Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

GWC - BK no comends - bo mi ręce opadły :cry:

Ja mam GWC rurowy szczelny z jednego skrawka rury każdy z pięciu odcinków po około 16m, przykryty i odizolowany filtrami od zewnętrznego jego końca. Więc gdzie mi ta woda będzie ciekła?

 

Z czego są te filtry? bo jeśli z nieprzepuszczalnego materiału to jaka jest idea takiej rury? Idea jest taka, że powietrze wlata z jednej strony, schładza/grzeje się pod ziemią i wylata z drugiej (do centrali). Więc woda wlata tam gdzie powietrze, czyli na końcówce rury. Jeśli koniec rury jest szczelnie zaizolowany to po co takie doprowadzanie powietrza?

 

taka czerpnia powietrza ma postać grrzybka, czyli od góry ma daszek czy coś takiego

woda nie bardzo ma jak tam wlecieć, chyba żeby ktoś ja tam specjalnie wlał, deszczówka sie nie dostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Daro - ja cię zagnę - 0% prowizji, ubezpeiczenie jak wszędzie czyli 3 i coś :wink: , marża 0,8%, czyli obecnie oprocentowanie 3,7%, bo Libor gdzies kole 2,9?

 

Kredyt Bank

 

Odradzam branie kredytu gotówkowego, naprawde lepiej zapłącić ubezpieczenie brakujacego wkłądu własnego czyli 3% niż gotówkowy co najmniej 12 (+ koszty dodatkowe typu prowizja, ubezpeiczenia itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale dalej uważam że była to jedna z rzeczy bez sensu. Nie wiem jak bardzo to chłodzi / grzeje ale nie sądzę żeby uzasadniało to szpetną wystającą rurę no i tą kasę. Poza tym, nawet jeśli jest to grzybek na rurze, to musi mieć jakieś otwory, przez które wlata powietrze. Tymi otworami mogą wlatać tez owady czy inne paskudztwa. Co się potem z tym dzieje w środku ... Poza tym rura przecież jest nigdy nie czyszczona. Sorry może przesadzam ale z perspektywy mieszkania trzy lata na wichurze mam pewne doświadczenia z różnymi żyjątkami ... Z drugiej strony nieźle można się wyleczyć z różnych fobii (pająki, myszy, larwy, gąsienice, różne owady, szkodniki, obrzydliwości brrr) :lol: Na letnich imprezach widujemy też nocami nietoperze. Ale do GWC pewnie nie wpadają :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.

Kredyt hipoteczny - kto ma lepsze atrybuty? niech się chwali :lol:

 

we franku szwajcarskim (powyżej 500tys zł) na 30 lat hehe jak dożyję :lol: :

Prowizja - 1,2%

Marża - 1,03%

Oprocentowanie - 3,8%

LIBOR - 2,77% (wiem - zmienny jest, ale w róznych bankach inny)

Ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego (raz na 5 lat) - 3 i coś %

 

Co Wy na to?

 

W Fortisie w CHF 0 % prowizji , 0,9 % marzy + LIBOR 6M

Pozwyzszone oprocentowanie na czas wpisu do hipoteki

i nie jest to niestety czas wpisu dzialki tylko domu po odbiorze.

Obowiazkowo trzeba ubezpieczyc budowe przed wyplata ostatniej tanszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale dalej uważam że była to jedna z rzeczy bez sensu. Nie wiem jak bardzo to chłodzi / grzeje ale nie sądzę żeby uzasadniało to szpetną wystającą rurę no i tą kasę. Poza tym, nawet jeśli jest to grzybek na rurze, to musi mieć jakieś otwory, przez które wlata powietrze. Tymi otworami mogą wlatać tez owady czy inne paskudztwa. Co się potem z tym dzieje w środku ... Poza tym rura przecież jest nigdy nie czyszczona. Sorry może przesadzam ale z perspektywy mieszkania trzy lata na wichurze mam pewne doświadczenia z różnymi żyjątkami ... Z drugiej strony nieźle można się wyleczyć z różnych fobii (pająki, myszy, larwy, gąsienice, różne owady, szkodniki, obrzydliwości brrr) :lol: Na letnich imprezach widujemy też nocami nietoperze. Ale do GWC pewnie nie wpadają :lol:

 

Czerpnię można obsadzić krzakami i nie będzie jej widać.

Powietrze wlatuje przez filtr w czerpni, więc owady itp. nie wlecą do GWC.

 

Piszesz, że rura nigdy nie jest czyszczona - a czy planujesz czyszczenie rur/kominów wentylacyjnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale dalej uważam że była to jedna z rzeczy bez sensu. Nie wiem jak bardzo to chłodzi / grzeje ale nie sądzę żeby uzasadniało to szpetną wystającą rurę no i tą kasę. Poza tym, nawet jeśli jest to grzybek na rurze, to musi mieć jakieś otwory, przez które wlata powietrze. Tymi otworami mogą wlatać tez owady czy inne paskudztwa. Co się potem z tym dzieje w środku ... Poza tym rura przecież jest nigdy nie czyszczona. Sorry może przesadzam ale z perspektywy mieszkania trzy lata na wichurze mam pewne doświadczenia z różnymi żyjątkami ... Z drugiej strony nieźle można się wyleczyć z różnych fobii (pająki, myszy, larwy, gąsienice, różne owady, szkodniki, obrzydliwości brrr) :lol: Na letnich imprezach widujemy też nocami nietoperze. Ale do GWC pewnie nie wpadają :lol:

 

BK nie wiem czy to jest szpetnie wystajaca rura (jeszcze zabezpieczona folia

po prosu beda wokol niej krzaczory

http://img529.imageshack.us/img529/1640/widokodstronybasenudd7.jpg

 

ma w zimie podnosic temp. o 4 stopnie a wlecie chlodzic o 4. wiec klima bym tego ne nazwala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.

Kredyt hipoteczny - kto ma lepsze atrybuty? niech się chwali :lol:

 

we franku szwajcarskim (powyżej 500tys zł) na 30 lat hehe jak dożyję :lol: :

Prowizja - 1,2%

Marża - 1,03%

Oprocentowanie - 3,8%

LIBOR - 2,77% (wiem - zmienny jest, ale w róznych bankach inny)

Ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego (raz na 5 lat) - 3 i coś %

 

Co Wy na to?

 

Waluta - CHF

Marża 0,75%.

Jedyne ubezpieczenie jakie miałem to do czasu wpisu hipoteki na działkę - w sumie wyszły 3 miesiące.

Bez prowizji i innych dodatków. Nawet ubezpieczenia od utraty pracy nie chcieli.

Całość załatwiania - 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie w sprawie elektryki. Jak u Was macie zorganizowane skrzynki - rozdzielnia w domu. Czy macie jedną skrzynke rozdzielczą? Jeden z elektryków zaproponował dwie skrzynki. Jedna na poddaszu a druga na parterze i przeciągnięcie zbiorczego kabla z góry do skrzynki na parterze. Moze naiwne pytanie ale jestem zielona w tym temacie. Jeszcze pytanie techniczne - czy teraz robi sie tzw puszki na ścianach? czy sa inne rozwiązania??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie w sprawie elektryki. Jak u Was macie zorganizowane skrzynki - rozdzielnia w domu. Czy macie jedną skrzynke rozdzielczą? Jeden z elektryków zaproponował dwie skrzynki. Jedna na poddaszu a druga na parterze i przeciągnięcie zbiorczego kabla z góry do skrzynki na parterze. Moze naiwne pytanie ale jestem zielona w tym temacie. Jeszcze pytanie techniczne - czy teraz robi sie tzw puszki na ścianach? czy sa inne rozwiązania??

Pozdrawiam

 

Ja mam dwie albo trzy - już sam sie pogubiłem w tym. Jak skończą to sie dowiem 8) Ale główny poział to część mieszkalna i garaż ze sprzętami (rekuperacja, piec itp itd..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jest jedna skrzynka na dole

 

Trociu - nie masz ubezpieczenia niskiego wkładu bo może miałeś wkład własny, teraz obowiązuje tzw rekomendacja S, co oznacza, ze wkład własny kredytobiorcy powinien wynosic min. 20% inwestycji dla kredytu w PLN lub 30% w walucie obcej. jezeli Klient nie ma takiej kasy, musi płacić ubezpieczenie brakujacego wkładu własnego. I tak jest we wszystkich bankach chociaz niektóre nazywają to podniesienim oprocentowania. To ubezieczenie płaci sie do czasu, kiedy kwota spłaconych rat kapitałowych pokryje tenże brakujący wkład własny, standardowo powinno to nastapic około 5 lat od uruchomienia kredytu ale oczywiście można ubezpieczenie wydłużyć.

 

W kredyt banku mam jeszcze ubezpieczenie nw. śmierci i inwalidztwa gratis. Nie musisz przystępować ale nic nie kosztuje czyli wszyscy biorą.

 

No i ubezpeiczenie domu w Warcie ze zniżką. A, kiedyś był tu poruszany temat ubezpieczenia domu w trakcie budowy. Ostatnio "doubezpieczyliśmy" sobie wyposażenie domu w trakcie budowy czyli akurat grzejniki i piec. Normalnie Towarzystwa Ubezp. nie chcą ubezpieczać wyposażenia domu przed odbiorem. A Warta owszem. Dom ponad 500 tys. + sprzęt na 25 tys, składka roczna 600 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuchu - ja też mam ubezpieczone elementy montowane w domu w trakcie budowy i mogę polisę powieksać o wartość elementów dodanych. Polise mam w Hestii.

acha i bank nie ma udziału czy cesji w tj polisie - jest tylko moja

- chcieli za to mi ubezpieczać na całą kwotę kredytu dom, gdy jeszcze nawet nie było ław - więc ich wyśmiałem i dali sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...