Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ja też trafiłam (ledwie) do parkietów - merbau które mnie interesuję jest w dość korzystnej cenie, ale usługa u panów kosztuje 120zł z materiałem :roll:

 

Ciekawa jestem - jak rozkłada się koszt chemii przy ułożeniu parkietów

- grunt, szpachlówka, lakier, klej - ile to wynosi na m2? Bez robocizny. Kto wie?

 

Ogłoszenie drobne: ociepleniowca po niewygórowanych cenach przygarnę.

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam się z wszystkimi i proszę o radę.

 

Od kilku dni pracuje u nas nowa ekypa. Podoba nam się to co robią i jak (ściany działowe) zaproponowaliśmy powiększenie zakresu robót i poprosiliśmy o kalkulację. Dzisiaj rzucili mi kwotą, która spowodował ostre ściśnięcie się żołądka i musiałem przytrzymać się poręczy. Być może jednak ja się nie znam i nie chcę nikogo urazić, w końcu każdy chce zarobić i miło żyć a z drugiej strony nie każdy musi mieszkać w domu. Wracając jednak do tematu. Postaram się jak najwierniej opisać zakres wycenianych robót.

 

1. wykonanie stryszku na I kondygnacji (mniejsza część I kondygnacji, pow. stryszku po podłodze 30m2)

 

2. Ocieplenie wełną połaci dachu pow. 105-115 m2 daszek dwuspadowy (jest to mniejsza część całego dachu, drugą większą będzie kończył kto inny) w części stryszku wełna gr 15cm na to folia i płyty GK. Pod stryszkiem dach ocieplony wełną 15cm, druga warstwa - płyty z wełny gr 10cm. na to folia i zamknięcie GK.

 

3. Wykonanie sufitu pod stryszkiem pow. ca 30m2.

 

4. osadzenie schodów składanych w podłodze stryszku.

 

5. domurowanie na istniejącym prostym murze kawałka o pow. ca 6m2 z gazobetonu gr. 29cm

 

6. wycięcie w murze otworu na drzwi i osadzenie (drzwi antywłamaniowe)

 

7. postawienie ścianek GK

1 2x 8m dł., 3 wys.

2 2m dł. 3m wys.

 

koszt 12k :o

 

PS. Xara mieszkałaś kiedyś na CPR ? zbieżność nicków chyba nie przypadkowa :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaber ano nieprzypadkowa :)

 

 

1. wykonanie stryszku na I kondygnacji (mniejsza część I kondygnacji, pow. stryszku po podłodze 30m2) co to znaczy?

 

2. Ocieplenie wełną połaci dachu pow. 105-115 m2 daszek dwuspadowy (jest to mniejsza część całego dachu, drugą większą będzie kończył kto inny) w części stryszku wełna gr 15cm na to folia i płyty GK. Pod stryszkiem dach ocieplony wełną 15cm, druga warstwa - płyty z wełny gr 10cm. na to folia i zamknięcie GK.

licz 65zł/m2

 

3. Wykonanie sufitu pod stryszkiem pow. ca 30m2.

z czego? GK? Licz 55zł

4. osadzenie schodów składanych w podłodze stryszku.

cena dowolna ale pewnie nie mniej niz 300zł

 

5. domurowanie na istniejącym prostym murze kawałka o pow. ca 6m2 z gazobetonu gr. 29cm

50zł/m2

 

6. wycięcie w murze otworu na drzwi i osadzenie (drzwi antywłamaniowe)

500zł

7. postawienie ścianek GK

1 2x 8m dł., 3 wys.

2 2m dł. 3m wys.

licz 50zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu i Dawidzie wraz z Rodzicami,

 

Dzieki za spotkanie i cenne informacje. Kto wie co po ich przetworzeniu wyniknie ;-)

 

A teraz z innej mańki:

 

Szukamy na gwałt wagoniku budowlanego. Nie wiem czy fachowo to nazywam, moze powinno byc - kontener - w kazdym razie szukamy tego najlepiej gdzies na poludniowy wschod od Wroclawia, a jeszcze lepiej Kiełczow :-) Chetnie odkupimy albo i zabierzemy jakby komus po prostu wadzil i juz nie mogl z nim wytrzymac :-)

 

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej mańki:

Szukamy na gwałt wagoniku budowlanego. Nie wiem czy fachowo to nazywam, moze powinno byc - kontener - w kazdym razie szukamy tego najlepiej gdzies na poludniowy wschod od Wroclawia, a jeszcze lepiej Kiełczow :-) Chetnie odkupimy albo i zabierzemy jakby komus po prostu wadzil i juz nie mogl z nim wytrzymac :-)

pozdrowka!

 

A po co Ci to, jeśli można zapytać. Chyba, że sam będzies budował. Narzędzia to sprawa wykonawców, ale jeśli z powodu baraku obniżą Ci cenę, to może i warto go szukać. POdejrzewam, jednak, że i tak nikt cennych narzędzi w nim nie zostawi. Ja nic takiego ne miałem, lecz w pierwszej kolejnośći wymurowali mi Panowie magazynek przy garażu, dorobili drzwi i wszystko tam trzymali. Betoniarkę do tego casu trzymali u mojego sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu i Dawidzie wraz z Rodzicami,

 

Dzieki za spotkanie i cenne informacje. Kto wie co po ich przetworzeniu wyniknie ;-)

 

A teraz z innej mańki:

 

Szukamy na gwałt wagoniku budowlanego. Nie wiem czy fachowo to nazywam, moze powinno byc - kontener - w kazdym razie szukamy tego najlepiej gdzies na poludniowy wschod od Wroclawia, a jeszcze lepiej Kiełczow :-) Chetnie odkupimy albo i zabierzemy jakby komus po prostu wadzil i juz nie mogl z nim wytrzymac :-)

 

 

pozdrowka!

 

To my dziekujemy za wizyte, pozdrawiam cieplo i zapraszam jak bedzie cieplej wypijemy winko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam dwa baraki i nie wyobrazam sobie budowy bez nich, wszystkie sprzety tam trzymalismy i te drogie tez (w jednym dalej mam kuchenke gazowa) na ktorej dzisiaj np podsmazalam pierogi :). dzieki temu do tej pory w domu nie trzymamy zbednych gratow i narzedzi.

 

Hehe, no tak, ale ja nie umiem robić pierogów, więc dobrze że nie brałem baraku :lol: A z narzędzi mam; siekierę, łopatę, piłę i mam zamiar kupić grabie 8) , ale nie wiem czy by mi weszły do baraku, więc dlatgo nie zdecydowałem się na opcję "z" :wink: :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu ja mam kolesia ktory to robi ale

po pierwsze primo - u niego kosztuje to strasznie duzo (chyba 5 zł za 1cm)

po drugie primo - koles chleje na potege i nie mozna na niego liczyc, jak nikogo nie znajdziesz to moge poratowac Cie tym miernym namiarem :(

 

AAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaa.... i juz teraz skladam gratulacje ELITO FORUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...