Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ja tylko na chwileczkę :p - jutro mamy wielki dzień - PRZEPROWADZKA !!!!

Oprócz kilku drobiazgów - dom jest wykończony na max-a. Czego nie mogę powiedzieć o działce.

Trzymajcie kciuki :-). Może się samochody i panowie noszący nie wywalą w błoto z naszym dobytkiem :-) :roll: .

 

GRATULACJE dabell,

nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę, teraz dopiero widzę, a jestem na etapie elektryki, ze im wiecej w las tym więcej...detali i myslenia...i kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Sluchajcie, czy ma ktoś na grupie doswiadczenia z gruntowym wymiennikiem ciepła sprzezonym z rekuperacja? Rozwazam taki zestaw zamiast klimatyzacji.

Bardzo chetnie dowiem sie czegos od praktyków, na razie jestem po spotkaniu z przedstawicielem dospela.

 

pozdrowka!

 

Haniu i Rafale u nas dziala juz reku jeszcze nie podpiete GWC ale nastapi to szybciej niz za 1-2 m-ce wiec jak macie ochote walcie jak w dym, moj padre Wam wszystko pokaze i poopwiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kredyty -

Mam PLN w Lukas Banku

 

marża 0.5% :-) + wibor 3m

prowizja 0.5%

ubezpieczenie wkładu własnego ominęłam robiąc wycenę jak dom już był w trakcie wykończenia - dobierałam kredyt, różnica między wyceną domu a kredytem była dużo większa niż potrzebny wkład własny.

 

Zastanawiam się teraz nad zmianą na CHF (nie brałam od razu bo na malejącym kursie straciłabym kilkadziesiąt tysięcy przy wypłatach transzami)

warunki mam takie:

marża 0,75% + LIBOR 3M 2,74

bezpłatne przewalutowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz wodociąg robiony wspólnie z sąsiadem - koszt ze wszystkimi opłatami administracyjnymi (zajęcia pasa drogowego :o ), projekty, uzgodnienia, wykonanie z materiałami - za 170mb wodociągu w drodze gminnej wyniosło 22 tys zł. Wykonawca zapewniał kompleksowa usługę - kierownik budowy, sprawy geodezyjne, odbiory i faktura VAT 7%.

Do tego przyłącza wewnętrzne - każdy po ok. 2,5 tys.

Z tym , że ceny są z czerwca 2007, pod koniec roku mocno wzrosły.

Gmina partycypuje w budowie - 1zł/mb wodociągu :roll: :evil: :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell Gratulacje i niech się Wam dobrze mieszka

 

Gmina partycypuje w budowie - 1zł/mb wodociągu :roll: :evil: :x

 

No to macie wodociąg praktycznie za darmo :lol:

 

Nasza gmina dała do zrozumienia, że to fakt - wykonanie drogi jest zadaniem gminy, ale nie ma na to kasy. To jak u Barei - "Nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobi? Cham sie uprze i mu daj. No skąd wezne jak nie mam?"

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze,

Mam prośbę. Napiszcie gdzie można kupić okna Velux w dobrej cenie. Na razie zrobiłem wycenę u Pani Justyny z Millenium Projekt powołując się na Darka z foru :lol: (dzięki Darek). Pomyslałem jednak że macie moze jeszce jakieś miejsca gdzie mozna je kupic w dobrej cenie.

Z góry wielkie dzięki

Jacek

P.S.

Vanka 99

My mamy dwie skrzynki, jedną w wiatrołapie a druga, która oddziela garaż, kotłownie itp, w garażu

Pozdrawiam

 

ja taniej niz u Pani Justyny nigdzie nie znalazlam :)

Powolaj sie tez na mnie moze da Ci wiecej rabatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trabi - nic nie mów, bo mi się coś ciśnie na usta, ups :-)... klawiaturę :-)

Jeżeli chodzi o partycypację, to podpisanie umowy partycypacyjnej z zapisami obowiązku przekazania gminie wodociągu w zamian za 1zł.mb partycypacji :evil: , jest warunkiem wydania przez Wodociągi warunków przyłączenia wody, co jest jednym z koniecznych dokumentów do wydania pozwolenia na budowę prze powiat.

Tym sposobem, za 1zł/mb gmina wypełnia swoje obowiązki publiczne i super tanio i oszczędnie buduje wodociągi.

 

Ale wiadomo, jak ktoś ma mus i chce dom to zrobi wszystko :-? :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas gmina powiedziała że nie przewidują budowy wodociągu w ciągu najbliższych 10 lat więc jak chcemy to mamy sobie sami budować i przekazac im nieodpłatnie.

Tak zrobiliśmy.

Po czym gmina szybciutko ( po paru miesiącach) wykorzystała wybuowany przez nas wodociąg (po pół roku) żeby połączyć Kamieniec z Jeszkowicami - było im taniej i szybciej. Oczywiście w kosztach nie partycypowali.

Gmina Czernica.

I co tu takim zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o okna.

Marzą się nam okna z zabudowanymi kasetami na rolety. Na jakim etapie sie je zamawia? Czy juz maja byc otwory okienne i oni robia obmiary czy robi sie scisle wg projektu i pozniej spasowuje?

I przy okazji czy mozecie polecic mi okienników?

Najlepiej myśleć o tym na etapie budowy i to w wstępnym stadium. Można:

1) wymurować większy otwór, aby między oknem a nadprożem zostało miejsce na puszkę roletową

2) zastosowac odpowiednio profilowane nadproże, w które chowa się puszkę roletową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można:

1) wymurować większy otwór, aby między oknem a nadprożem zostało miejsce na puszkę roletową

2) zastosowac odpowiednio profilowane nadproże, w które chowa się puszkę roletową

 

Móglbys mnie oswiecic odnosnie wad i zalet tych 2 rozwiazan, ewentualnie wskazac link? Czytaty jestem ;-)

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas gmina powiedziała że nie przewidują budowy wodociągu w ciągu najbliższych 10 lat więc jak chcemy to mamy sobie sami budować i przekazac im nieodpłatnie.

Tak zrobiliśmy.

Po czym gmina szybciutko ( po paru miesiącach) wykorzystała wybuowany przez nas wodociąg (po pół roku) żeby połączyć Kamieniec z Jeszkowicami - było im taniej i szybciej. Oczywiście w kosztach nie partycypowali.

Gmina Czernica.

I co tu takim zrobić?

W moim przypadku instalacja była moją własnością przez trzy lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marża 0.5% :-) + wibor 3m

prowizja 0.5%

ubezpieczenie wkładu własnego ominęłam robiąc wycenę jak dom już był w trakcie wykończenia - dobierałam kredyt, różnica między wyceną domu a kredytem była dużo większa niż potrzebny wkład własny.

 

Czyżby oferta pracownicza dla grupy Lukas/EFL? Bo warunki mamy identyczne ;).

 

PZdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147 - strzał w 10 :-), tyle, że ja troszkę zamotałam :-) bo już nie jestem pracownikiem :-),

 

kine - znajomi robili w listopadzie schody zabiegowe ażurowe - wycena 17 tys. :roll:. Gdzie robili - nie wiem. Ale cena mnie powaliła. U nas koszt schodów betonowych zamknął się w kwocie 1500zł. Więc i tak się opłaciło obłożyć je drewnem, a zyskałam pomieszczenie pod schodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell - tez tak pomyślałam :wink: jak zobaczyłam warunki, poprawili się ostatnio, jak my braliśmy pierwszy kredyt nie byli tacy chojni dla pracowników grupy :wink:

 

temat: pstryczki - byłam w nowym Onninenie na Nowym Dworze, bo mam po drodze, ceny Legranda Sisteny mnie powaliły, Berker mi się nie podoba

 

Ale wzięłam katalog kontaktów Simon - wiecie coś na ich temat? Dobre?

 

 

i jeszcze trochę o wannach potruję, pasuje mi Sanplast ale nie wiem jak tam z jakoscią. Resztę będe mieć ROca ale oni nie produkują wanien asymetrycznych a taką właśnie musze mieć. Polecalibyście Sanplast?[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...