Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Oczywiście odpowiadam za siebie ;)

Sorry ale nikt z was nie podał całej kwoty, wszyscy piszecie – wydałam/am dwieście tysięcy ale potem okazuje się że to bez działki, pozwoleń, przyłączy, szamba, kanalizacji, oczyszczalni, wody, projektu, pracy koparki, piachu etc czyli wielu rzeczy bez których nie można zacząć budowy. Bez robocizny etc. Tworzy to mylne wrażenie dla osoby zaczynającej że na dom w stanie surowym zamkniętym z instalacjami wystarczy 200 tys. Nie wystarczy. Poza tym wypowiadają się osoby które jeszcze tych etapów nie zakończyły, bądźmy uczciwi, nie wprowadzajmy w błąd.

napisałem o stanie obecnym i wymieniłem bez czego

Sorry ale nikt z was nie podał całej kwoty, wszyscy piszecie – wydałam/am dwieście tysięcy ale potem okazuje się że to bez działki, pozwoleń, przyłączy, szamba, kanalizacji, oczyszczalni, wody, projektu, pracy koparki, piachu etc czyli wielu rzeczy bez których nie można zacząć budowy. Bez robocizny etc. Tworzy to mylne wrażenie dla osoby zaczynającej że na dom w stanie surowym zamkniętym z instalacjami wystarczy 200 tys. Nie wystarczy. Poza tym wypowiadają się osoby które jeszcze tych etapów nie zakończyły, bądźmy uczciwi, nie wprowadzajmy w błąd.

Napisałem tylko kwotę którą wydąłem - nie piszę o tym co i za ile planuję

P.S.

Sądze że takie informacje sa osobą zaczynającym bardzo przydatne i dają jakiś zarys z którego sami muszą wyciągnąć wnioski.

I tak nasze informacje są bardziej wiarygodne niż te podawane wprzez architektów jako koszty budowy domu ..... cały czas na stronie internetowej archonu widnieje kwota że za mój dom będzie kosztował 290 tyś :roll: ciekawe.

Zresztą temat kosztów wydanych na budowę domu to najczęstszy temat sporów na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

plis plis, podajcie ceny ocieplenia poddasza, mój pan polecany spec zaśpiewał 65 zł/mkw, a że wczesniej od ekipy miałam 40-50 zł, to już nie wiem samam czy brac czy szukac dalej. Ekipa poprzednia dodam, że nie polecam nikomu pomimo ceny, nie chce ich na oczy więcej widzieć a niestety zobaczę, bo muszą dom mi otynkowac, na razie tylko ocieplili, jak pamiętacie 2,5 miesiąca im to zajęło, a dodam, że nie buduję Pałacu Kultury.

 

to brac gościa?

 

jak tam pstryczki, nie było mnie tydzień ale od poniedziałku mam mieć oblicozne ile czego, kupiliście już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jest to mieszkanie z ogrodem we wroclawiu na osiedlu domow jednorodzinnych przy blokowisku na ktorym mieszkamy:0 i kusi mnie ogromnie lokalizacja....wszytsko na miejscu nawet praca:). I tak myslalm zeby np. kupic i ziakli nie sprzedawac i potraktowac jako"pzrejsciowe' zanim zamieszkamy w domku tylko nie wiem czy taka 'opcja" bez spzredazy dzialki pzrejdzie..:( (zalamka) cena za m2 5 tys. brutto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, wygląda to wszystko rewelacyjnie :D

fajny etap , normalnie domek już masz taki pozamykany i w ogóle :wink:

ja to normalnie załamke mam i tyle :cry:

ale Tobie gratuluję tempa i bramy i internetu :D

 

Dosiu za chwile bedziesz miala okna i stan tj u mnie i...... nie masz kredytu kobieto wiec nie marudzic mi tu prosze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala

 

Jak czytam jesteście bardzo zaawansowani z pracami. Na kiedy planujecie przeprowadzkę?

 

Taaa, gdyby gazownia doprowadziła nam 4,5 m rurki w grudniu, przeprowadzilibyśmy się w marcu... Ale,że się gazowni nasza dokumentacja zgubiła :evil: :evil: :evil: przeprowadzimy się później. Sami wykonujemy przyłącze w obawie przed kolejną obsówą gazowni(gazownia zaproponowała

czerwiec-lipiec 2008 :-? ). Kto wam doprowadzał gaz?

 

Teraz dokonuję wyborów materiałów na wykończeniówkę. Strasznie dużo tego jest na raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze o ceny wykończenia poddasza "pod malowanie", czyli stelaż, folia, 2 warstwy wełna, k-g, szpachlowanie, może byc na PW

 

magnolia - my do tej pory wydaliśmy około 250 tys. PLN, planujemy jeszcze ze 100-150 tys. mamy okna, instalacje, wylewki, grzejniki i piec, alarm, tynki wew., ocieplony dom, na razie nie otynkowany.

 

No ale my jesteśmy dziwnym przypadkiem, bo wyburzaliśmy połówke bliźniaka więc odpadły nam koszty podciągania gazu, wody i prądu tudzież grodzenia działki

 

 

z kosztów nieprzewidzanych - podwyżka cen materiałów i braki magazynowe - dom ocieplony jest nie styropianem marzeń tylko takim jaki był :evil: a nie moglismy czekać, bo mieliśmy przed oczami postepujące prace w rozkopywaniu naszego osiedla (planowany koniec prac kanalizacyjnych listopad 2007). Teraz się okazało, ze miasto wypowiedziało umowę wykonawcy, kanaliza będzie w 2009 r., nasza ulica nie jest nawet tknięta - mogliśmy poczekać no i musielismy zrobić na te 2 lata szambo :evil: 7 tys. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...