Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ja właśnie wróciłam z Winsaru, kiedyś to była hurtownia Bater, ja tam kupowałam armaturę do obecnego mieszkania. Na armaturę dostałam 20%, a na kafle - 10%...:evil:

 

Jednak po przeglądnięciu katalogu cenowego z hurtowni Tadmar- kabiny, wanny bardziej się opłaca kupić na Długosza. Problem w tym, ze w Tadmarze nie mają żadnej wystawy, trzeba wybierać gdzie indziej i u nich zamawiać.

 

Kafle właśnie wybrałam na Karmelkowej z kolekcji Magika Extreme, ale te 6 tygodni czekania troche mnie zniechęciło - no i wasze opinie na temat Adako. Jutro jeszcze zerknę do Womagu. Zmęczyłam sie juz tym lataniem po sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Natalia, ja najtańsze płytki (oczywiście te które mnie interesują) znalazłam na allegro. Taniej niż w e płytki. Oglądasz w Cermagu czy jakimś innym na wystawce i zamawiasz te same. Różnica w cenie przy moich płytkach (jeszcze nie zamawiałam, niestety mam jeszcze kupę czasu) pomiędzy salonem z płytkami a tymi samymi na allegro ok 30 zł na metrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia, ja najtańsze płytki (oczywiście te które mnie interesują) znalazłam na allegro. Taniej niż w e płytki. Oglądasz w Cermagu czy jakimś innym na wystawce i zamawiasz te same. Różnica w cenie przy moich płytkach (jeszcze nie zamawiałam, niestety mam jeszcze kupę czasu) pomiędzy salonem z płytkami a tymi samymi na allegro ok 30 zł na metrze.

Taka dygresja do tematu. Wyjdzie na to, że najlepiej kupować na allegro. Ja z innej beczki, ale swoją wełnę do dociepleń też zamawiałem przez allegro. Teraz na drugi rzut może się zakończyć tym samym bo ceny mają mniejsze aniżeli uzyskuje we Wro.

Tylko profili do g-k nie chceli przysłać, bo żaden kurier takich wymiarów nie obsługuje a miałem tego tylko 30szt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuję zacząć w tym roku budowę w okolicach Wrocławia. W związku z tym jestem na etapie poszukiwania ekipy do budowy oraz architekta.

Czy ktoś z Was mógłby polecić swoją ekipę ewentualnie architekta i przesłać mi namiary na priv?

Z góry bardzo dziękuję

Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuch - pan stolarz nie powinien mieć problemów ze zrobieniem parapetów :-),

 

Jeżeli chodzi o Tadmar - wszystko brałam od nich - piec i osprzęt, armaturę i ceramikę sanitarną.

Dostałam bardzo dobre ceny, bo mam tam znajomego :-). Nigdzie taniej bym nie dostała. Mogę podać namiary na niego i po powołaniu się na mnie myślę że będzie łatwiej ponegocjować :-).

Nawet nasz instalator nie był w stanie ich pobić, bo mimo, że oddawał mi swój rabat z innej hurtowni instalacyjnej, to i tak w Tadmarze było taniej :-).

Nasza forumowa Kulka też brała od nich. Jak się złoży im całościowe zamówienie to nie ma problemu w rozmowach o rabatach (żeby wiedzieli o jaka kwotę będzie chodziło w zakupach).

 

Chętnych proszę na priv :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - czy ktoś ma może namiar na jakiegoś wykonawcę, który będzie w stanie zrobić podłączenie wody na działce? Mam już projekt z wodociągów, woda jest bezpośrednio przy działce, więc do wykonania jest 5-10m przyłącza. Woda ma być na razie do celów budowlanych.

 

Będę wdzięczny za namiar jakiś :wink: . Ile może to orientacyjnie kosztować?

 

Pzdr!

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS 147 - poszło na priv.

Haniu i Rafale - rozmawialiście już z rekuperatory.pl ?

Oni też proponują takie rozwiązania. Ja GWC nie mam, ale od nich brałam instalację i centralę Storkaira i jestem zadowolona - reku chodzi od piątku i jest super ciche na najwyższym biegu - dla mnie kompletnie nic nie słychać, aż się dziwiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS 147 - poszło na priv.

Haniu i Rafale - rozmawialiście już z rekuperatory.pl ?

Oni też proponują takie rozwiązania. Ja GWC nie mam, ale od nich brałam instalację i centralę Storkaira i jestem zadowolona - reku chodzi od piątku i jest super ciche na najwyższym biegu - dla mnie kompletnie nic nie słychać, aż się dziwiłam.

 

dabell,

 

nie rozmawialismy, ale my jestesmy raczej skazani na inna firme.

Odnosnie reku to chyba bysmy mieli daytone 500, ktorej nie ma jeszcze na rynku - ze wzgledu na stosunkowo duza kubature (220 uzytkowej, objetosci dokladnej teraz nie pomne).

Wlasnie poruszylem z panem temat glosnosci centrali i podobno ciche rozwiazania staja sie standardem - inne lozyska, wyciszenie, etc...

 

Przy okazji, moze odezwie sie jakis (nie)zadowolony uzytkownik daytony? ;-)

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, czy ma ktoś na grupie doswiadczenia z gruntowym wymiennikiem ciepła sprzezonym z rekuperacja? Rozwazam taki zestaw zamiast klimatyzacji.

Bardzo chetnie dowiem sie czegos od praktyków, na razie jestem po spotkaniu z przedstawicielem dospela.

 

pozdrowka!

 

moi rodzice maja reku z GWC, wielkie podlaczenie za okolo 1-2 miesiace, ja bedzie dzialac zapraszam, zobaczycie ocenicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że coraz nowsze rozwiązania powidują wyciszenie instalacji. U nas zamontowali najnowszą centralę - jako pierwszą :-).

Montażysta uruchamiający stwierdził, że jest cichsza od poprzedniej wersji.

 

Duże znaczenie ma regulacja, o której niektóre firmy nie myślą. Ja w umowie mam serwis po roku. Tym sie kończy tak naprawdę robota tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, czy ma ktoś na grupie doswiadczenia z gruntowym wymiennikiem ciepła sprzezonym z rekuperacja? Rozwazam taki zestaw zamiast klimatyzacji.

Bardzo chetnie dowiem sie czegos od praktyków, na razie jestem po spotkaniu z przedstawicielem dospela.

 

pozdrowka!

 

moi rodzice maja reku z GWC, wielkie podlaczenie za okolo 1-2 miesiace, ja bedzie dzialac zapraszam, zobaczycie ocenicie :)

 

 

ODRADZAM!

U nas okazała się kompletnie bez sensu, dobrze ze nie jest to drogie.

Po pierwsze powietrze i tak wleci, po drugie - leci tam woda z opadów, trzeba zabezpieczyć, a jak zabezpieczysz to nie wlata powietrze

Moim zdaniem korzyści nie przeważają kosztów, dodatkowy bajer który nic kompletnie nie daje. Bo sama wentylacja mechaniczna jest bardzo, bardzo dobrym pomysłem, warto przyoszczędzić na innych rzeczach żeby mieć ten luksus :)

Wydaje mi się że między innymi dzięki temu dzieci przestały mi chorować. Jest czyste powietrze, nie mam w domu zaduchu. Rekuperator działa, jest OK, ale GWC jest bez sensu. Nie radzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...