Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Jutro jadę do mojej księgowej i zostawiam wszystkie faktury - tyle jeśli chodzi o podejście krok po kroku. ....

Zapomniałes napisać że kolejny krok tego rozwiązania to 300 do 500 zł - chyba nie o to Ani chodziło :roll:

Ania. Zwracaj uwagę to co odliczasz bo nie wszystko można - trzeba sprawdzać każdą pozycję. Jesli narobisz mało błędów to Panie same odliczą ale jak więcej to Cię wezwą na wyjaśnienie - a to przedłuża czas

Ja złożyłem jeszcze w grudniu żeby się załapać na odliczenie jeszcze raz w 2008.

 

Mam to w cenie obsługi, którą zlecam okresowo :lol: i dlatego nie ująłem tego w opisie krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Poradźcie, architekt za adaptacje (1 zmiana wentylacja grawitacyjna na mechaniczna + kilka pierdół) + wszystkie uzgodnienia + konserwator zabytków i archeolog (bo niestety mamy działkę ze stanowiskiem archeologicznym ;) ) zaśpiewał sobie ..4.5tys. Czy to jest normalna cena we Wrocławiu? Trochę mi szczęka opadła...

 

A poza tym przy okazji poszukuję geologa do wykopków :) może macie jakiegoś, którego możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę do mojej księgowej i zostawiam wszystkie faktury - tyle jeśli chodzi o podejście krok po kroku. ....

Zapomniałes napisać że kolejny krok tego rozwiązania to 300 do 500 zł - chyba nie o to Ani chodziło :roll:

Ania. Zwracaj uwagę to co odliczasz bo nie wszystko można - trzeba sprawdzać każdą pozycję. Jesli narobisz mało błędów to Panie same odliczą ale jak więcej to Cię wezwą na wyjaśnienie - a to przedłuża czas

Ja złożyłem jeszcze w grudniu żeby się załapać na odliczenie jeszcze raz w 2008.

 

dzieki Secam, pewnie ze nie dam zadnym ksiegowym ani grosza,

Daro a nie mozesz jakim aneksem sprawic zeby zakres obowiazkow Twojej ksiegowej obejmowal rowniez moje odliczenie :D

a tak serio to na stronie 383 w naszym watku bylo kilka linkow dot. odliczenia. troche stron musialam przewertowac wstecz ale udalo sie.

Bzyk jesli nie pierogi dzisisaj to zapraszam jutro. cos wymysle na obiad smacznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi,

rozmarzyłem się o tych pierogach powyżej, ale nie ma szans na posiłek o tej porze:),

 

chciałem wyjsć z takim zapytaniem w kwestii kominka, czy macie jakąś opinię o kominkach firmy Jotul?

 

bzyk

 

też jestem zainteresowana

i pierogami i Jotulem :lol:

 

co do tego drugiego... są drogie ale bardzo ładne. Podobno świetne, ale to opinia m.in. sprzedawcy.

Moj kierbud też je chwali.

Może jednak ktoś z was ma taki i może coś powiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Jotulu moge powiedzieć, że 3 raz probuje zobaczyc je z bliska w "gruszeckim kominki" na Bielanach i trzeci raz całuje klamkę...

o odliczeniach moge powiedziec, ze moja ksiegowosc tez to miala w cenie a i tak mnie us wyprostował o jakies 1400zł..........tak więc w roku 2007 zrobiłam to sama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Jotulu moge powiedzieć, że 3 raz probuje zobaczyc je z bliska w "gruszeckim kominki" na Bielanach i trzeci raz całuje klamkę...

o odliczeniach moge powiedziec, ze moja ksiegowosc tez to miala w cenie a i tak mnie us wyprostował o jakies 1400zł..........tak więc w roku 2007 zrobiłam to sama...

 

a Jotule można przeciez kupic na Krakowskiej?

pozdrawiam flowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie, architekt za adaptacje (1 zmiana wentylacja grawitacyjna na mechaniczna + kilka pierdół) + wszystkie uzgodnienia + konserwator zabytków i archeolog (bo niestety mamy działkę ze stanowiskiem archeologicznym ;) ) zaśpiewał sobie ..4.5tys. Czy to jest normalna cena we Wrocławiu? Trochę mi szczęka opadła...

 

Mam pytanie co do wyceny architekta ma konserwator zabytków? Mój projekt też był wysyłany do Wrocławia do Konserwatora zabytków, ale przecież to nic nie kosztuje - ot dodatkowa procedura i wydłużenie o parę/paręnaście dni oczekiwania na pozwolenie.

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie, architekt za adaptacje (1 zmiana wentylacja grawitacyjna na mechaniczna + kilka pierdół) + wszystkie uzgodnienia + konserwator zabytków i archeolog (bo niestety mamy działkę ze stanowiskiem archeologicznym ;) ) zaśpiewał sobie ..4.5tys. Czy to jest normalna cena we Wrocławiu? Trochę mi szczęka opadła...

 

Mam pytanie co do wyceny architekta ma konserwator zabytków? Mój projekt też był wysyłany do Wrocławia do Konserwatora zabytków, ale przecież to nic nie kosztuje - ot dodatkowa procedura i wydłużenie o parę/paręnaście dni oczekiwania na pozwolenie.

 

Pzdr,

TS

 

Chodzi o wzięcie tego na siebie także przez architekta, takie załatwienie, żebyśmy nie musieli miec w ogóle nadzoru archeologicznego, jakies podanie, podjechanie do konserwatora - pewnie niewiele roboty dodatkowej, na którą ja jednak samodzielnie nie mam ochoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Jotulu moge powiedzieć, że 3 raz probuje zobaczyc je z bliska w "gruszeckim kominki" na Bielanach i trzeci raz całuje klamkę...

o odliczeniach moge powiedziec, ze moja ksiegowosc tez to miala w cenie a i tak mnie us wyprostował o jakies 1400zł..........tak więc w roku 2007 zrobiłam to sama...

 

a Jotule można przeciez kupic na Krakowskiej?

pozdrawiam flowi

 

ja kupowalam jotula na krakowskiej w spolmocie

jak sie sprawuje to trudno powiedziec, pali sie fajnie :)

ale nie mam porownania do innych kominkow bo to moj pierwszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłe pomarańcze też są zdradliwe! Mam teraz jedną ścianę w domu w ciepłym pomarańczu. Pod wpływem zachodzącego słońca (wszystkie okna mam na pd-zch) robi się z tego wściekły róż :o

 

Dzisiaj pół nocy nie mogłam zasnąć, bo uświadomiłam sobie, że moja koncepcja kolorystyczna sypialni jest mocno oderwana od realiów. Teraz mam granatowo-błękitno-białą i taką też chciałam zrobić w domu. ZAPOMNIAŁAM, że jedną ścianę mam z cegły rozbiórkowej i nijak ten błękit tam nie będzie pasował :( Nic mi nie pasuje oprócz szarego, ale szara sypialnia????? Reszta chałupy będzie szara z elementami limonki, sypialnię chciałam jakoś inaczej zrobić... CZERWONO?

 

DORADŹCIE COŚ, BO LADA MOMENT FARBY MUSZĘ KUPOWAĆ!

 

A może jakąś grupę farbową zmontujemy z zakupami po Wielkanocy? Smiejus, Scur- wy już wykończone jesteście. Gdzie dostałyście dobre ceny na farby? Beckers i Dulux chodzi mi po głowie. Z powodu dzieci i fauny lateks chyba...

Pani Koala , kiedys widziadzialam aranzacje, odkryta sciana z czerwonej cegly , do tego inne sciany w takim jeansowym niebieskim, drewniane elementy, bardzo fajnie to wygladalo, generlanie dosc rustykalnie, jesli ktos lubi takie klimaty,

szukalam wczoraj wieczorem we wszytskich gazetach ale nie moglam jakos na to zdjecie natrafic :( teoretycznie niby granat, lub niebieski z czerwonym nie za bardzo, ale moze byc naprawde fajnie jak sie trafi w odpowiedni odcien

 

ja jestem chetna na grupe farbowa :) ja bym chciala takze lateksowe , przynajmniej w czesci i najchetniej tikurille

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 3 lata temu w nowym mieszkaniu malowaliśmy lateksową - wyszło super - jedyne co przemawia na jej niekorzyść to fakt, że po uszkodzeniu nie da się zamalować bez śladu, bo powłoka jest dość gruba (jak na farbę).

 

Polecam Teknos (też fińska jak tikkurilla) - wiem, że sprzedają ją w firmie Wodan na karmelkowej bo tam kupowaliśmy. Niestety nie mam porównania ani jakościowego, ani cenowego z innymi lateksami.

 

Baza do mieszalnika nazywa się BIORA.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

w całym domku malowałam Dekoralem Akrylit PW z mieszalnika i jest super. Dostałam na niego w Centrum dekorala na Braniborskiej 25% upustu na farby z mieszalnika. Trzeba rozmawiać z kierownikiem i powedzieć że ma się do malowania dom ;).

 

Zastanawiam się tylko nad wiatrołapem - czy dać tapetę czy farbę lateksową.

Teraz mam lateksową farbę w kuchni, w intensywnym kolorze głębokiej cegły :-) - jest super do szorowania szczotą (mam przy koszu na śmieci wolnostojącym, wiec co chwilę myję), ale jeden ból - jest wrażliwa jest na urazy mechaniczne i te już niestety nie jest łatwo pokryć, bo tak jak Trabi-wroc powiedział, jest gruba i niestety widać.

Akrylową zawsze zamaluję :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby ja będę kupować tak po Wielkanocy. Mam jakieś 550m2 do zagruntowania i pomalowania :o Myślałam o lateksie na dół, ale skoro taki wrażliwy na urazy mechaniczne, to nie miem :roll: Moja banda nie będzie się certolić ze ścianami...

 

kine, podaj jakie masz powierzchnie. W przyszłym tygodniu pokręcę się po hurtowniach i pobadam, co mogą zaoferować. Xena, podłanczasz się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...