Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

A u mnie w końcu na działce zawitało takie o to cudo :wink: :

 

http://img217.imageshack.us/img217/2041/11ls8.jpg

 

I tu pytanie - czy teraz aby brać prąd budowlany potrzebuję coś jeszcze, czy tylko ciagne kabel i montuje na jakimś kijku :wink: i na noc odcinam w skrzynce?

 

Pzdr,

TS

 

TS147 gratulacje - sliczna skrzynka, mamy taka samą :wink: .

Jesli chodzi o prąd, to skoro macie skrzynkę, to musieliście podpisać juz umowę z zakladem energetycznym - narazie jako " prąd budowlany". Przynajmniej my tak mamy. Człowiek który robił nam skrzynke załatwił wszystko w zakł. energ. Przychodzą rachunki i płacimy tyle ile zuzyjemy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A u mnie w końcu na działce zawitało takie o to cudo :wink: :

 

http://img217.imageshack.us/img217/2041/11ls8.jpg

 

I tu pytanie - czy teraz aby brać prąd budowlany potrzebuję coś jeszcze, czy tylko ciagne kabel i montuje na jakimś kijku :wink: i na noc odcinam w skrzynce?

 

Pzdr,

TS

 

Ale w tej skrzynce pewnie nie masz jeszcze licznika i bebechów - tylko samą rozdzielnię ??.

Znajdz jakiegoś elektryka z uprawnieniami muisi Ci podłaczyć do skrzynki licznikowej kabel i wykonać jakąś prowizoryczną skrzynkę bezpiecznikową z gniazdami (najlepiej zamykaną - bo wtedy prąd w nocy nie wychodzi ;) może być zbita z desek).

Potem musi to wszystko zgłosić z papierami w energetyce i zrobić odbiór.

Potem Ty podpisujesz umowę na prąd budowlany (trochę droższy niż zwykły) i energetyka przyjedzie i zawiesi licznik i podepnie kabel i dostaniesz klucze do skrzynki ( o ile jeszcze nie masz).

U mnie bynajmniej tak było.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś moze jest na etapie zakupu albo negocjacji styropianu czy wełny?

 

zmieniły się ceny, czy nie?

 

bzyk

 

ja orientowalam sie w zeszlym tygodniu co do cen styropianu, ceny styropianu powoli rosna, od tametgo tygodnia o okolo 6% np. w PW aris, aktualnei maja po 106 zl za m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o prąd, to skoro macie skrzynkę, to musieliście podpisać juz umowę z zakladem energetycznym - narazie jako " prąd budowlany".

Tak też dokładnie było.

 

Ale w tej skrzynce pewnie nie masz jeszcze licznika i bebechów - tylko samą rozdzielnię ??.

Znajdz jakiegoś elektryka z uprawnieniami muisi Ci podłaczyć do skrzynki licznikowej kabel i wykonać jakąś prowizoryczną skrzynkę bezpiecznikową z gniazdami (najlepiej zamykaną - bo wtedy prąd w nocy nie wychodzi ;) może być zbita z desek).

Potem musi to wszystko zgłosić z papierami w energetyce i zrobić odbiór.

Potem Ty podpisujesz umowę na prąd budowlany (trochę droższy niż zwykły) i energetyka przyjedzie i zawiesi licznik i podepnie kabel i dostaniesz klucze do skrzynki ( o ile jeszcze nie masz).

U mnie bynajmniej tak było.....

 

No właśnie umowę z energetyką na przyłączenie już mam (na razie budowlany, później standard), ale dowiedziałem się dzisiaj, że jest tak jak mówisz - czyli mam ją wyposażyć w "niezbędne" elementy (jeśli chodzi o prawą cześć, czyli energetyki, to chyba są liczniki, etc). Klucze odbieram do niej dopiero dzisiaj, więc zobaczę co i jak w środku... :wink:

 

Ile trzeba liczyć orientacyjnie na zabawę w doposażenie do stanu używalności jeśli chodzi o prąd budowlany?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

byłam w Tyńcu Małym w sklepie z piecami

 

http://www.bertelsen.pl/

 

i się zakochałam - pytanie nie jest czy tylko który?

 

a najbardziej zakochałam się w tym piecu, tyle, ze w kaflach butelkowa zieleń....

 

oczywiście rura zostanie wyprowadzona z tyłu pieca

 

http://img174.imageshack.us/img174/8452/prodhetapkanconagrandevi6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałam pytanko na jedna z grup o wysokość wynagrodzenie Kierbuda - z odpowiedzi wynika, że jest to rozrzut od 1000 do 4000 zł.

Wynika to pewnie z różnych cen miejscowych.

Jak to jest w naszych okolicach ?

Ile płacicie ?

Możecie polecić solidnego Kierbuda ?

 

Nie tylko od odległośći. Najczęściej od zaangażowania. Jak dasz 1000 to zapomnij, że gość zjawi sie na każde zawołanie. Więc rozw. pośrednie i człowiek z polecenia plus jasne warunki przed wypłatą dają w miarę to jakoś poukładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ocieplaniu poddasza została mi hałda odpadów z wełny. Część powiskam w profile, część chcę poupychać za ściankami kolankowymi z k-g. Wrzucać tam na maksa?

 

No i potrzebuję kontener na gruz. Qrka gdzie i za ile się to zamawia?

 

Ja zamawiłam w zeszłym tygodniu:

koszt kontenera na 7m3 - ten większy bo są jeszcze na 5m3 (przywieżli w sobotę rano a zabrali w poniedziałek w ciągu dnia) - 350 zł bez faktury.

 

Załatwiłam bezproblemowo - niektórych firmach kręcili nosem na dom poza Wrocławiem a tu nie:

MARKUR Wywóz śmieci - 600424991.

 

Od stycznia bardzo poszły w górę opłaty za śmieci niesortowane, dlatego ceny za kontenery też są wyższe :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba liczyć orientacyjnie na zabawę w doposażenie skrzynki do stanu używalności jeśli chodzi o prąd budowlany?

 

Dostałem ofertę na 900zł za zrobienie przyłącza budowlanego do mojej skrzynki ze wszystkimi materiałami, odbiorami - jak sądzicie czy to dobra cena?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos z Was skrzynkę gazową na elewacji? a konkretniej W ELEWACJI? (wpuszczoną w ocieplenie...) mam dylemat bo moge miec takie rozwiązanie aby drzwiczki były zlicowane z elewacją (mam ph30+12ocieplenia), ale taka skrzynka wpuszczona w elewację sprawi, ze w tym miejscu sciana będzie chudziutka i trochę się boję wyglądu i mostka cieplnego...a może wiecie gdzie kupić jakieś ładne ozdobne skrzynki na przyłącze gazowe natynkowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie umowę z energetyką na przyłączenie już mam (na razie budowlany, później standard), ale dowiedziałem się dzisiaj, że jest tak jak mówisz - czyli mam ją wyposażyć w "niezbędne" elementy (jeśli chodzi o prawą cześć, czyli energetyki, to chyba są liczniki, etc). Klucze odbieram do niej dopiero dzisiaj, więc zobaczę co i jak w środku... :wink:

 

Ile trzeba liczyć orientacyjnie na zabawę w doposażenie do stanu używalności jeśli chodzi o prąd budowlany?

 

Pzdr,

TS

 

W jednej częsci skrzynki są "manele" energetyki czyli w tzw roździelnia - tam na pewno kluczy Ci nie dadzą bo to jest ich własność jeszcze przed licznikiem

Klucze dają do drugiej skrzynki tzw, licznikowej - tam jest licznik i bezpiecznik główny.

Tylko że u mnie było tak że firma zlecona przez enetrgetykę wykonała same szafki i wszystkie kable a samo przyłącze odbyło się potem po zapłaceniu całej kasy. W umowie miałem że za przyłącze do działki płacę w 2 ratach coś koło 1800 zł chyba i dodatkowo (małym druczkiem) 800 zł za wyposazenie skrzynki licznkiowej. I tu było zaskoczenie - bo 2 tygodznie przed montazem dostałem aneks do umowy że energetyka przejmuje na siebie koszt wyposażenia skrzynki.

W sumie musiałem tylko wynająć elektryka który wykonał mi całe przyłacze i papierologię prądu budowlanego (do domu) - 1000 zł z materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos z Was skrzynkę gazową na elewacji? a konkretniej W ELEWACJI? (wpuszczoną w ocieplenie...) mam dylemat bo moge miec takie rozwiązanie aby drzwiczki były zlicowane z elewacją (mam ph30+12ocieplenia), ale taka skrzynka wpuszczona w elewację sprawi, ze w tym miejscu sciana będzie chudziutka i trochę się boję wyglądu i mostka cieplnego...a może wiecie gdzie kupić jakieś ładne ozdobne skrzynki na przyłącze gazowe natynkowe?

 

Ja mam dwie skrzynki na zew. jedna na styropianie jedna bez - ale ne wiem jak ostatecznie to zrobię. Może od strony garażu dam cieńszą warstwę styro a od strony kuchni grubszą, ale fajnie gdby się zlicowała z 15cm ociepleniem. Waniejsze jest jednak zbezpieczenie przed mostkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanka99,

 

przypomniałam sobie, że parę stron wcześniej as24 polecał wykonawcę od siatki. Byłam, widziałam, siatka ładna. Numeru nie notowałaqm, bo siatki mieć nie będę

 

kine - taki ślad o siatce znalazłem :lol: strona 449

dzieki:) , wlasnie tego sladu poszukiwalam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ocieplaniu poddasza została mi hałda odpadów z wełny. Część powiskam w profile, część chcę poupychać za ściankami kolankowymi z k-g. Wrzucać tam na maksa?

 

No i potrzebuję kontener na gruz. Qrka gdzie i za ile się to zamawia?

 

Jak wnioskuję kontener potrzebujesz w Tyńcu. Ja zamawiałem w firmie HADLUX z Sobótki - ta sama co w gm. Kobierzyce wywozi śmieci.

071 3162335

Kontener podstawiony, wymieniony i zabrany co do godziny,

wszystko na fakturę,

kwoty niestety nie pamiętam,

ale polecam firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...