Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

jak dobrze poszukasz to mozna znalezc za 45/m2.. a srednia to jest 70m2 i to juz bardzo dobrze wykonane

 

napewno wazny jest termin poniewaz od maja czerwca zaczyna sie bum na dachy i za te terminy placi sie wiecej. Jak teraz bys chcial staweiac to spokojnie za 50 znajdzieszb

 

niedajmy sie zwariowac wykonawcom!!!

 

U mnie w grę wchodzi druga połowa roku. Zależy mi, żeby znaleźć kogoś już teraz i mieć spokój, ale nie zależy mi aż tak bardzo, żeby płacić 2x wiecej niż 6 misięcy temu :wink: . Liczę właśnie na 45-70zł o których napisałeś za sprawdzoną ekipę.

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

jak dobrze poszukasz to mozna znalezc za 45/m2.. a srednia to jest 70m2 i to juz bardzo dobrze wykonane

 

napewno wazny jest termin poniewaz od maja czerwca zaczyna sie bum na dachy i za te terminy placi sie wiecej. Jak teraz bys chcial staweiac to spokojnie za 50 znajdzieszb

 

niedajmy sie zwariowac wykonawcom!!!

 

U mnie w grę wchodzi druga połowa roku. Zależy mi, żeby znaleźć kogoś już teraz i mieć spokój, ale nie zależy mi aż tak bardzo, żeby płacić 2x wiecej niż 6 misięcy temu :wink: . Liczę właśnie na 45-70zł o których napisałeś za sprawdzoną ekipę.

 

Pzdr,

TS

 

Od sprawdzonego dachowca z bodowy obok dostałem ofertę 80 PLN/m2 za postawienie więźby, folia, dachówka, obróbki okien, kominów, rynnowanie oraz "boazeria" pod okapem na ścianach szczytowych.

Aż mnie zatkało jak mi to powiedział. Z drugiej mańki, to wiem, że u niego jeden kończy więźbę a dwóch już leci z dachówką - są bardzo szybcy, a jakość na tym nie cierpi.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola pożycz tych fachowców:)

Przy okazji pozdrowienia dla Twojego Taty!

 

I przy okazji

Jola juz Ci pisałam - zarąbiste OKNO, super musi byc we wnętrzu!

Anjamen Ty masz za to w avatarze zarąbisty dach, pewnie skomplikowany ale efekt super....podoba mi się:)

 

Przy drugiej okazji

ktos z Was kupował Jotula...Ile da się otrzymać na niego rabatu i gdzie? Wreszcie znalazłam kominek,który mi sie podoba ale jego cena jest nieakceptowalna dla mnie i potrzbeuje ja obniżyc (a nie mam czasu jechać do Norwegii:) - of course żart

Wiecie gdzie i jaki rabat mozna na J. dostać?

ja kupowalam w uniwagu, byla pozna jesien i byli bardzo niechetni do negocjacji, sprzedali mi z montazem wtedy za 7% vat i twierdzili ze to jest dla mnie duzy plus, a tak naprawde to mozna wziac na 22% i potem w us tez odliczyc - tylko czekac trzeba

moze to blad ze z zona wlasciciela rozmawialam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie poszukuję sprawnej ekipy do ocieplenia poddasza i zabudowy z płyt kartongipsowych.

 

Jeżeli u kogoś z Was pojawili się tacy fachowcy i byliście zadowoleni proszę o ich namiary na PW.

 

ja tez bym prosila oo namiary na takowe ekipy

ocieplilismy sami, ojciec pobudowal stelaze

ale sam nie da rady zrobic regipsow

i koniecznie szukam ekipy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie a propo weekendowych postow i sporow,

to mam sciany z betonu komorkowego, mielismy ocieplac welna (no bo zdowa, sciany oddychaja i takie tam) ale wlasnie ocieplenie styropianem byloby tansze bagatela 10 tys.

i co tu wybrac???

chyba bedzie styropian, jak mi zabraknac pieniedzy na wykonczenie ...

a co wy o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie a propo weekendowych postow i sporow,

to mam sciany z betonu komorkowego, mielismy ocieplac welna (no bo zdowa, sciany oddychaja i takie tam) ale wlasnie ocieplenie styropianem byloby tansze bagatela 10 tys.

i co tu wybrac???

chyba bedzie styropian, jak mi zabraknac pieniedzy na wykonczenie ...

a co wy o tym myslicie?

 

A propos ODDYCHANIA - podpiszę się pod wypowiedzią BK z weekendu - ściany nie oddychają tylko co najwyżej przepuszaczają parę wodną. Jest to ważne w zasadzie tylko wtedy, gdy mamy niedobrze działającą wentylację.

 

Może wełna ma wiele innych zalet, o których nie wiem, ale jeśli argumentem za wełną ma być "oddychanie" w budynku ze SPRAWNIE działającą wentylacją to ja wybrałbym jednak styropian - te 10 tys. to potężny atut styropianu.

 

Proszę tylko, nie zrozumcie mojej wypowiedzi jako głosu pseudo eksperta z forum - po prostu przeczytałem kilka artykułów panów mądrali z ITB i gliwickiej polibudy, którzy odsądzają od czci i wiary wszystkich stosujących pojęcie oddychania, mieszając przy tym w głowach lajkonikom budowlanym takim jak ja.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu swoje :)

ale proszę, niech odezwie się ktoś kto mieszka, wydał pieniądze i skomentuje.

Za 400 tys naprawdę jest trudno zamieszkać..

 

no dobra, to komentuję :lol:

my budowaliśmy się w 2002 [więc tańsze materiały] i do dziś wydaliśmy ok. 150 tyśków [nie liczę ceny działki]. bez kitu. mieszkamy piąty rok. kupę rzeczy oczywiście nam brakuje, góra niewykończona itd., ale wszystko zależy od podejścia.

nam zależało na jak najszybszej ucieczce z miasta. a że finansów nie mieliśmy dużych, a nie chcieliśmy ładować się w kredyt na sto lat, wykańczamy w miarę zdobywania kolejnych środków. mnóstwo rzeczy [wszystko właściwie] robimy sami - ja odkryłam np. relaksującą moc tynkowania :lol: polecam, wpada się w trans, jak przy robieniu na drutach.

wiadomo, że nie każdy tak chce/może. ale marzenia są po to, by je realizować - więc se przede wszystkim trza określić, o co komu w życiu chodzi. czy chce/musi mieć chatę reprezentacyjną/w całości gotową do wprowadzki/i wieeelką czy też zadowoli się TAŃSZĄ skromnością itd. itp.

[pewnie, nie miałabym nic przeciwko złotym klamkom u siebie już na wejście, ale jak sobie pomyślę o cudownym luzie, gdy kredyt nie zgina mi karku - z lubością wdycham cementowy pył, który właśnie mi się kłębi po chacie, bo robimy wylewki na poddaszu :lol:].

to był taki głos opętańczego optymizmu 8)

pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie a propo weekendowych postow i sporow,

to mam sciany z betonu komorkowego, mielismy ocieplac welna (no bo zdowa, sciany oddychaja i takie tam) ale wlasnie ocieplenie styropianem byloby tansze bagatela 10 tys.

i co tu wybrac???

chyba bedzie styropian, jak mi zabraknac pieniedzy na wykonczenie ...

a co wy o tym myslicie?

też to rozważałem ale po przeliczeniu kosztów będzie styropianowy termos :roll:

za duża różnica wychodzi w cenie między wełną i styro tak jak piszez 10 tyś to jednak trochę kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scur - super, a czy nie może być trochę mnejsza - zalała mi cały ekran

bo jak się pracuje to się kawy nie pije bo się może na kompiuter rozlać :p

 

gdyby mogła być mniejsza - to by była.

Ale nie może, bo moi przyjaciele z forum lubią właśnie takie duże. :lol: :lol: :lol:

A Ty, Daro może kup sobie większy monitor - będziesz miał problem z głowy.

I jeszcze jedno. Jutro lepiej nie odpalaj kompa bo rano stawiam dużą czarną z ciachem.

Z tego co wiem koło 12 Secam zaprasza na cudownie wykwintnego drinusia, a około 14 Ania znów stawia pyszniutkie pierożki. Więc najpierw może Ci się monitor zalać a potem potłuścić. A to już by nie profesjonalnie było. :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scur - super, a czy nie może być trochę mnejsza - zalała mi cały ekran

bo jak się pracuje to się kawy nie pije bo się może na kompiuter rozlać :p

 

Bardzo prawdopodobne :D , gdy człowiek zestresowany chodzi, ale ja zachowuje zupełny spokój, podnosząc z uwagą filiżankę do ust, łykam powoli jej zawartość.

A gdy już się napiję, lubię poczytać dobre rady, dzięki którym, poprawiam skutecznie efektywność prac budowlanych 8) - nie mówiąc już, o obniżaniu kosztów.

Sam chętnie coś piszę i jest mi niezmiernie miło, że zawsze ktoś podejmuje nurtujący mnie temat , by mi pomóc, by znaleźć ze mną bez trudu radę na moje troski 8) . Dlatego taki spokojny jestem :lol: (Monitor zamawiam wieczorem 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trabi-wrc

a jakies namiary na rtykuly tych panow masz moze

tak mi sie wydaje ze tez cos kiedys czytalam, ale juz nie pamietam

a musze jakos na meza tez wplynac pozytywnie

 

kine tak na szybko udało mi się odszukać

http://www.kalejdoskopbudowlany.pl/archiwumkb.php?id=37

http://www.styropiany.pl/index.cgi?oper=1&kod=oddychaj

 

Co prawda ten drugi artykuł jest napisany na stronie stowarzyszenia producentów styropianu, jednak sądzę, że po przyjęciu współczynnika rzetelności autorów

 

P=0,8 f/ts gdzie

 

P-prawdomówność,

f - fakty,

ts - tekst sponsorowany

 

i tak w dość przekonujący sposób wykłada pomijalny wpływ "bezdechu" ścian ocieplonych styropianem.

 

U nas będzie styro, a argumentem jest cena. Ot cała filozofia ... ;-)

 

Mam nadzieję, że pomogłem

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale wszystko zależy od podejścia.

nam zależało na jak najszybszej ucieczce z miasta. a że finansów nie mieliśmy dużych, a nie chcieliśmy ładować się w kredyt na sto lat, wykańczamy w miarę zdobywania kolejnych środków. mnóstwo rzeczy [wszystko właściwie] robimy sami - ja odkryłam np. relaksującą moc tynkowania :lol: polecam, wpada się w trans, jak przy robieniu na drutach.

wiadomo, że nie każdy tak chce/może. ale marzenia są po to, by je realizować - więc se przede wszystkim trza określić, o co komu w życiu chodzi. czy chce/musi mieć chatę reprezentacyjną/w całości gotową do wprowadzki/i wieeelką czy też zadowoli się TAŃSZĄ skromnością itd. itp.

[pewnie, nie miałabym nic przeciwko złotym klamkom u siebie już na wejście, ale jak sobie pomyślę o cudownym luzie, gdy kredyt nie zgina mi karku - z lubością wdycham cementowy pył, który właśnie mi się kłębi po chacie, bo robimy wylewki na poddaszu :lol:].

to był taki głos opętańczego optymizmu 8)

pozdrowienia.

 

podobnie myślę i zgadzam się z Tobą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...