Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam z rana!

 

Ale pogoda :-?

 

Co do architektów wnętrz, to myślałam, że będzie zbędny... Układ funkcjonalny wymyśliłam bez problemu, charakter wnętrza nadaje dużo cegły rozbiórkowej, ale nadszedł czas malowania i... Totalny paraliż wobec próbników kolorów... Chyba tu skorzystam z porady znajomej pani od aranżacji wnętrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

poczytałam o cenach polecanego przeze mnie instalatora i hm... trochę duże są :roll: :-? .

Ja płaciłam inne staawki, ale też były ustalane na przełomie 2006/2007.

Wiem jedynie, że dzięki niemu miałam podczas budowy spokojną głowę, dzwoniąc do jednego fachowca w każdej sprawie dotyczącej instalacji. Jakbym miała na głowie elektryka, hydraulika i speca od ogrzewania to chyba bym osiwiała :p . A i mój czas też ma swoją cenę :wink: .

A tak wszystko działa jak należy, głowa nie podlega farbowaniu z innych względów niż estetyczne 8) i cały rok współpracy mogę określić jako udany.

A i tak każdy decyduje się na rozwiązania najlepsze dkla siebie.

pozdrawiam serdecznie

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - czy Ty już te listwy kupiłaś?

Bo wczoraj robiłam porządki i ulotka z dokładnie czymś takim mi wpadła w ręce. Producent firma nmc Polska. Dystrybutor PHU Alfa z Wieruszowa ma pkt. sprzedaży w Domarze.

http://www.nmc.eu

Ulotki jeszcze nie wyrzucam, gdyby Ci było bliżej do mnie niż do Domaru to zapraszam.

Dawno Cię nie widziałam. Nie tymi kanałami co ja się poruszasz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala - nie wiedziałem, że pisząc o wylizaniu z choroby sprawy miały się tak źle. Tym bardziej cieszę się, że choróbsko Cię ominęło. Teraz jak mawia klasyk - coco jumbo i do przodu.

 

kine - ceny robocizny jakie dostałem ostatnio - bez negocjacji - to 40 - 50 PLN za m2 (15 cm styro i tynk barwiony w masie), natomiast z materiałami facecik zaśpiewał 140 PLN netto. No comments ... PWAris w kalkulatorze na stronie wycenia materiał na ok 32-35 PLN netto. Fachowcy twierdzą, że do tego należy dodać ok. 25-30 % bo ilości materiału w kalkulacji są oderwane od rzeczywistości.

 

Mam ofertę na BK (niemiecki - parametry Ytonga) za ok 80 PLN brutto za bloczki 24 cm z zaprawą. Jak liczyłem maksa to mi wyszło 75 brutto bez transportu i zaprawy.

 

Czy da się znaleźć cokolwiek taniej czy brać ten BK ?

 

Jakie uśrednione koszty dachówki za m2 gotowego dachu można przyjąć do zgrubnego kosztorysu bankowego ?

 

 

 

Pozdrav[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trabi-wrc - dach (ponad 260m2) to studnia 8)

U mnie wyszła sama dachówka 28tys plus więźba 15tys plus robocizna 70zł/m2 (to bardzo dobra cena za kariówkę).

 

Ja znalazlem kolesia co robi dach za 45/m2 + 5/m2 jezeli jest to karpiowka.

 

p.s. nie przesadzajmy z tym wychwalaniem cen. - sami sobie je nakrecamy w ten sposob!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kine - ceny robocizny jakie dostałem ostatnio - bez negocjacji - to 40 - 50 PLN za m2 (15 cm styro i tynk barwiony w masie), natomiast z materiałami facecik zaśpiewał 140 PLN netto. No comments ... PWAris w kalkulatorze na stronie wycenia materiał na ok 32-35 PLN netto. Fachowcy twierdzą, że do tego należy dodać ok. 25-30 % bo ilości materiału w kalkulacji są oderwane od rzeczywistości.

 

 

trabi-wrc dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boru - czy znaleziony dekarz to Chołdyński?

 

Koalo, uważaj na ciepłe "żółcie". U mnie w salonie połączonym z kuchnią taki złocisty kolor z beżowej mozaiki wydobył... RÓŻ :o

 

Ja też mocno zastanawiam się nad architektem wnętrz. Ale kuchnię wiem jak zrobię, salon też, pokoję nie muszę jakoś ekstra urządzać. Problemem jest dla mnie wielki hol przed salonem i łazienka - bo w tej chcę minimum kafli dać...

 

Jakie kupujecie/kupiliście kaloryfery do swoich domków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłe pomarańcze też są zdradliwe! Mam teraz jedną ścianę w domu w ciepłym pomarańczu. Pod wpływem zachodzącego słońca (wszystkie okna mam na pd-zch) robi się z tego wściekły róż :o

 

Dzisiaj pół nocy nie mogłam zasnąć, bo uświadomiłam sobie, że moja koncepcja kolorystyczna sypialni jest mocno oderwana od realiów. Teraz mam granatowo-błękitno-białą i taką też chciałam zrobić w domu. ZAPOMNIAŁAM, że jedną ścianę mam z cegły rozbiórkowej i nijak ten błękit tam nie będzie pasował :( Nic mi nie pasuje oprócz szarego, ale szara sypialnia????? Reszta chałupy będzie szara z elementami limonki, sypialnię chciałam jakoś inaczej zrobić... CZERWONO?

 

DORADŹCIE COŚ, BO LADA MOMENT FARBY MUSZĘ KUPOWAĆ!

 

A może jakąś grupę farbową zmontujemy z zakupami po Wielkanocy? Smiejus, Scur- wy już wykończone jesteście. Gdzie dostałyście dobre ceny na farby? Beckers i Dulux chodzi mi po głowie. Z powodu dzieci i fauny lateks chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co .... tak sobie chciałem napisać odnośnie cen i tego boomu budowlanego który nam strasznie wszyscy wmawiają.

 

Rozmawiałem wczoraj z kuzynem który kupił 2 lata temu nowe mieszkanie (45 m) od dewelopera i teraz chce je sprzedać "po normalnych" obecnie cenach

..... i co.....

od października NIKT nie odpowiedział na ogłoszenie. W biurze nieruchomości babka załamana - nikt nie kupuje mieszkań a banki nie chcą dawać kredytów

I jak się to ma do rzekomego boomu budowlanego - coś mi się wydaje że wkrótce będzie jak w niemczech - dużo pustostanów za grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ale cóż, to było do przewidzenia. Ceny mieszkań w Polsce są mocno przeszacowane. A słyszeliście o cenach apartamentów, w budynku powstającym w miejscu byłego Poltegoru? Podejrzewam, że będą mieli problem ze sprzedażą. Głupota ludzka też ma jakieś granice. Mam nadzieję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...