Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

No dobra mój 1000-czny post dedykuję min. mojej ulubionej siostrze Ani, Darkowi, Secamkom, Scur, Bzykowi, Dabell, Natalii, Xsenie, Kulce, Vance, Suspencerowi, Damro, Fasoli, Zuchowi i w ogóle całej grupie wrocławskiej.

Daro, niestety przy fundamentach nie zrobiliśmy otworów na kanalizę i teraz jest kłopot. Wprawdzie gdybyśmy zrobili też by był, bo zmienił się u nas rozkład pomieszczeń i np. tam gdzie miała być kuchnia jest gabinet i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wezwałem przed zalaniem fundamnetów wszystkich, którzy coś w fundamentach swojego mieli do ukrycia.

Hydraulicy 3 razy mnie pytali; czy będa zmiany; i były ale do momentu wylania betonu uzgodniliśmy jakiś bezpieczny kompromis. Ekipa od GWC nie zdążyła przed wylaniem choć kilka razy do nich dzwoniłem, by przygotowali sobie przejście. Przyjechali jak był już dobrze związany :lol: - kuli zawzięcie, na swój koszt. Potem ich zmieniłem na inna ekipę, ale to już inna historia.

Tak więc do tej pory jeszcze udało się mi uniknąć kucia. A przejść w fundamentach mam kilka; woda, elektryka (to spory peszel z pilotem na przyszłość dla innych kabelków), powietrze do kominka, powietrze do kotłowni i wspomniane GWC oraz kanaliza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra mój 1000-czny post dedykuję min. mojej ulubionej siostrze Ani, Darkowi, Secamkom, Scur, Bzykowi, Dabell, Natalii, Xsenie, Kulce, Vance, Suspencerowi, Damro, Fasoli, Zuchowi i w ogóle całej grupie wrocławskiej.

Daro, niestety przy fundamentach nie zrobiliśmy otworów na kanalizę i teraz jest kłopot. Wprawdzie gdybyśmy zrobili też by był, bo zmienił się u nas rozkład pomieszczeń i np. tam gdzie miała być kuchnia jest gabinet i na odwrót.

Gratuluję tysiączka i bardzo dziękuję za dedykację - się normalnie wzruszyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......

 

A po co Ci to, jeśli można zapytać. Chyba, że sam będzies budował. Narzędzia to sprawa wykonawców, ale jeśli z powodu baraku obniżą Ci cenę, to może i warto go szukać. POdejrzewam, jednak, że i tak nikt cennych narzędzi w nim nie zostawi. Ja nic takiego ne miałem, lecz w pierwszej kolejnośći wymurowali mi Panowie magazynek przy garażu, dorobili drzwi i wszystko tam trzymali. Betoniarkę do tego casu trzymali u mojego sąsiada.

Nie wyobrażam sobie żeby zatrudnić ekipę i nie zapewnić im podstaw do godnej pracy typu barak czy toaleta ..... nie raz zdarzyło się że chowali się w nim przed deszczem czy śniegiem, a co dzien jedli tam posiłki . Osobiście widziałem moją ekipę na inne budowie, podczas nawałnicy deszczu, gdzie nie był baraku - schowani w krzakach pod folią z fundamentów - żenada wstyd mi było za tego gościa (inwestora). :roll:

A nie wiem czy wiecie że przepisy pracy okreslają na budowie obowiązek zamontowania toalety i zaplecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu - gratuluję :)

 

Dzięki za dedykację :wink:

 

Co do przekuwania dziur w fundamencie to znam ten ból i wiem jak to boli gdy nie ma odpowiedniego narzędzia (młot udarowy).

Miałem akurat zły dzień, więc wziąłem młotek, przecinak, wiertarkę udarową, okulary i do boju - uparta ze mnie cholera, ale po przekuciu otworu pod fi 110 w bloczku B20 miałem dość.

 

Następnym razem wypożyczyłbym jakiś mały elektryczny młot udarowy i dopiero wtedy ruszyłbym do boju.

 

Co do baraku to pomimo, że za płotem mam zabudowania teściów (dom, szopy, stodoła itp.) to i tak nie wyobrażam sobie budowy bez własnej budki - to naprawdę się przydaje.

Kosztowało mnie to 100 zł + 20 za przeciągnięcie ciągnikiem od sąsiada (co ciekawe barak nie ma kół, ale ciągnik dał radę wycharatać go na siłę po glebie) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam - a ja sobie wyobrażam 8) - w umowie którą podpisali moi wykonawcy ze mną był punkt, że sprawy socjalne są po ich stronie - i po temacie jak dla mnie.

 

A to była umowa redagowana przez nich czy przez Ciebie ?? Jeśli oni tak chcieli to ok.

Ja do tego podchodzę w sposób prosty. Traktuję ludzi tak jak bym sam chciał być traktowany gdybym u nich pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra mój 1000-czny post dedykuję min. mojej ulubionej siostrze Ani, Darkowi, Secamkom, Scur, Bzykowi, Dabell, Natalii, Xsenie, Kulce, Vance, Suspencerowi, Damro, Fasoli, Zuchowi i w ogóle całej grupie wrocławskiej.

Daro, niestety przy fundamentach nie zrobiliśmy otworów na kanalizę i teraz jest kłopot. Wprawdzie gdybyśmy zrobili też by był, bo zmienił się u nas rozkład pomieszczeń i np. tam gdzie miała być kuchnia jest gabinet i na odwrót.

 

Jola wielkie gratulacje - ELITO FORUM i dziekuję za dedykację.

Za chwilę będę miała ten sam problem w zakresie wiercenia w fundamencie. Bedziemy doprowadzać wode do domu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę radzę poprowadzić pod fundamentem.

 

Sąsiad przeprowadził płytko pod ziemią a potem przez fundament i już pierwszej zimy mu zamarzła !!!

 

Prowadzenie wody pod fundamentem może spowodować zmniejszenie prześwitu lub nawet uszkodzenie rury podczas osiadania budynku.

 

Jednak najbezpieczniej jest zrobić rurę w fundamencie przez którą później przełoży się przyłącze i uszczelni pianką poliuretanową. W ściance murowanej wystarczy odpuścić jeden bloczek.

 

Pamiętajcie jednak, że u nas strefa przemarzania to 80 cm. Czyli rurę należałoby kłaść głębiej lub ocieplić.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. gdyby ktos chcial namiar na swietnego goscia od wykonczen-dam namiar na priv. gosc robi kompleksowo wszystko,nie tylko stricte wyonczeniowka , wiec nie trzeba zamawiac osobno elektrykow , hydraulikow itd. u mnie wlasnie konczy kuchnie i lazienke i jestesmy z zona bardzo zadowoleni. pozdrawiam i mam nadzieje,ze komus w ten sposob pomoge,bo sam mialem troche przejsc z naszymi "budowlancami" i wiem,ze naprawde trudno dobrze trafic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planie zrobić wyspę w łazience, wolnostojaca długość 150 cm.

z jednej strony murka bedzie umywalka (90cm) a po drugiej wc

Nie mam pojęcia z czego, czy murować, czy sa jakies gotowe stelaze, okladane potem plytami GK?

jak to zrobic zeby sie nie przewrocilo?

czy robic murek przed wylewkami?

bede wdzieczna za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...