Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

Mi i mojej żonie GROT-y spodobały się najbardziej, bo są z porządnego drewna i bardzo ładnie wykonane - porównywalne do CAL, a sporo tańsze.

 

Najlepiej byłoby zobaczyć je na żywo w Astrze - były wystawione w 2 wejściach - przy okazji można wziąść sobie ich folder.

 

Suspenser wiesz może czy te drzwi można zobaczyć gdzieś w necie?

Jestem na etapie poszukiwań i jak na razie wygrywają drzwi Dziadka ale chętnie poszukam coś tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie gdzie zamawialiscie strop teriva

bede wdzieczna za odpowiedz

pozdrawiam

 

kupowałem w Budinpolu ale pordukowany był przez Betard. Sprawdził się choś bloczki do najtwardszych nie należą i trzeba uważać podczas montażu. Później zalewasz betonem więc większego znaczenia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie gdzie zamawialiscie strop teriva

bede wdzieczna za odpowiedz

pozdrawiam

 

kupowałem w Budinpolu ale pordukowany był przez Betard. Sprawdził się choś bloczki do najtwardszych nie należą i trzeba uważać podczas montażu. Później zalewasz betonem więc większego znaczenia nie ma.

dziekuje za odpowiedz

 

budinpol gdzie jest ta hurtownia jak mozna sie zapytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bemark - Budinpol jest na wyścigowej i muszę powiedzieć że zawsze mieli najlepsze ceny. w Renowie musieli się pocić i obniżali jak ich przycisnąłem właśnie Budinpolem.

 

dzieki

ale numer to prawie moi sasiedzi

moja okolica

jutro biegne do nich dziekuje

 

czlowiek daleko szuka a ma pod nosem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER - ja się pisze na te drzwi, nie wiesz jaki jest czas oczekiwania? Ale w marcu to dla mnie za wcześnie, chyba że będziemy czekać na nie kilka miesięcy. Drzwi to prawie sam koniec budowy, myślę że bedę gotowa do montażu najwczesniej lipiec-sierpień ze wskazaniem na ten ostatni.

 

Mi osobiscie te drzwi bardzo sie podobały, ceny były porównywalne z Portą w laminacie.

 

Ja dopiero 10 Marca zaczynam robić tynki.

Termin realizacji to 8 tygodni, więc trzeba zamówić wcześniej, żeby nie mieszkać bez drzwi :wink:

 

Nie mam ich adresu w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Mam zagwostkę

ściany zewnętrzne mam wybudowane z porotermu

zastanawiam się z czego wybudować ścianki działowe

ceramika czy gazobeton?

jakie są plusy i minusy?

 

Ja zewnętrzne mam z Poromuru, wewnętrzne na parterze z Maxa 12 (to też taki polski Porotherm), a na poddaszu suporex 12 (wg projektu miały być z płyt G-K i wełny).

 

Suporex łatwiej się docinał i nie kruszy się tak bardzo przy wbijaniu gwoździ.

 

Co do akumulacji ciepła to ja dążę do jak najmniejszego, bo wtedy można łatwiej i dynamiczniej sterować pracą instalacji grzewczej np. w zimie w godz. 8-15 gdy nikogo nie będzie w domu może być 15 stopni, a nie 22.

Grzejniki też planuję aluminiowe z "kierownicami" zwiększającymi konwekcję.

 

Układ ma być sprawny, dynamiczny i łatwo sterowalny.

Co do zasilania pieca to planuję podłączyć tam UPS-a, a w razie dłuższej awarii prądu będzie zawsze dodatkowe palenisko na paliwo stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akumulacji ciepła to ja dążę do jak najmniejszego, bo wtedy można łatwiej i dynamiczniej sterować pracą instalacji grzewczej np. w zimie w godz. 8-15 gdy nikogo nie będzie w domu może być 15 stopni, a nie 22.

Grzejniki też planuję aluminiowe z "kierownicami" zwiększającymi konwekcję.

 

Układ ma być sprawny, dynamiczny i łatwo sterowalny.

 

a po co Ci dynamiczne sterowanie ? w domu ma być ciepło i mniej więcej wiadomo ile to jest "ciepło"... dla jednego jest to 24stopnie a dla drugiego 20

 

nieraz nie opłaca się obniżać temperatury jak nie ma domowników

poza tym jeżeli w parę godzin temperatura spadnie Ci s 22 stopni do 15 to jak dla mnie coś jest z domem nie tak - jakby spadła do 19 to jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...