Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

witam. gdyby ktos chcial namiar na swietnego goscia od wykonczen-dam namiar na priv. gosc robi kompleksowo wszystko,nie tylko stricte wyonczeniowka , wiec nie trzeba zamawiac osobno elektrykow , hydraulikow itd. u mnie wlasnie konczy kuchnie i lazienke i jestesmy z zona bardzo zadowoleni. pozdrawiam i mam nadzieje,ze komus w ten sposob pomoge,bo sam mialem troche przejsc z naszymi "budowlancami" i wiem,ze naprawde trudno dobrze trafic

 

tomasz w jakich okolicach budujesz? i czy mozna zobaczyć prace fachowca.

zostawialm wiadomosc na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jolu za pamięć.

 

Ja pamiętam - to dla mnie byl szok - na etapie wylania fundamentów miałam wiedzieć gdzie dokładnie wszytko będzie gdzie kabina, gdzie WC itd. Gdzie w kuchni ma stać zmywarka, zlew. Nie byłam na to wszystko przygotowana. Dokonywałam zmian w ciągu nocy - z 2 łazienek teraz w sumie jestem zadowolona - ale z układu w kuchni - nie. Zreszta wyceniałam teraz kuchnię na ul. Krzyckiej w mojej okolicy - uwaga wyceniono kuchnię z frontami drewnianymi na 31.000 ze sprzetem. Dodam, ze kuchnia bez udziwnień, sprzęty podstawowe. Ja w zeszłym roku na targach widziałam meble kuchenne z firmy Janas z Twardogóry - naprawdę były OK i cena w porządku.

 

Kiedys była mowa o drzwiach drewnianych firmy GROT do zobaczenia w Astrze . Czy ktoś reflektuje na nie? Może ktoś je już ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie,moge wrzucic fotki,tylko podajcie mi prosze Wasze meile to wysle,bo wstyd sie przyznawac, ale obsluga komputera nie jest moja mocna strona i juz ktorys raz probuje je tutaj wrzucic i mi nie wychodzi :( poza tym chyba robilem w maksymalnej rozdzelczosci i musialbym zmniejszac,a to juz wogole inna bajka .tylko prosze sie nie smiac, podajcie po prostu meile na priv to wysle.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuję kogoś, kto zrobi nam przewiert przez fundament (lany niestety). Może ma ktoś jakiś namiar? :wink:

 

znalazłam takie firmy:

http://www.dor-bud.pl/kontakt.html

http://www.tech-wiert.pl/kontakt.htm

http://www.wiercenia.com/kontakt.html

 

szukaliśmy kiedyś żeby zrobić przepust przez chudziak do wody (bo dalej to i tak szła pod fundamentem) - minimalny koszt usługi 300 zł + dojazd, ale ile brali za cm to nie pamiętam.

Jak musicie przejść przez fundament to raczej firma niż samodzielna robota... nasz sąsiad przekuwał sam i zajęło mu to ze 2 weekendy :roll:

 

jeśli chodzi o kanalizę to wybierając wysokość przewiertu pamiętajcie uwzględnić odpowiednie spadki żeby można sie było spokojnie włączyć do kanalizy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wyceniałam teraz kuchnię na ul. Krzyckiej w mojej okolicy - uwaga wyceniono kuchnię z frontami drewnianymi na 31.000 ze sprzetem. Dodam, ze kuchnia bez udziwnień, sprzęty podstawowe. Ja w zeszłym roku na targach widziałam meble kuchenne z firmy Janas z Twardogóry - naprawdę były OK i cena w porządku.

 

Natalio ja nie wiem od czego to zależy ... chyba od prestiżu stolarza ale moje meble (ten sam układ, tyle samo szuflad, taki sam szeroki i gruby blat, podobne uchwyty, fronty mdf) wyceniono raz na 13000 a raz na 6500.

Wzięłam te tańsze jakość szafek po 2 miesiącach oceniam ok. Jak mi jeszcze wymienia blat tak jak miał być (bo troszku się machneli) to powiem że firma super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może słyszał o bloczkach betonowych 14' termat? Chciałem kupić Betarda, ale te są w dobrej cenie i polecane przez Panów z Hurtowni Gaja.

 

Mam zrobione fundamenty z tych bloczków. Cóż powiedzieć beton, ciężkie i cholernie twarde. Budynek stoi więc chyba nie są złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Grupo,

jestem na etapie doboru mebli i sprzętu do kuchni (dłuuugo mnie nie było na forum). Czy ktoś posiada w swojej kuchni piekarnik z funkcją kuchenki mikrofalowej firmy Samsung typ FQ159UST? Ciekawa jestem jak się wogóle sprawują piekarniki z mikrofalą w jednym.

Przy okazji mogę polecić elektryka (bo już jestem po instalacjach): p. Sebastian tel. 607 604 446. U mnie zrobił instalację elektryczną, alarmową i rtv i jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę radzę poprowadzić pod fundamentem.

 

Sąsiad przeprowadził płytko pod ziemią a potem przez fundament i już pierwszej zimy mu zamarzła !!!

 

Prowadzenie wody pod fundamentem może spowodować zmniejszenie prześwitu lub nawet uszkodzenie rury podczas osiadania budynku.

 

Jednak najbezpieczniej jest zrobić rurę w fundamencie przez którą później przełoży się przyłącze i uszczelni pianką poliuretanową. W ściance murowanej wystarczy odpuścić jeden bloczek.

 

Pamiętajcie jednak, że u nas strefa przemarzania to 80 cm. Czyli rurę należałoby kłaść głębiej lub ocieplić.

 

Pozdrav

 

Ja proponuję kłaść rurę głębiej i co najmniej 15 cm poniżej dolnej krawędzi stopy fundamentowej w przepuście z kawałka rury kanalizacyjnej np. fi 160 - wtedy na pewno będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedys była mowa o drzwiach drewnianych firmy GROT do zobaczenia w Astrze . Czy ktoś reflektuje na nie? Może ktoś je już ma?

 

To ja namieszałem swego czasu z drzwiami, po czym miałem opóźnienie z kredytem i dachem, więc do tej pory nie zamówiłem.

 

Planuję zamawiać na początku Marca - wszystkie wewnętrzne oprócz p.poż do kotłowni i garażu oraz wejściowych będę brał właśnie GROT.

 

Chętnie utworzę grupę drzwiową 2 na GROT-a i ponegocjuję ceny jeśli będą chętni do ich zakupu.

 

Mi i mojej żonie GROT-y spodobały się najbardziej, bo są z porządnego drewna i bardzo ładnie wykonane - porównywalne do CAL, a sporo tańsze.

 

Najlepiej byłoby zobaczyć je na żywo w Astrze - były wystawione w 2 wejściach - przy okazji można wziąść sobie ich folder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej po prostu nie puszczac wody pod nieogrzewanym domem?

U nas woda w rurach na pewno nie idzie pod fundamentem - są przepusty.

 

Sąsiadowi zamarzło gdy już mieszkał i ogrzewał.

 

Musiał odkopać rurę przed domem, podgrzać ją , wkopać głębiej i ocieplić - szczerze mu współczułem i wolę uniknąć takiej niespodzianki np. gdy wyjadę kiedyś na ferie zimowe i woda nie będzie używana przez tydzień :wink:

 

Zauważyłem, że na forum występuję inna strefa czasowa tzn. jest 23.28, a pokazuje, że pisałem o 0.28 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim razem i każdemu z osobna. Odkąd nie ma Agnieszki spada częstotliwość podawania kawusi. Ania i Grzesiek próbowali ratować sytuację, ale widać, że potrzebują wsparcia. No to dzisiaj moja kolej:

 

ZAPRASZAM NA KAWKĘ !!!

 

http://i33.photobucket.com/albums/d93/trabi-wrc/2016074736_230d6c7cfa.jpg

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...