Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Co do doradców - jak doradca chce wcisnąć fundusze przy okazji to go postraszyć że misselling uprawia i że zgłosisz to do nadzoru

Oni są tak nagradzani, banki mają ustalane zasady sprzedaży od produktu a nie od zadowolonego klienta niestety.

W żadnym polskim banku zadowolenie i lojalność klienta nie jest wyznacznikiem premiowania sprzedawcy. I to się przekłada na sposób sprzedaży produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

mam prośbę, po przeprowadzce do domu będę wynajmować mieszkanie i kompletnie nie wiem ile teraz mam za nie wziąć.

Podpowiedzcie:

mieszkanie 59m2, dwa pokoje (28 i 11m2 - ustawe kwadratowe), przedpokój z szafą zabudowaną, wc i łazienka (zostaje pralka), kuchnia z meblami i sprzetem.

Dzielnica: Między Nowym Dworem a Gądowem, spokojne osiedle niskich bloków, dobry dojazd kilku autobusów, pełne zaplecze na osiedlu (sklepy, szkoła przedszkole lekarze, apteki itp.)

Czynsz dla 3 osób 480, w tym woda (dużo :oops: ponad 170zł/mc), ogrzewanie, gaz. Do tego internetowa sieć osiedlowa.

Jak teraz kształtują się ceny?

 

Ja bym zaryzykował stwiedzenie że spokojnie dostaniesz koło 1500 zł. Panuje teraz taka tendencja że mieszkania sa drogie i podobno ludzie poszukują mieszkań do wynajęcia. Proponuję Ci tylko zgłosić umowę do US bo to są grosze (koło 100 zł/m) a będziesz miał spokój

Pozdrawiam

Jacek

Dzięki :-)

ale jak teraz się liczy? czy kwota za najem zawiera w sobie czynsz a do tego dodaje się liczniki? U nas będzie tak, że stałych opłat z czynszu jest ok. 300zł, a reszta zależna od zużycia (energia, woda - my zużywamy b.dużo, chyba za dużo ;-)).

Czyli wychodziłoby, że na czysto miałabym ok. 1200 - z tego oczywiście podatek, a kwota dla wynajmującego 1500+liczniki? (max. 250)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

korzystał ktoś z was z usług doradcy kredytowego? Jaki haracz oni pobierają?

 

Ja korzystałem z Open Finance i to był błąd :evil:

 

Na początku szybko i sprawnie Pani wybrała najlepszą ofertę ich banków i to było ok.

 

Niestety potem gdy już zdecydowałem załatwiać wszystko przez nią okazała się niepoważna i niekompetentna - przez jej błędy załatwianie kredytu wydłużyło się stopniowo do 3 miesięcy !!!

 

Najgorsze, że reakcja jej przełożonych na moje telefony i pisma była znikoma lub żadna.

Nie wiem, czy wszyscy oni mają tam taki bałagan, ale na pewno nikomu ich nie polecam.

 

Kilku forumowiczów "po przejściach" w wątku o finansach pisało o tym, że do takiego doradcy jeśli kiedyś pójdą to tylko po to, żeby wybrał im najlepszą ofertę, a potem z tą ofertą pójdą bezpośrednio do banku i poproszą o jeszcze lepsze warunki - to podobno działa.

 

Ja tez nie polecam doradców tez zalatwianie kredytu trwalo ok 3 miesiace najpierw doradca zebral wszystkie dokumenty... wyslal do banku potem dostalismy zgode na kredyt poszlismy do banku a tu... wszystko od nowa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

mam prośbę, po przeprowadzce do domu będę wynajmować mieszkanie i kompletnie nie wiem ile teraz mam za nie wziąć.

Podpowiedzcie:

mieszkanie 59m2, dwa pokoje (28 i 11m2 - ustawe kwadratowe), przedpokój z szafą zabudowaną, wc i łazienka (zostaje pralka), kuchnia z meblami i sprzetem.

Dzielnica: Między Nowym Dworem a Gądowem, spokojne osiedle niskich bloków, dobry dojazd kilku autobusów, pełne zaplecze na osiedlu (sklepy, szkoła przedszkole lekarze, apteki itp.)

Czynsz dla 3 osób 480, w tym woda (dużo :oops: ponad 170zł/mc), ogrzewanie, gaz. Do tego internetowa sieć osiedlowa.

Jak teraz kształtują się ceny?

 

Ja bym zaryzykował stwiedzenie że spokojnie dostaniesz koło 1500 zł. Panuje teraz taka tendencja że mieszkania sa drogie i podobno ludzie poszukują mieszkań do wynajęcia. Proponuję Ci tylko zgłosić umowę do US bo to są grosze (koło 100 zł/m) a będziesz miał spokój

Pozdrawiam

Jacek

Dzięki :-)

ale jak teraz się liczy? czy kwota za najem zawiera w sobie czynsz a do tego dodaje się liczniki? U nas będzie tak, że stałych opłat z czynszu jest ok. 300zł, a reszta zależna od zużycia (energia, woda - my zużywamy b.dużo, chyba za dużo ;-)).

Czyli wychodziłoby, że na czysto miałabym ok. 1200 - z tego oczywiście podatek, a kwota dla wynajmującego 1500+liczniki? (max. 250)

 

Dabell!

ja place w Delta Hause na Sycowskiej (Psie Pole) 1200 zł (w tym jest czynsz)

plus liczniki. (mieszkanie 30.4m2-kawalerka umeblowana).

ja bym zaczela od 1500zł plus czynsz plus oplaty

pozdrawiam

ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anjamen - dzięki

Anulkaa - jeżeli chodzi o oczyszczalnię.

Jak masz w warunkach lub planie zagospodarowania możliwość instalcji oczyszczlni - to juz jest ok. Ja tak mam.

Najlepiej wtedy jak od razu w dokumentach do pozwolenia na budowę nanieść oczyszczlnię (projekt, dane techniczne) i wtedy nie ma problemu.

Jezeli wstawicie do pozwolenia szambo, bo szybciej (ja tak zrobiłam, bo nie wiedziałam jaką oczyszczalnię wezmę), to po wydaniu pozwolenia, ale przed uzyskaniem zgody na użytkowanie, wymagana jest jego formalna zmiana w związku z oczyszczalnią.

Jeżeli będzie już użytkowanie - wystarczy zgłoszenie o budowie oczyszczalni i po 30 dniach można robić (ale to pod warunkiem, że w dokumentach źródłowych masz wpisany POŚ, inaczej moga sie nie zgodzić).

Mam nadzieję, że pomogłam, trochę chaotycznie, ale zaraz wychodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

korzystał ktoś z was z usług doradcy kredytowego? Jaki haracz oni pobierają?

 

Ja korzystałem z doradcy (kiedyś w expaderze, teraz przeniósł się do opena) i jestem super zadowolony z jego usług. Nie mówię tu o firmie tylko o tym człowieku. Przekazaliśmy namiar innym i skutecznie obsłużył już kilka osób ani razu nie wymieniając wśród sensownych ofert banku, który jest w grupie kapitałowej.

 

Jeśli chcesz namiar to napisz na PW albo zadzwoń jeśli masz jeszcze nr tel.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

mam prośbę, po przeprowadzce do domu będę wynajmować mieszkanie i kompletnie nie wiem ile teraz mam za nie wziąć.

Podpowiedzcie:

mieszkanie 59m2, dwa pokoje (28 i 11m2 - ustawe kwadratowe), przedpokój z szafą zabudowaną, wc i łazienka (zostaje pralka), kuchnia z meblami i sprzetem.

Dzielnica: Między Nowym Dworem a Gądowem, spokojne osiedle niskich bloków, dobry dojazd kilku autobusów, pełne zaplecze na osiedlu (sklepy, szkoła przedszkole lekarze, apteki itp.)

Czynsz dla 3 osób 480, w tym woda (dużo :oops: ponad 170zł/mc), ogrzewanie, gaz. Do tego internetowa sieć osiedlowa.

Jak teraz kształtują się ceny?

 

Witaj,

 

wiem jaka to lokalizacja i ja oscylowałbym w okolicy 1300-1500 PLN + czynsz, gaz, prąd.

 

Opłaty nie są wliczane do przychodu dla US. Podatek to 8,5% rocznie do kwoty 15.072 PLN. Wszystko powyżej jest opodatkowane stawką 20%.

 

Jeśli chcesz mogę Ci podesłać umowę najmu i kilka rad jak oszczędzić sobie pracy i formalności przy rozliczaniu. Wczoraj właśnie wyciągnąłem naukę z własnego błędu, którą chętnie się podzielę.

 

W razie gdyby co to zapraszam na PW.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się troszeczkę.

 

W sobotę i niedzielę, oczywiście (zgodnie z około 2 letnią tradycją) pracowaliśmy. :roll: :roll: :roll:

 

Kupiliśmy i przywieźliśmy kostkę granitową.

Był Pan brukarz i wstępnie umówiliśmy sie na robotę na ok. 15.11. :) :) :)

 

Mój mąż wybudował, zaizolował i częściowo zasypał taras.

 

Kupiliśmy i zasadziliśmy 80 Thuji Szmaragdów.

Ślicznie wygląda już taka obsadzona działeczka.

 

:D :D :D . Mam radochę. :D :D :D

 

Scur, a moge poprosić o namiary na brukarza? Drogi jest i jak czekaliście z terminem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakąś fajną i nie drogą szkółkę z drzewkami?Rozglądam się już za szmaragdami i takimi różnymi drzewkami.

Pozdrawiam

 

Damro ja kupowalam na Ołtaszynie, ul. Diamentowa, Rubinowa????

niestety nie pamietam, namiary miałam z autogiełdy dolnoślaskiej.

Śliczne tuje i w rozsadnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

rzadko zabieram głos gównie ze względu na brak czasu na systematyczne czytanie forum, i często temat który ktoś poruszył, a mógłbym się wypowiedzieć, był 2 strony temu :(, - czytam forum od początku zabawy w Boba budowniczego ;)

 

ale tym razem jestem na bieżąco więc już służę pomocą

 

Z POŚ jest tek jak napisał dabell, ale spróbuję to uporządkować:

Jeżeli masz MPZP i tam jest napisane że masz mieć szambo, to nic z tym nie zrobisz, bo nikt planu dla jednej inwestycji zmieniał nie będzie, jeżeli jest możliwość POŚ to jest ok.

Jeżeli masz WZ i tam masz wpisane szambo, to szybciutko udaj się do gminy i poproś żeby zmienili te warunki i dopisali POŚ. Jeżeli tego nie zrobisz to potem mogą Ci się nie zgodzić na poś.

 

Jak już wiesz że możesz mieć oczyszczalnie, to najlepiej jest je umieścić we wniosku o pozwolenie na budowę.

 

Jeżeli jest to oczyszczalnia biologiczna z rozsączeniem, to nie ma potrzeby uzyskiwania pozwoleń wodno prawnych.

Jeżeli jest to pełno biologiczna ze zrzutem wody oczyszczonej do rowu lub kanalizacji deszczowej to jest takowe wymagane (ten rodzaj oczyszczalni jest dużo droższy od "zwykłej", jakieś 3 razy, plus więcej roboty)

 

Co do szamba to nie ma czegoś takiego jak szambo biologiczne/ekologiczne.

 

Pozdrawiam szczególnie sąsiadów z Szymanowa, pogoda taka piękna - kiedy rozpoczynamy sezon grillowy? ;)

 

My jesteśmy na etapie ścianek działowych i instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informacje o pośrednikach!

 

Nie potzebuję go dla siebie, tylko dla mojego brata. Mieszka na stałe w USA. Teraz wpadł na pomysł zainwestowania w nieruchomość w Polsce. Banki nie tak chętnie udzielają kredytów osobom zza oceanu. Sama dwa dni zmarnowałam na chodzenie od banku do banku w okolicach rynku i na 8 przepytanych tylko w jednym dawali jakąś nadzieję (Santander). Nie mam teraz czasu na bieganie za tymi sprawami i wymyśleliśmy, że taki pośrednik powinien ułatwić mi życie, ale z tego co piszecie, to chyba tak różowo nie będzie. Trabi i yemiołka, proszę na priva tel. do tych waszych znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dość nośny temat i często powtarzany ale zapytam się także was.

 

Planuje w tym roku w pierwszym kwartale rozpocząć budowę domu. Chciałbym się dowiedzieć o koszty stanu surowego otwartego. Pytam bo dane z końca zeszłego roku są pewnie już nieaktualne:-(

 

Dom ma powierzchnię użytkową 179 m2 w tym poddasze nie użytkowe ( oficjalnie ) to 58m2. Parter 122 m2 w tym garaż 21 m2.

 

Dach nie jest prosty ale te z bez przesady nie jest to jakiś skomplikowany typ.

 

Budowę planuję na etapy. Tzn. do zamieszkania przewiduje zrobienie tylko parteru a poddasze tylko ocieplę.

 

Jak sądzicie mając większe doświadczenie ile liczyć na stan surowy otwarty? Instalacje?

Planuje podłogówkę w całym domu na parterze. Ogrzewanie Solary, kominek z płaszczem i kocioł gazowy plus oczywiście wszystkie zasobniki itp. Jeśli ktoś z was robił ostatnio podobną powierzchnię ( 80 m 2 odliczając garaż ) proszę o podanie ile go to wyniosło.

 

Czekam na wycenę firmy, która mam sprawdzoną pod względem jakości, terminowości itp. Jednak chciałbym mieć ocenę praktyków, którzy aktualnie przez to przechodzą.

 

Budowa planowana jest 70 km od Wrocławia na południe.

 

Pozdrawiam i oczekuje informacji

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozdrawiam szczególnie sąsiadów z Szymanowa, pogoda taka piękna - kiedy rozpoczynamy sezon grillowy? ;)

 

My jesteśmy na etapie ścianek działowych i instalacji

 

a sasiadki tez? :D

sezon grilowy - hmmmm w te sobote???????? :lol:

 

bartlomiejw przesledz dokladnie 5 ostatnich stron naszego watku, wlasnie o tym rozmawialismy.

ps poczestuj sie tez kawka i paczkami i milej lektury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...