Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Siedzę dziś od rana przed Forum w Muratorze, bo mam problem. Szukam polecanej firmy, która wykonuje przydomowe oczyszczalnie ścieków. Sama z jedną sie kontaktowałam, ale jej przedstawiciel mnie coś tam zbywał. Na rynku jest dużo takich firm, ale którą wybrać? Pomóżcie!

Drugą sprawą jest też wywiert studni taką do celów budowlanych, a potem ogrodowych.

Też szukam firmy do studni dobrej i nie zdzierającej za bardzo. A tak do studni to mam jeszcze jedno pytanko, czy różkarz to wiarygodny spec od wody i na jakiej podstawie to mogę stwierdzić? Trochę trudno mi uwierzyć w faceta z różdżką, który mówi mi: "tu kopać, bo tu jest woda"...trochę jak magik....

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich,

Siedzę dziś od rana przed Forum w Muratorze, bo mam problem. Szukam polecanej firmy, która wykonuje przydomowe oczyszczalnie ścieków. Sama z jedną sie kontaktowałam, ale jej przedstawiciel mnie coś tam zbywał. Na rynku jest dużo takich firm, ale którą wybrać? Pomóżcie!

Drugą sprawą jest też wywiert studni taką do celów budowlanych, a potem ogrodowych.

Też szukam firmy do studni dobrej i nie zdzierającej za bardzo. A tak do studni to mam jeszcze jedno pytanko, czy różkarz to wiarygodny spec od wody i na jakiej podstawie to mogę stwierdzić? Trochę trudno mi uwierzyć w faceta z różdżką, który mówi mi: "tu kopać, bo tu jest woda"...trochę jak magik....

Pozdrawiam wszystkich.

 

niestety nie znalazlam jeszcze firmy wiercącej studni... w przystępnej cenie, we Wroclawiu sa strasznie drogie, 2-3 razy drozej niz np w Polsce centralnej :(

bede szukac dalej, bo potrzebuje odwiert na 20-30m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że na liście jest pan WIanecki, ale on kręci tak tradycyjnie więc nie wiem czy na te 30 m pójdzie.

U nas wiercili panowie z firmy w Brzegu, ceny dużo niższe, mają machinerię ale taką że na działkę wjedzie.

Zdaje się że są na liście ale jakby nie to podaję

Pan Czarnota, Brzeg, tel. 608 31 04 76

Oczywiście nie biorę odpowiedzialności za kontakt.

Pan sam ma zdolności różdżkarskie.

U nas wody szukał pan Wianecki, potem mój mąż (dekarze się tak śmiali że mało nie pospadali z dachu) i pan z Brzegu. Wszystko się zgadzało, ale pan z Brzegu znalazł w jeszcze jednym miejscu które bardziej mi odpowiadało ze względów praktycznych. Studnia z 11 m, woda czysta, fajna. Dużo wapnia ale oczywiście nie pijemy, do basenu też nie idzie.

Do podlewania jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawki dzisiaj nie było i chyba tylko dlatego tak tu dzisiaj cicho.

No to proszę dla spragnionych

 

http://www.strykowski.net/kawa/Zdjecia_kawy,_kawa,_kawa_zdjecie,_fotografie_kawy_1415.jpg

 

A dla Aniulki za te pyszne pierogi - dodatek specjalny

 

http://www.strykowski.net/wlochy/Deser_udelorowany_mieta_3657.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratulacje Secam, ktory us?

czy ktos wie jak to wyglada w Trzebnicy, ile sie czeka, ja planuje sie za rozliczanie zabrac w weekend. odkladam to jak moge.

 

Hej Ania

 

ja w zeszłym roku rozliczałam się w Trzebnicy i miałam raptem 2 lub 3 faktury i niestety, ale czekałam prawie pół roku

w tym roku mam całą teczkę i sama jestem ciekawa jak długo to będzie trwało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja składałam na Ostrowskiego, mniej więcej w tym samym czasie co Secam. Jak na razie bez odzewu z ich strony. Jak tylko sie odezwą, dam znać. Wiesz Aniu, z jednej strony to fajnie dostać już kasę, a z drugiej to byłoby miło np. po skończeniu domku, jak zabraknie np. na kuchnię. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena, ja miałam lateksową duluxa, taka do łazienek i i kuchni. Droga, ale naprawdę super. Można było szorować nawet szczotą.

 

Przestrzegam przez lateksem Duluxa. Malowałem nim mieszkanie i dom teścia.

Farba bardzo kapryśna. Kolory, fakt, ładne, ale po pierwsze wcale tak bardzo dobrze nie kryje (malowanie 2 razy to min., a farba gęsta więc szybko schodzi), po drugie bardzo słabo łapie podłoże. Są miejsca w których trzyma jak przymurowana, ale w niektórych odłazi całymi płatami, wygląda to okropnie. Jeżeli już ktoś koniecznie chce malować tymi farbami to obowiązkowo trzeba stosować podkład utwardzający.

Co ciekawe w mieszkaniu kładłem na farbę a u teścia bezpośrednio na tynk i efekt (ten negatywny) był ten sam. Po jakiś 2-3 miesiącach pęknięcia i odłażenie farby. :evil:

A miałem malować zwykłą akrylową...to mi się kurcze zachciało nowinek :evil:

 

Co do odmiany do kuchni to na razie nic złego nie zaobserwowałem (za wyjątkiem ceny :-? ), ale nauczony doświadczeniem podszedłem do malowania kompleksowo czyli z wcześniejszym utwardzeniem podłoża. Tylko czy opłaca się tak dodatkowo męczyć i to za takie pieniądze? Jak malowałem wcześniej kuchnię farbą akrylową to było i taniej i roboty mniej i nic mi nigdy nie odłaziło, a efekt końcowy wcale nie gorszy, dlatego osobiście będę Duluxa omijał szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie - kupię 3 kolory grubych markerów i dodam je mojej Niuni. NIe sądze, by trzeba było po niej poprawiać, a i za drogo nie będzie.

<to taki żarcik z mojej strony z okazji odkrycia przez Weri kredki - o zgrozo>

:D ale to wyjdą Ci z tego Lamperie, bo Wercia to chyba tak do metra da radę namalować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

DEKAR-malowałem w grudniu duluxem lateksowym i efekt jest świetny. Fakt jest gęsta, ale nie zauważyłem wspomnianych przez Ciebie wad. Po jakim czasie zaczął ochodzić?

 

 

A tak poza tym, to poszukuje ekipy na zbudowanie domu wg projektu Południowa (lustro) - na stan surowy otwarty plus dach - południowe okolice Wrocławia. Kilka ekip przepytałem, ale większość podniosła się nawet o 50% w porównaniu z zeszłym rokiem. Sądziłem , że nigdy tego nie napiszę, ale szukam taniej (na obecne warunki) ekipy i proszę o polecenie kogoś rozsądnego :)

 

http://www.domfort.eu/popup/lustro.php?p=250

ściany zewnętrzne ceramika 24 cm +15cm styropian

dachówka cementowa

jeden komin, schody lane zabiegowe, brak innych zmian w projekcie

 

Planowany początek czerwiec 2008.

Szczegóły i informacje na PW oraz tel/ 0604-423-799

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...