Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

my robilismy z silki, bo niby cicha, to sie okaze,

ale instalacje to koszmar

jak kuli a w zasadzie podkuwali pod grzejniki, to cale to popekalo, niesttey byl juz tynk i trzeba bylo te miejsca dotynkowac na nowo,

 

teraz to sie zastanwiam jak to bedzie potem ze schodami, bo beda musili sie podkuwac , a wczesniej ma byc wymalowane i jak znow to cholerstwo popeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

z instalacja elektryczna nie bylo tak zle , na ogol kazda silka ma otwory w sobie i wystarczy nawiercic sie w jednym miejscu , potem w nastepnym i td. i calkiem fajnie mozna bylo wpuscuc kable elektryczne, kucie samych puszek nie bylo juz takie mile ale dalo rade

natomiast podkuwanie prostakatnych otworow, glebokich w dodatku w silce 12 to trzeba miec wyczucie i absolutnie nie uzywac zadnych mlotow, a wykonawcy jak to wykonawcy to nie ich sciana, nie ich tynk wiec im wszystko jedno, potem trzeba dochodzic swojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszytko nabralo tempa na sobote mam umowiona pania geodete i musze przygotowac dla niej paliki deski do wyznaczenia granic budynku

czy u was tez tak bylo???

gdzie ja mam to teraz kupic :evil:

hmmm chyba do tartaku musze podjechac czy to dobry pomysl

moze podpowiecie

dziekuje za pomoc

 

Witaj,

dokładnie tak. Paliki i deski kupiłem za ... ok. 30 zł w pobliskim tartaku (Chrząstawa). Też myślałem, że geodeta leniwy, ale w tartaku wszystko poszło jak spłatka. No problem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszytko nabralo tempa na sobote mam umowiona pania geodete i musze przygotowac dla niej paliki deski do wyznaczenia granic budynku

czy u was tez tak bylo???

gdzie ja mam to teraz kupic :evil:

hmmm chyba do tartaku musze podjechac czy to dobry pomysl

moze podpowiecie

dziekuje za pomoc

 

My też byliśmy zdziwieni, ze musimy kupić paliki i gwoździe dla geodety. Paliki można kupić w tartaku - tylko nie będą zaostrzone. Nam załatwił po znajomości mój tato - kosztowało 100 zł.

Dzisiaj właśnie geodeta wszystkie paliki umieścił już w ziemi.

Skasował nas na 500 zł za wytyczenie budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszytko nabralo tempa na sobote mam umowiona pania geodete i musze przygotowac dla niej paliki deski do wyznaczenia granic budynku

czy u was tez tak bylo???

gdzie ja mam to teraz kupic :evil:

hmmm chyba do tartaku musze podjechac czy to dobry pomysl

moze podpowiecie

dziekuje za pomoc

 

Witaj,

dokładnie tak. Paliki i deski kupiłem za ... ok. 30 zł w pobliskim tartaku (Chrząstawa). Też myślałem, że geodeta leniwy, ale w tartaku wszystko poszło jak spłatka. No problem

 

Pozdrawiam

 

dzieki serdecznie za podpowiedz

wiesz zaskoczyla mnie

jutro jade i kupuje

milego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my robilismy z silki, bo niby cicha, to sie okaze,

ale instalacje to koszmar

jak kuli a w zasadzie podkuwali pod grzejniki, to cale to popekalo, niesttey byl juz tynk i trzeba bylo te miejsca dotynkowac na nowo,

 

teraz to sie zastanwiam jak to bedzie potem ze schodami, bo beda musili sie podkuwac , a wczesniej ma byc wymalowane i jak znow to cholerstwo popeka...

 

A nie jest tak, że w Silce i Ytongu się nie kuje "od tak"? Z tego co się orientuje to są do tego specjalne rylce?

 

http://www.xella.pl/html/pol/pl/6604.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy i koleżanki mam trudny temat, może ktoś z was już to ugryzł

na poddaszu użytkowym mam w lini ścianek działowych belki stropowe 14x14 cm

teraz nie wiem co z nimi zrobić jak będę murował

chcę później dać tynk maszynowy a drewna mi nie złapie...

nie wiem czy oheblować a potem nałożyć wąski pasek płyty gipsowej, ale to są kombinacje alpejskie...

help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akumulacji ciepła to ja dążę do jak najmniejszego, bo wtedy można łatwiej i dynamiczniej sterować pracą instalacji grzewczej np. w zimie w godz. 8-15 gdy nikogo nie będzie w domu może być 15 stopni, a nie 22.

Grzejniki też planuję aluminiowe z "kierownicami" zwiększającymi konwekcję.

 

Układ ma być sprawny, dynamiczny i łatwo sterowalny.

 

a po co Ci dynamiczne sterowanie ? w domu ma być ciepło i mniej więcej wiadomo ile to jest "ciepło"... dla jednego jest to 24stopnie a dla drugiego 20

 

nieraz nie opłaca się obniżać temperatury jak nie ma domowników

poza tym jeżeli w parę godzin temperatura spadnie Ci s 22 stopni do 15 to jak dla mnie coś jest z domem nie tak - jakby spadła do 19 to jeszcze...

 

Dynamiczne sterowanie, żeby zaoszczędzić i móc szybko dostosować temp. do aktualnych wymagań - np. żona zmarznie i zachce mieć 24 st. C :D

 

Kiedy nie opłaca się obniżać temp. gdy nikogo nie ma w domu, a można szybko ją podnieść, bo układ ma małą bezwładność ?

 

Ten spadek temperatury jest teoretyczny - nie wiem jak będzie to wyglądało w praktyce.

Z drugiej strony jeśli mam wybór mieć układ o dużej pojemności cieplnej i bezwładności lub o małej, bardziej dynamiczny to wolę ten drugi.

 

Miałem kiedyś przykład u znajomych - w nieużywanym pokoju włączyli grzejnik konwekcyjny i w ciągu kilkunastu minut było ciepło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się jake są obecnie ceny betonu? Na ławy potrzebuję 13 m3...

 

Dzięki

 

Najtaniej beton kupowałem w Oławie w ZAKPOL tel. 71 303 90 03 - różnice w cenach były spore, więc warto podzwonić i popytać też do innych np. Ołabet 71 313 75 95

 

Powodzenia :)

 

PS daj znać na forum po ile jest aktualnie B20 i gdzie - pewnie niejednej osobie się to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najtaniej beton kupowałem w Oławie w ZAKPOL tel. 71 303 90 03 - różnice w cenach były spore, więc warto podzwonić i popytać też do innych np. Ołabet 71 313 75 95

 

Powodzenia :)

 

PS daj znać na forum po ile jest aktualnie B20 i gdzie - pewnie niejednej osobie się to przyda.

 

Dziękuję za namiary. Szkoda, że nie miałem ich wcześniej.

W tej chwili B20 w Oławie z transportem do okolic Jelcza to 330 zł za m3. I moim zdaniem to bardzo dobra cena na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było nacinać tarczą diamentową + młoteczek i przecinak i ... ręczna robota

ale tak to można samemu się bawić - "fachowiec" na taką robotę nie pójdzie.

dokladnie tak , ale "fachowcy" maja to gdzies, mowisz takiemu ze popeka zaraz, ale gdzie tam , oni zawsze tak robia, oni wiedza, a ty sie nie znasz, a dodatku recznie to oni nie beda sie bawic, przeciez od tego sa mloty, potem jak pol sciany ci peknie to marna satysfakcja ze mowiles...

otwory pod puszki to koroną chyba łatwo się wycina...

a otwory pod puszki naprawde bardzo sprawnie i bezbolesnie poszly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my robilismy z silki, bo niby cicha, to sie okaze,

ale instalacje to koszmar

jak kuli a w zasadzie podkuwali pod grzejniki, to cale to popekalo, niesttey byl juz tynk i trzeba bylo te miejsca dotynkowac na nowo,

 

teraz to sie zastanwiam jak to bedzie potem ze schodami, bo beda musili sie podkuwac , a wczesniej ma byc wymalowane i jak znow to cholerstwo popeka...

 

A nie jest tak, że w Silce i Ytongu się nie kuje "od tak"? Z tego co się orientuje to są do tego specjalne rylce?

 

http://www.xella.pl/html/pol/pl/6604.php

 

 

w ytongu i owszem , w nim to wszytkim mozna bruzdy czy dziury porobic

 

silka jest bardzo twarda i bardzo krucha i trzeba uwazac, tak jak pisal pierwek naciac tarcza d. , a potem mloteczek przecinak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani dawno nie pisałam, bo u nas roboty zimą jakoś tak stanęły, ale od soboty rusza wiosna (hihi niby 12 stopni ma być) to i trzebaby 4 litery do roboty ruszyć

 

ma ktoś może sprawdzonych i niedrogich brukarzy (kostka betonowa)

oraz namiary na sensowną ziemię.. te które miałam w zeszłym roku już nieaktualne :(

 

budujemy się w okolicach Jelcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najtaniej beton kupowałem w Oławie w ZAKPOL tel. 71 303 90 03 - różnice w cenach były spore, więc warto podzwonić i popytać też do innych np. Ołabet 71 313 75 95

 

Powodzenia :)

 

PS daj znać na forum po ile jest aktualnie B20 i gdzie - pewnie niejednej osobie się to przyda.

 

Dziękuję za namiary. Szkoda, że nie miałem ich wcześniej.

W tej chwili B20 w Oławie z transportem do okolic Jelcza to 330 zł za m3. I moim zdaniem to bardzo dobra cena na dzień dzisiejszy.

 

 

Co do betonu, mój kier powiedział, że Berger Beton jak chce mieć pożadny beton o gwarantowanych parametrach. Drogi, ale jak goście od GWC mieli w nim wykuc dziurkę to jęczeli - i to jest potwierdzenie słów kierownika :lol:

 

A co do murarzy to moja ekipa ma wolne terminy - słowa do nowobudujących, gdyby ktos pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...