ceny pelet drewnianych wahaja sie od 500-800 zł, a więc chyba podobnie jak z groszkiem. Za to - co równiez pisał "pepe" - ma być duzo czysciej w kotłowni niż przy groszku, że o ekologicznym aspekcie juz nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono budujących w okolicach Wrocławia.

Ponieważ zamierzam się także w tej pięknej okolicy budować od jakiegoś czasu spędzam długie zimowe wieczory na wyszukiwaniu informacji których tutaj znajduję mnóstwo (za co Wam Wszystkim Bardzo Dziękuję).

Kilka dni temu dostałem od EnergiiPro warunki/umowę przyłączenia. W umowie proponują mi m.in.:

"...

1. Celem realizacji przedmiotu niniejszej umowy EnergiaPro zobowiązuje się do:

1) wykonania następującego zakresu prac:

a)wybudowania przyłącza kablowego do nieruchomości, o której mowa w § 1,

b) zabudowania szafki złączowo-pomiarowej wolnostojącej na granicy nieruchomości, o której / których mowa w § 1,

2) przystąpienia do realizacji zakresu prac określonego w punkcie 1 z chwilą przekazania dla EnergiaPro przez właściciela układu drogowego zniwelowanego terenu pod budowę sieci, o której mowa w punkcie 1;

3) zainstalowania układów pomiarowo-rozliczeniowych i sterujących, określonych w warunkach przyłączenia;

4) dokonania odbioru zakresu prac określonego w punkcie 1 oraz sprawdzenia technicznego zakresu prac zrealizowanego przez Podmiot Przyłączany;

5) przyłączenia do sieci wykonanych instalacji wraz z urządzeniami zgodnie z obowiązującymi przepisami, po wykonaniu przez Podmiot Przyłączany zobowiązań określonych w niniejszej umowie;

6) zapewnienia dokumentacji techniczno-prawnej na zakres robót określony w § 5 pkt 1. Przewidywany termin opracowania wyżej wymienionej dokumentacji projektowej - 8 miesięcy od daty uiszczenia przez Podmiot Przyłączany kwoty, o której mowa w § 18 ust. 2.a, pod warunkiem uprzedniego dostarczenia przez Podmiot Przyłączany dokumentu, o którym mowa w § 6 pkt I.10, oraz dostarczenia przez właściciela układu drogowego projektu układu komunikacyjnego, obejmującego obszar, o którym mowa w § 1. Projektant działający na zlecenie EnergiaPro ustali zgodny z ustawą Prawo budowlane tryb wykonywania robót - na podstawie pozwolenia na budowę lub zgłoszenia - i stosownie do ustaleń uzyska wymagane dla danego trybu dokumenty.

7) uzgodnienia dokumentacji techniczno-prawnej po uiszczeniu przez Podmiot Przyłączany kwoty, o której mowa w § 18 ust. 2.a.

 

2. Obowiązki, o których mowa w ust. 1 pkt 1, mogą być wykonane w imieniu EnergiaPro przez wykonawcę robót budowlano-montażowych.

 

3. Obowiązki, o których mowa w ust. 1 pkt 6, mogą być wykonane w imieniu EnergiaPro przez wykonawcę dokumentacji

..."

 

Najbardziej niepokoi mnie fragment w paragrafie &5 punkt 1, podpunkt 6) "...pod warunkiem uprzedniego ... dostarczenia przez właściciela układu drogowego projektu układu komunikacyjnego, obejmującego obszar, o którym mowa w § 1 ..."

Pytałem w Urzędzie Gminy o taki projekt i bardzo miła pani powiedziała, że taki projekt jest ważny 2 lata i gmina nie będzie w najbliższym czasie tworzyć projektu drogi (w planie jest to droga gminna ale nie ma jeszcze na działka przy drodze żadnych domów). Mogą jedynie wydać oświadczenie, że nie jest planowana zmiana niwelacji/poziomu terenu/drogi w sposób znacznie odbiegający od istniejącego. Obawiam się, że dostawca (EnergiaPro) wstawiła tutaj haczyk z którego skorzysta jeśli okaże się, że przyłącze nie powstanie w deklarowanym czasie.

Czy ktoś z Was miał taki zapis w umowie?

A ogólniej: jak długo trzeba czekać na przyłącze od czasu podpisania umowy ?

Bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowie powinien być zapis w jakim terminie dostawca zobowiązuje się wykonać przyłącze, okres z tego co pamiętam liczony jest od momentu dokonania wpłaty zaliczki. Mi powiedziano w Energii Pro, ze może to trwać do kilkunastu miesięcy, ale gdy zaraz po podpisaniu umowy złożyłem wniosek o wykonanie przyłącza tymczasowego na budowę, Energia Pro zaproponowała mi wykonanie od razu docelowego przyłącza we własnym zakresie i zobowiązała sie zwrócić mi koszt wykonania przyłącza (ryczałt ok. 800 zł) - po 2 tygodniach miałem prąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowie powinien być zapis w jakim terminie dostawca zobowiązuje się wykonać przyłącze, okres z tego co pamiętam liczony jest od momentu dokonania wpłaty zaliczki. Mi powiedziano w Energii Pro, ze może to trwać do kilkunastu miesięcy, ale gdy zaraz po podpisaniu umowy złożyłem wniosek o wykonanie przyłącza tymczasowego na budowę, Energia Pro zaproponowała mi wykonanie od razu docelowego przyłącza we własnym zakresie i zobowiązała sie zwrócić mi koszt wykonania przyłącza (ryczałt ok. 800 zł) - po 2 tygodniach miałem prąd

 

Bardzo dziękuję za informację. Chciałbym jeszcze zapytać czy ta suma wystarczyła na pokrycie faktycznie poniesionych kosztów ? Ja musiałbym wykonać przyłącze kablowe na długości ok. 130m :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie, że straciłem hydraulików. Wypadek losowy - leży w szpitalu. Szukam więc nowej ekipy - proszę o jakieś sugestie i sprawdzone ekipy?

 

Daro - trochę wyżej na stronie podawałam namiar na mojego instalatora (p. Sławek Szynka), który robił u mnie całośc instalacji, również hydrauliczną.

Dabell - dzięki za namiar - ale nr jest do innej osoby - jakaś cyferkę przestawiłaś :lol:

Podaj go raz jeszcze a tamten trzeba poprawić bo jakaś kobieta osiwieje :D

 

Już poprawiam i podaję dobry namiar:

Sławomir Szynka 606-836-944 - to numer z mojej komórki :-) więc na 100% dobry bo się do niego dodzwaniam :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA - badanie rynku

 

Czy w grupie znajdą się hipotetyczni, teoretyczni chętni na zakup Ytonga z Czech?

 

Czekam na ofertę transportową i będę już więcej wiedział. W razie gdyby co, to na PW.

 

Źródełko, do którego dotarłem daje kilkunastoprocentowe upusty od cennika http://www.xella.cz/html/czk/cz/ytong-cenik.php przy kursie hurtowym 0,1380 PLN/CZK.

Operacja o tyle skomplikowana, że trzeba znaleźć firmę w Polsce, która zechce pośredniczyć, bo ta hurtownia sprzedaje za granicę tylko podmiotom gospodarczym.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki wew "stop" - nagrzewnica w ruch !!! :lol:

 

Macie inne pomysły? Koze też mam.

Kurcze szkoda, że nie zdążyłem położyć styropianu na zewnątrz :o

 

mysmy ostatnio palili koza wietrzyli oraz wyporzyczyli osuszacz ))) na tydzien) no i tynki prawie suche!

 

Gdzie i za ile :lol:

Moja nagrzewnica (dmuchawa lub osuszacz) żre 24KV, więc włczączam go/ją na noc. Dziś miałem +15, - tynki w połowie suche po 5 dniach dmuchania i grzania. Ciekawe ile mnie to kosztowało według taryfy budowlanej.

 

Pozyczylismy osuszacz na Krzyswoustego http://www.ewpa-majster.pl :-) 420 zł za tydzien. Osuszacz 1000W (ale to nie jest nagrzewnica poniewaz nie grzeje tylko ciagnie poiwetrze i wypuszcza suche) sprawdzil sie super... polecam w zimie... choc w kolejnym domu to tynkow raczej nie bedziemy robic w zimie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też przymierzam się do berkera, może jakaś wspólna grupa na większy rabacik?

 

 

O,to i ja się piszę

 

Jolu z Melisy i Damro

Witajcie ja tez ))))!! Wlasnie z mezem podliczamy pstryczki elektryczki)))

wiecie moze w jakiej hurtowni najlepiej kupic te pstryczki?

 

Sluchajcie co z grupą pstryczkowa moze sie jakos spykniemy w tej sprawie, ja chce zamowic ok 180 sztuk roznych pstryczkow albo Berkera albo Tem fasolka tez pisala ze niedlugo zamawia pstryczki moze w 4ke dostaniemy naprawde dobry rabat a moze jeszcze ktos sie bedzie pisal na razie chyba to jest nas 4ka? czyli

flowera

Jola z Melisy

Damro

Fasolka ?

 

a moze Xena z Xary moglaby napisac gdzie stara grupa pstryczkowa zamawiala pstryczki :-)? ja na razie upatrzylam sobie Nota-Bene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze.

 

Mam pytanie odnośnie wełny do ocieplania poddasza 15 cm.

 

Ponieważ zabrakło nam dosłownie pół rolki/belki, czy ma ktoś może taką niepotrzebnie pałętającą sie końcówę? Najlepiej z okolic północnych Wrocławia.

W zamian mam styropian do posadzek różnej grubości :D

agniecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...