Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

......

Inną sprawą jest instalacja odgromowa, ale nie ma obowiązku jej wykonania.

Powodzenia

No własnie a co Ty myślisz o odgromach - mam z tym dylemat :roll:

z jednej strony budynek wysoki a z drugiej mam wielki piorunochron w niedalekiej okolicy.

Moim zdaniem ta antena, którą nazywasz piorunochronem ;) jest zbyt daleko i nie daje pewności, że ochroni Twój budynek.

Na takie pytania zawsze odpowiadam - wykonać.

Wiem, że to wydatek, ale niewspółmiernie mały w stosunku do całej inwestycji.

Nie mam zamiaru nikogo straszyć, chciałbym tylko abyście mieli świadomość, że wyładowanie atmosferyczne to prąd rzędu dziesiątek lub setek kA (tysięcy amper)

potrafi narobić bałaganu, niejedno widziałem i o niejednym słyszałem.

(ale się namądrzyłem ;) )

Sztuka budowania, to wielka sztuka kompromisu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik przepięciowy zakłady energetyczne każą montować nie ze względu na uderzenia pioruna, lecz na to, że prąd docierający do odbiorców ma duże wahania i zdarza się, że wartości napięcia przekraczają dopuszczalne.

Takie zjawisko może uszkodzić niektóre wrażliwe urządzenia elektryczne.

ZE zabezpiecza się w ten sposób przed ewentualnymi roszczeniami klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam

 

nie wiem co smoku na odgromówkę ale myśmy nie robili (z wrodzonej pazerności oczywiście :wink: )

niedaleko mamy most kolejowy, elektryk mówił że w czasie burzy to główne miejsce zbierające okoliczne pioruny

 

My też nie mamy, ale to przez męża, który pożałował kasy.

Ja uważam że w każdym domu powinno być. Elektryk nie jest prorokiem i nie wie gdzie piorun trzaśnie.

Moja teściowa przeżyła piorun w dzieciństwie który wpadł do środka domu :o i narobił zniszczeń. Do dziś się traumatycznie boi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos z Was skrzynkę gazową na elewacji? a konkretniej W ELEWACJI? (wpuszczoną w ocieplenie...) mam dylemat bo moge miec takie rozwiązanie aby drzwiczki były zlicowane z elewacją (mam ph30+12ocieplenia), ale taka skrzynka wpuszczona w elewację sprawi, ze w tym miejscu sciana będzie chudziutka i trochę się boję wyglądu i mostka cieplnego...a może wiecie gdzie kupić jakieś ładne ozdobne skrzynki na przyłącze gazowe natynkowe?

 

Z tego co wiem to producentów jest niewielu

my mamy nie zlicowane ale wystające jakoś nam to nie przeszkadza, zawsze możesz w tym miejscu posadzić roślinę żeby zasłaniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos z Was skrzynkę gazową na elewacji? a konkretniej W ELEWACJI? (wpuszczoną w ocieplenie...) mam dylemat bo moge miec takie rozwiązanie aby drzwiczki były zlicowane z elewacją (mam ph30+12ocieplenia), ale taka skrzynka wpuszczona w elewację sprawi, ze w tym miejscu sciana będzie chudziutka i trochę się boję wyglądu i mostka cieplnego...a może wiecie gdzie kupić jakieś ładne ozdobne skrzynki na przyłącze gazowe natynkowe?

 

Z tego co wiem to producentów jest niewielu

my mamy nie zlicowane ale wystające jakoś nam to nie przeszkadza, zawsze możesz w tym miejscu posadzić roślinę żeby zasłaniała.

 

Skrzynki gazowe ozdobne:

http://www.erka.wroclaw.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeno, a dlaczego chcesz mieć szkrzynkę gazową na elewacji?

Skrzynka (z podejściem pod licznik) będzie zlokalizowana tam, gdzie sobie tego zażyczysz występując o warunki przyłączenia. Jeśli i je już masz to możesz je zmienić (czas!).

Może być wolnostojąca, (w ogrodzeniu) lub na budynku.

Pamiętaj jednak, że skrzynka gazowa jest miejscem rozdziału instalacji pomiędzy gazownię a Ciebie. Gazownia płaci za tę część instalacji, która jest jej własnością. Jeśli masz dużą działkę (daleko od płotu do domu) to musisz się zastanowić, czy opłaci Ci się takie rozwiązanie. Z drugiej strony taki "buc" na ścianie specjalnie nie zdobi a wpuszczenie w mur czy ocieplenie skutkuje sporym mostkiem cieplnym. Moi rodzice maja skrzynkę na płocie. U nas tez tak będzie. Pozdrawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troszkę z innej beczki.

Czy ktoś z Was ma u siebie okna z profili schuco zrobione przez Empol?

Jakie wrażenie, jak wypadli.

 

Ja mam okna z Empolu w budowanym domku. Mam obecnie w mieszkaniu ich zwykłe białe okna i sprawują się bez zastrzeżeń. A mają dobre 8 latek. Ale one schuco nie mają - mają WINKHAUSa. Mimo tego, że Empol wtedy raczej zaczynał swoją zabawę z oknami, to sprawują się bez żadnych zastrzeżeń. Na temat nowych - tym razem w złotym dębie - nie mogę za dużo powiedzieć, bo wiszą krótko i za krótko je użytkuję.

 

Jednak zastrzeżenia można mieć do ekipy montującej. Kilka wgnieceń było po transporcie. Bramę garażową mi po tych ostatnich wiatrach lekko wyrwało z mocowania. Całe szczęście, że można ich "zmusić" do wizyt serwisowych.

 

Ale okna wyglądają super ;) Jeżeli chcesz, możesz podjechać i pooglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wybieraliście swoje domofony? Szukam kombinacji, której w standardowych katalogach znaleźć nie mogę. Ogólnie mówiąc potrzebuję dwóch unifonów i małej kasetki na zewnątrz. Najlepiej aby zestaw był zasilany 230V a nie 12V.

To co można znaleźć w sklepach jest:

- albo z dużym panelem zewnętrznym

- albo z nieprzyjemnym designem unifonów

 

Znacie miejsca, gdzie można sobie na urządzonka popatrzeć i coś wybrać sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu, dziękuje za odpowiedź. Z tymi oknami to niestey zwariować można i drugie niestety co osoba to opinia.

Myślę, że zdecyduję się na ten Empol, choć właśnie przed chwilą ktoś zabił mi ćwieka i nie wiem czy nie pójść w Aluplasta.

Nic tam przespać się trzeba i może wtedy myśli się wyklarują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voco, jeśłi chodzi o okna z profili schuco zrobione przez Empol, to radzę Ci sprawdź. Widziałam ich produkt na wystawce i okna wstawione w domu (sierpień 2007). Różnica była tak duża, że zrezygnowałam. Być może mają teraz lepszych fachowców od stolarki, bo profil, podobno dobry.

No i uważaj na "monterów", trzeba było po nich poprawiać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troszkę z innej beczki.

Czy ktoś z Was ma u siebie okna z profili schuco zrobione przez Empol?

Jakie wrażenie, jak wypadli.

 

Ja mam okna z Empolu w budowanym domku. Mam obecnie w mieszkaniu ich zwykłe białe okna i sprawują się bez zastrzeżeń. A mają dobre 8 latek. Ale one schuco nie mają - mają WINKHAUSa. Mimo tego, że Empol wtedy raczej zaczynał swoją zabawę z oknami, to sprawują się bez żadnych zastrzeżeń. Na temat nowych - tym razem w złotym dębie - nie mogę za dużo powiedzieć, bo wiszą krótko i za krótko je użytkuję.

 

Jednak zastrzeżenia można mieć do ekipy montującej. Kilka wgnieceń było po transporcie. Bramę garażową mi po tych ostatnich wiatrach lekko wyrwało z mocowania. Całe szczęście, że można ich "zmusić" do wizyt serwisowych.

 

Ale okna wyglądają super ;) Jeżeli chcesz, możesz podjechać i pooglądać.

Z tego co się orientuję to WINKHAUS to okucie a schuco to profil a to co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...