Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

mam prośbę o pomoc w dwóch kwestiach:

1. Z własnego doświadczenia - czy rozpoczęcie budowy w połowie marca to dobry i pewny termin? Muszę umówić dachowca i nie wiem czy jeśli założę, że będzie mógł wejść w czerwcu, to czy nie będzie ewentualnego poslizgu. Czy 2 miesiące na fundamenty + sciany + strop + kominy (powierzchnia zabudowy 260m2, domek parterowy z poddaszem ale bez ścian na poddaszu) to bezpieczny termin?

 

2. Czy możecie polecić kogoś kto robił Wam budowlane przyłącze wody? Projekt i pozwolenie na przyłączenie wody już mam (woda przy działce, wieć mówimy o 5-6m). W jaki sposób ma to być wykonane, aby móc korzystać z wody w trakcie budowy?

 

Dzięki za rady.

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147

 

Termin rozpoczęcia budowy? - ja w marcu na własnej działce utopiłem dwa pojazdy - transport stali i koparkę - zacząłem miesiąc później jak wody trochę opadły a i tak były kłopoty - harmonogram rozjechał mi sie kilka razy - poczytaj w dzienniku 8)

 

Okresy budowy - poszperaj w naszych dziennikach tam widać co i jak - sam swoich nie pamiętam już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS - termin rozpoczęcia zależy od tego jaki masz dojazd na działkę i samą działkę.

Nasz sąsiad zaczynał 15.03. i musiał skorzystać ze zwykłej koparki z małą łychą do wybierania humusu, bo duży sprzęt się zakopywał. Było zbyt grząsko, bo działka była wiele lat uprawiana i ziemia dobra :-).

Mój domek zaczął się kopać pod koniec pierwszej dekady X.2006 a na 15 grudnia wszystko było przygotowane pod więźbę, razem z wystygnięciem wieńców :-).

Ale dom 155m2 po podłodze i pow. zabudowy 100m2.

Twój może trochę więcej czasu zająć, ale może tu odezwie się ktoś z większym domem. :p

Poza tym zależy jak liczna ekipa będzie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kochani- dzięki za info.

 

TS147 - termin zależeć będzie od 1. poziomu twoich wód gruntowych - na wiosnę jest wysoki. 2. murarza - czy nie weźmie naraz 9 budów. Najlepiej dać sobie 3 miesiące przed dekarzem.

 

Jolu - muszę zrobić fotki, ja miałam awarię całego systemu i musiałam wykasować wszystko co miałam w kompie.

 

Dabell - cuuuuudo, czy mi też mogłabyś napisać ile ten kominek z obudową kosztował?

 

Koalo - wg mnie naprawdę niedrogo. Mam pytanie a gdzie w Tyńcu macie sklep z kominkami - przy głównej drodze?

 

Scur - poproszę espresso baaaardzo dużęęęęę. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147

My mielismy planowo zacząć budowę po 10 maja 2007 . Praca rozpoczęła sie z pierwszymi dniami czerwca 2007. Potem jeszcze ze dwa razy było takie przesunięcie terminów. Zakończenie stanu surowego otwartego przesunęło sie prawie o dwa miesiące. Przyczyny były różne ale przede wszystkim pogoda. Jak mocno padał deszcz , to nie mogli zacząć fundamentów. Wszelkie umawianie sie na przywiezienie piasku, przywóz materiału nie zawsze odbywał się w terminie. Trzeba było czasem podjąć decyzję - czy czekam np. 3 dni na piasek bo znalazłam tańszy czy brać natychmiast ale droższy. Nie chcę się rozpisywać ale moim zdaniem trzeba przewidzieć, że może pogoda nie dopisać, transport gdzieś ugrzęźnie na innej budowie i jest tel, że przyjadą z materiałem ale następnego dnia rano... itd ..itp...Może to co piszę wygląda jak katastrofa :wink: Jednak jak rozmawiam z innymi to sie okazuje, że nasze przesunięcie czasowe było w normie. Oczywiście wiele osób nie mialo takich terminowych wpadek. Zalezy to od wielu czynników.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spotkałem się z przedstawicielem SOLID Security.

Montują alarm i prowadzą monitoring.

Do Chrząstawy Małej przyjeżdżają w nocy do 10 min a w dzień do 20

znaci inne firmy ochroniarskie które można by polecić?

a może założyć alarm w niezależnej firmie. Tu wycenili mi system na 6 tys pln

- dlatego że pies i dwa koty (psa dopiero kupimy a koty są żony :)

ktoś zna temat?

O a u mnie w umowie z tego co pamiętam, to mają dojazd i w dzień i w nocy po 15 minut. Ciekawe że do Chrząstawy Małej dojeżdżają dłużej aniżeli do Wielkiej, która jest troszkę dalej ;)

Ja zamawiałem u nich wszystko. Całość instalacji zamknęła mi się w 3 tysiącach. Zakładali w ten sam dzień co okna. Do dzisiaj się sprawuje bez większych problemów.

Ze względu na zwierzaki, w części dziennej mamy pozakładane stłuczeniówki i kontraktony, aby można je było zostawiać same w domu. W reszcie pomieszczeń są czujki ruchu.

 

Nie wiem, czy w okolicy Chrząstawy działa kto inny niż SOLID. Same ich tabliczki widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147

My zaczelismy 3.04., fundamenty zalane w ostatnich dniach kwietnia, dekarze mogli wchodzic w polowie lipca.

od geodety do rozpoczecia dachu musisz liczyc 3-4 miesiace.

W moim wypadku było troszkę szybciej. Pozwolenie na budowe było wydane pod koniec kwietnia, a na koniec lipca, był SSO. Ale wszystko robiła jedna grupa zorganizowana więc wchodzili zaraz po sobie, dlatego może tak sprawnie się uwineli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. No właśnie mam dylemat, bo dekarz może wejść albo w czerwcu albo w październiku. Pierwsza opcja to zmartwienie o ewentualne obsuwy wykonawcy, druga to znowu opóźnienie budowy o prawie pół roku, (kolejne zresztą wtedy :( ).

 

Ekipa budowlana do SSO ma sporo osób i cały sprzęt swój. Woda nie powinna być problemem, bo mam zdrenowaną działkę, ale pewnie i tak jak zwykle coś pójdzie nie tak... ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aniu-ja jestem uzależniona od dobrej kawy.

Dzięki Izo - jesteś jak zwykle niezastąpiona.

 

TS147-bierz dachowca na czerwiec. A swoją drogą te domy które będzie kryć w kwietniu, maju już stoją??? No właśnie. Dobrze oblicz ilość belek stropowych i wystarczająco wcześnie je zamów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aniu-ja jestem uzależniona od dobrej kawy.

Dzięki Izo - jesteś jak zwykle niezastąpiona.

 

TS147-bierz dachowca na czerwiec. A swoją drogą te domy które będzie kryć w kwietniu, maju już stoją??? No właśnie. Dobrze oblicz ilość belek stropowych i wystarczająco wcześnie je zamów.

 

 

TS147

 

Zgadzam się z Natalią - zamawiaj dachowca na czerwiec. Czekac do pazdziernika to troche długo.Jesli mieliście zmiany w wielkości dachu to sprawdz czy masz dobrze przeliczoną ilośc więźby. My wydłużaliśmy dom 1,5mb i Pani architekt przy adaptacji projektu do pozwolenia na budowę pomyliła się w jednym miejscu w przeliczeniach długości . Całe szczęście ze mielismy sprawnych budowlańców i kier. budowy, którzy sprawnie poradzili sobie z tym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TS147

 

Zgadzam się z Natalią - zamawiaj dachowca na czerwiec. Czekac do pazdziernika to troche długo.Jesli mieliście zmiany w wielkości dachu to sprawdz czy masz dobrze przeliczoną ilośc więźby. My wydłużaliśmy dom 1,5mb i Pani architekt przy adaptacji projektu do pozwolenia na budowę pomyliła się w jednym miejscu w przeliczeniach długości . Całe szczęście ze mielismy sprawnych budowlańców i kier. budowy, którzy sprawnie poradzili sobie z tym.

Pozdrawiam

 

I tak też raczej zrobię - zamówię go na czerwiec. Zmian w projekcie jeśli chodzi o konstrukcję z zewnątrz/dachu nie robiliśmy, nie będziemy także podwyższać ścianki kolankowej, więc długość krokwii pozostanie taka sama. Poza tym więźba i tak będzie załatwiana przez dachowca takze odpadnie mi problem z tym.

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147

My zaczelismy 3.04., fundamenty zalane w ostatnich dniach kwietnia, dekarze mogli wchodzic w polowie lipca.

od geodety do rozpoczecia dachu musisz liczyc 3-4 miesiace.

 

Hmmm,

a jakie terminy maja teraz dachowce? Jesli zaczalem dzisiaj (humus, wykop) to juz warto szukac?

 

pozdrowienia!

No pewnie że tak,zaklepuj już teraz, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...