Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Jeszcze pytanie techniczne - czy teraz robi sie tzw puszki na ścianach? czy sa inne rozwiązania??

 

skrzynkę mam na razie jedną (72 pola) mam nadzieję że wszystko się zmieści bo elektryka się robi...

 

teraz puszek się nie robi - kabel ciągnie się od gniazdka do gniazdka (od włącznika do włącznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Trociu - nie masz ubezpieczenia niskiego wkładu bo może miałeś wkład własny, teraz obowiązuje tzw rekomendacja S, co oznacza, ze wkład własny kredytobiorcy powinien wynosic min. 20% inwestycji dla kredytu w PLN lub 30% w walucie obcej. jezeli Klient nie ma takiej kasy, musi płacić ubezpieczenie brakujacego wkładu własnego. I tak jest we wszystkich bankach chociaz niektóre nazywają to podniesienim oprocentowania. To ubezieczenie płaci sie do czasu, kiedy kwota spłaconych rat kapitałowych pokryje tenże brakujący wkład własny, standardowo powinno to nastapic około 5 lat od uruchomienia kredytu ale oczywiście można ubezpieczenie wydłużyć.

Wkładu jako takiego w budowę własnego nie miałem. Wystarczył kosztorys odpowiednio zawyżony tak, aby to minus to co biorę od banku stanowiło około 20% ;) Trzeba było pokombinować ale warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro - nie dziwne, że nie masz cesji, bo kredytują Ci dom a nie sprzęt, to jest akurat standard, zawsze cesja jest tylko na polisę lub część polisy od ognia i innych zywiołów

 

hehe - stary numer z wyceną.... gorzej, ze wyceny sa rejestrowane, przygotowują się do wprowadzenia podatkuod wartośći nieruchomości, ale mam szczerą nadzieję i szansę, ze tego nie dożyję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS 147 - poszło na priv.

Dzięki! Dokładnie o to chodziło :wink: .

 

TS, co do wody to dopiero co robiliśmy przyłącze. Budowa w Radwanicach. Dogadaliśmy się z gminą. Pociągnięcie przyłącza i wpięcie ze studzienki do domku coś ok. 20 metrów ( w tym wodomierze) koszt coś koło 25 tyś.

Na szczęscie u mnie skończyło się na 2100zł, ale po Twoim poście zacząłem się martwić ;).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jest od zaraz ekipa tynkarzy/regipsiarzy.U mnie tynkowali i wyszło super. Ceny ma bardzo dobre.

Kine Ty szukałas! A własnie dzisiaj go spotkałam i ma wypadnięta robotę

 

to number 3 na mojej liście misiów - absolutny prym wiodą przesympatyczny elektryk Kocot, równie przesympatyczny i superfachowy Pan Zaremba a własnie Pan tynkarz Edek jest namber TWO

 

no i pytanie - gdzie jest lista czarnychmisiów dolnośląskich? niestety mam 3 do dopisania.....

 

 

a barierke robił kulce mój kolega jak cos to na prv

 

 

grupa podłogowa - polecam przejdzcie się do nowego salonu z podłogami na ul.jagiełły

 

Xeno a jak sie ten salon nazywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te rury z gwc to takie zawsze suchutkie są pod ziemią?

 

Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale wczoraj pehowiec z DOSPELa tlumaczyl mi, ze najchetniej to by te rury wrzucali do stawu - najsprawniejszy uklad wtedy jest...

 

pozdrowka!

 

Najlepiej rury wrzucić do stawu, bo woda w nim jest w stanie odebrać lub dostarczyć o wiele więcej ciepła od ziemi (większa przewodność cieplna oraz naturalna konwekcja).

 

Tak pokazują, że jest lepszy od żwirowego, który faktycznie przy wysokim stanie wód np. na wiosnę może zostać zatopiony - ja mam taką sytuację i dlatego zrobiłem rurowy, który na pewno nie zostanie zalany, bo rury są szczelne.

 

Piszących, że w rurach zbierze się woda pytam skąd ?

Przepływające powietrze osusza, a nie zamacza powierzchnie.

 

To o ile stopni GWC obniży lub podniesie temperaturę powietrza zależy od jego typu i rozmiarów oraz różnicy temperatur pomiędzy powietrzem wlatującym a naturalną temaperaturą panującą na danej głębokości.

 

Z tego, co pamiętam Dospel proponował GWC glikolowy kosztujący 11 tys, z dodatkową pompką, nagrzewnicą i układem rurek z glikolem.

 

Wszystko fajnie tylko jest to drogie i awaryjne rozwiązanie, a na moje pytanie ile to cudo pobiera prądu nie odpowiedzieli !!!

 

Więcej szczegółów w wątkach o GWC i rekuperatorach - polecam zainteresowanym poczytać je i tam ewentualnie pytać, bo nie chcę tymi szerokimi tematami zarzucać tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze,

Mam prośbę. Napiszcie gdzie można kupić okna Velux w dobrej cenie. Na razie zrobiłem wycenę u Pani Justyny z Millenium Projekt powołując się na Darka z foru :lol: (dzięki Darek). Pomyslałem jednak że macie moze jeszce jakieś miejsca gdzie mozna je kupic w dobrej cenie.

Z góry wielkie dzięki

Jacek

P.S.

Vanka 99

My mamy dwie skrzynki, jedną w wiatrołapie a druga, która oddziela garaż, kotłownie itp, w garażu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Wam polecić wykonawcę od instalacji wod/kan/co z Opola. Właśnie jutro u mnie kończy robotę i jestem w 110% zachwycony. Uczciwy i dokładny i wiele mi doradził. Robił cały projekt w ramach wyceny (Także z podłogówką).Materiały brał gdzieś z hurtowni w Opolu na 7% VAT. Co ważne, robi tak jak w umowie i za małe dodatkowe zmiany nie wziął ani grosza więcej niż w umowie.

 

Jeżeli ktoś buduje na płd w stronę Opola, to może namiar komuś się przyda:

Kazimierz Oliwa tel: 501 258 864

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola i Jacek: Veluxa kupowałem w firmie ZG - Zbigniew Gawędzki. Ceny były bardzo dobre. Firma mieści się przed wiaduktem z Krakowskiej na Armii Krajowej za zajezdnią DLA - jest tam tablica Velux. Kupowałem 5 okien GGL 70*140 cm i 2 włazy kominiarskie za co w sumie zapłaciłem ok. 8000 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze,

Mam prośbę. Napiszcie gdzie można kupić okna Velux w dobrej cenie. Na razie zrobiłem wycenę u Pani Justyny z Millenium Projekt powołując się na Darka z foru :lol: (dzięki Darek). Pomyslałem jednak że macie moze jeszce jakieś miejsca gdzie mozna je kupic w dobrej cenie.

Z góry wielkie dzięki

Jacek

P.S.

Vanka 99

My mamy dwie skrzynki, jedną w wiatrołapie a druga, która oddziela garaż, kotłownie itp, w garażu

Pozdrawiam

Ja kupowałam tutaj http://www.oknadachowe.net/sklep,1,0,0,0,velux,0.html

taniej to już chyba nie znajdziesz,również wybrałam GGL :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Wam dziekuje za podpowiedz w sprawie skrzynki elektrycznej !!

 

Ola i Jacek my wiele materiałów kupowialismy w hurtowni Gaja na Opolskiej - teraz przeniesli sie na ul Tyską 2 ( boczna Opolskiej). Tylko, że to co jeszcze kilka miesiecy temu w jeden hurtowni było tańsze , dzis może być droższe i na odwrót. Wszystko się zmienia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...