Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Druga sprawa to szukam jakiegos dobrego (u mnie dobry znaczy nie drogi ale nie kaszaniarz) tartaku gdzie moge wyslac projekt a w tartaku przeprojektuja mi wiezbe (chodzi o to ze w projekcie mam krokwie 5x18 i kilka osob juz mi powiedzialo ze lepiej dac grubsze krokwie) Druga rzecz to chcialbym troszeczke zmienic widoczne z zewnatrz szczegoly wiezby oraz "dokleic" maly daszek nad wejsciem do kotlowni.

 

Wiec chodzi o to zeby w tartaku przeprojektowali i zrobili mi wiezbe.

Prosze o namiary na sprawdzony i niedrogi tartak.

 

Tak ja pisałam wcześniej, jestem bardzo zadowolona z tartaku "Gawina"

(tego od mebli). namiary znajdziesz na ich stronie. Bardzo fachowa obsługa-szczególnie p. Lech Mizera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich!!

Baaarrrdzo dawno mnie tu nie było, ale teraz pewnie będę pojawiać sie częściej, bo od marca ruszamy z budową.

Dzisiaj mam pytanie raczej nie budowlane :D , wybaczcie że nie na temat :oops:

Moze ktoś z was jeździ na wyprzedaże do Niemiec np. do Gorlitz i podpowie mi na jakiej ulicy jest jakieś centrum handlowe (typu nasza Galeria, czy Arkady).

Musze kupić córce buty w rozmiarze 42/43, a podobno Niemcy mają większą rozmiarówkę ( a przynajmniej damskie buty w większych rozmiarach). U nas wiekszość butów damskich kończy sie na rozmiarze 40/41 :cry: . Nie utne dziecku palców żeby sie dopasować :evil: .

Pozdrawiam

 

Wjezdzajac do Gorlitz z autostrady, czyli nie mostkiem ze Zgorzelca to zaraz na poczatku jest po lewej stronie dosc duze centrum handlowe, Martkauf, Deichmann i takie tam.

Blisko jest tez do Drezna, jakies 40 minut i tam juz jest wiekszy wybór, ale nie pamietam dokladnie ktory zjazd. Na planie Drezna jest zaznaczone takie duze centrum przy autostradzie. Kiedys tam bylem i faktycznie dosc spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Ja mam Juwentus i jestem bardzo zadowolona.

Potwierdzam to co powiedział Trociu o elementach, na które trzeba patrzeć.

Ja mam dwa alarmy/ miesiąc, ale to są alarmy włamaniowe (jak się uruchomi czujka), ale u mnie często były problemy z pradem (brak zasilania lub przypadkowe wyłączenia przez ekipy) i włączał się alarm w monitoringu z tzw. powodu usterki i za to mimo, ze ekipa podjeżadżała chyba z 30 razy w czasie budowy :-) nic nie zapłaciłam. Z naszymi wykończeniowcami i elektrykami ekipy prewencyjne były już na Ty :-).

Trzeba też się dowiedzieć czy na danej instalacji będziesz mógł się podpiąć do innej firmy.

Z tego co wiem (sąsiadka ma Solida) ich centrala montowana przez firmę jest specyficzna i nie można w razie czego podpiąć się pod inną firme (ale może nie mam racji :wink: - to poprawcie ). Dlatego ja robiłam instalacje przez niezależnego instalatora i tylko podpinałam się pod firmę.

Zwróć uwagę na zapisy - niektóre firmy mają czas określony jako czas podjęcia interwencji od sygnału, co nie oznacza czasu dojazdu do działki :-), tylko np. ruszenie panów do samochodu :-). Lepiej, żeby był określony czas dojazdu na działkę (w Juwentusie tak jest).

Jak potrzebujesz namiarów - to polecam swojego alarmowca a namiary na handlowca z Juwentusa też mam.

 

dalbell,

kolejny raz bardzo chetnie skorzystam z namiarów na Juwentus i handlowca,

jak się ma to kosztowo, np. 60-100 zł miesięcznie?

 

pzdr

bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć grupo

Halszko - bardzo ładny dom z zewnatrz i wewnątrz. Kto ci robił garderobę?

 

Musze zakupić kaloryfery i w zwiazku z tym mam pytanko... Czy ktoś wie gdzie można nabyć takie dekoracyjne grzejniki - żeliwne żeberkowe??

 

pozdrawiam Natalia

napewno żeliwne czy stalowe? bo jak stalowe to pisz na prv

 

dabell a ma rózne gatunki? Mowisz ze mozna najperw ogladnac w domarze?

Pani Koalo co ze zdunem? sprawdził sie u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BORU

Odpowiedzialność za konstrukcję bierze na siebie projektant, kierownik budowy odpowiada za wykonanie zgodnie z projektem.

Dopuszczalne zmiany w projekcie są opisane w tymże.

Jeśli zwiększysz nacisk na ściany, fundament i te nie podołają, projektant wykręci się.

Kierownik musi znać wszystkie zmiany w projekcie i nanieść je na owy, inaczej też wykręci się.

Trudno powiedzieć czy warto zwiększać wysokość krokwi bez widoku rysunku.

Ogólnie skłaniać się należy do oszczędzania energii i 20 cm w uszczelnieniu dachu nie jest przesadą , ale... nic samemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BORU

Odpowiedzialność za konstrukcję bierze na siebie projektant, kierownik budowy odpowiada za wykonanie zgodnie z projektem.

Dopuszczalne zmiany w projekcie są opisane w tymże.

Jeśli zwiększysz nacisk na ściany, fundament i te nie podołają, projektant wykręci się.

Kierownik musi znać wszystkie zmiany w projekcie i nanieść je na owy, inaczej też wykręci się.

Trudno powiedzieć czy warto zwiększać wysokość krokwi bez widoku rysunku.

Ogólnie skłaniać się należy do oszczędzania energii i 20 cm w uszczelnieniu dachu nie jest przesadą , ale... nic samemu ;)

Dobrze człek prawi :roll:

 

Smoku a pamiętasz - miałeś mi podać cenkę razem z roletami ?? (taką dobrą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja elektryczna to ciężka orka, robię to na codzień, jednak tak zaprojektować pstryczki by był efekt , to już zadanie dla artysty ;)

Można robić cuda, ważne by zachować umiar i równowagę między wyobraźnią , a percepcją wszystkichdomowników.

W tym miejscu ograniczam możliwość manipulacji, bo wiem, żem sam elektronik, a czasem gubię się w pstryczkach, pilotach, rozwiązaniach, pomysłach....

Trudno mi obarczać użytkownika pomysłami twórców idei domu inteligentnego, choć nie odmawiam twórcom racji.

Fajnie jest sterować domem z komórki lub internetu, to daje duże oszczędności energii i poczucie bezpieczeństwa, ale o tym później

Moim skromnym zdaniem, wszystko na miarę oczekiwań i potrzeb (choć te są często niograniczone ;) )

Pozdrawiam Was - Smok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafelkarzem cię niestety nie poratuję, ale o zdunie mogę opowiedzieć...

 

Za wymurowanie kominka z cegły szamotowej (prosta szafa bez udziwnien) zawołał 4000. Materiał ocenił na 2000 dodatkowo. Mój kierbud polecił mi swojego zduna z Ziębic, który obiecał, że zrobi to za 2000. Jak się wyliżę z choroby, to będę go wołać na oględziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...