Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

 

Najtaniej beton kupowałem w Oławie w ZAKPOL tel. 71 303 90 03 - różnice w cenach były spore, więc warto podzwonić i popytać też do innych np. Ołabet 71 313 75 95

 

Powodzenia :)

 

PS daj znać na forum po ile jest aktualnie B20 i gdzie - pewnie niejednej osobie się to przyda.

 

Dziękuję za namiary. Szkoda, że nie miałem ich wcześniej.

W tej chwili B20 w Oławie z transportem do okolic Jelcza to 330 zł za m3. I moim zdaniem to bardzo dobra cena na dzień dzisiejszy.

:o :o :o Boszszeszzzzz... ja w kwietniu ub. roku 190zł placilam, swiat na glowie staje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

koledzy i koleżanki mam trudny temat, może ktoś z was już to ugryzł

na poddaszu użytkowym mam w lini ścianek działowych belki stropowe 14x14 cm

teraz nie wiem co z nimi zrobić jak będę murował

chcę później dać tynk maszynowy a drewna mi nie złapie...

nie wiem czy oheblować a potem nałożyć wąski pasek płyty gipsowej, ale to są kombinacje alpejskie...

help!

A nie możesz podmurować ścianek do belek? Jak będzie wykończony strop?

Coś mi się wydaje, że strop będzie wisiał właśnie na tych belkach więc nie ma potrzeby tynkować wyżej. Możesz zamieścić jakiś rysunek poglądowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Można Was prosić o namiary na tynkarzy c-w. Potrzebuję na II połowę marca. Jedną ekipę udało mi się chwilę temu zaklepać, ale się wczoraj wypieli. Dzwoniłem do Dydyńskiego z misiów i Gocłowskiego od Oli i Jacka - terminy mają pozajmowane do czerwca.

 

Tynkowania nie jest dużo. Około 250m2.

Macie do polecenia kogoś, kto wykonywał Wam c-w - poproszę o namiary - przedzwonię. A nóź ktoś ma chwilę przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili B20 w Oławie z transportem do okolic Jelcza to 330 zł za m3. I moim zdaniem to bardzo dobra cena na dzień dzisiejszy.

:o :o :o Boszszeszzzzz... ja w kwietniu ub. roku 190zł placilam, swiat na glowie staje

 

No niestety, a wraz ze światem nie jedna kalkulacja kosztów. Ja w każdym razie ciągne od etapu do etapu i staram się nie myśleć za daleko do przodu. Ale biorąc pod uwagę, że większość ludzi buduje się z pożyczką bankową, to takie zagrywy w cenach są straszne. Bo 100% wzrostu cen w jakim kolwiek sektorze, to wskaźnik, że coś jest nie tak. Wzrostem cen paliwa i zarobków tego się chyba nie da wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o poradę - jestem na etapie dogrywania ilości wizyt Kierownika Budowy na budowie (płacę mu za wizytę). Ile takich wizyt optymalnie jest najlepiej ustalić? Stan surowy bez dachu będzie realizowany od marca do końca czerwca, lipiec to dach - na razie chodzi mi o ilości wizyt tylko w tych dwóch etapach. Czy 2 tygodniowo są ok?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o poradę - jestem na etapie dogrywania ilości wizyt Kierownika Budowy na budowie (płacę mu za wizytę). Ile takich wizyt optymalnie jest najlepiej ustalić? Stan surowy bez dachu będzie realizowany od marca do końca czerwca, lipiec to dach - na razie chodzi mi o ilości wizyt tylko w tych dwóch etapach. Czy 2 tygodniowo są ok?

 

Pzdr,

TS

 

Witaj,

zastanawiam się, czy ten system na 2 wizyty tygodniowo ma sens. Roboty będą szły na różnych etapach w różnym tempie. Ja ustaliłem z kierbudem wizyty z podziałem na etapy budowy:

- kontrola wykopów i zbrojenia ław. 1 wizyta

- kontrola wylanych ław przed pracami nad scianami fund. 2 wizyta

- kontrola scian, izolacji i zasypu, przed chudziakiem. 3 wiz... itd.

Zdecydowałem się na ten system, gdyż kierbud jest odpowiedzialny za odbiór tych faz i wpis w dziennik. Wszystko inne to (być może) kosztowna kosmetyka. Innymi słowy, do tej pory mam wylane ławy i kierbud był na budowie dwa razy. Teraz ławy wiążą się i za tydzień ruszamy z bloczkiem.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj,

zastanawiam się, czy ten system na 2 wizyty tygodniowo ma sens. Roboty będą szły na różnych etapach w różnym tempie. Ja ustaliłem z kierbudem wizyty z podziałem na etapy budowy:

- kontrola wykopów i zbrojenia ław. 1 wizyta

- kontrola wylanych ław przed pracami nad scianami fund. 2 wizyta

- kontrola scian, izolacji i zasypu, przed chudziakiem. 3 wiz... itd.

Zdecydowałem się na ten system, gdyż kierbud jest odpowiedzialny za odbiór tych faz i wpis w dziennik. Wszystko inne to (być może) kosztowna kosmetyka. Innymi słowy, do tej pory mam wylane ławy i kierbud był na budowie dwa razy. Teraz ławy wiążą się i za tydzień ruszamy z bloczkiem.

Pozdr.

 

Masz rację, Twój system wydaje się znacznie bardziej rozsądny i chyba jego zastosuję (tym bardziej, że wyjdzie taniej ;) ). Rozważałem taką opcję jak napisałem wczesniej, żeby wykonawca czuł , że ktoś nad nim stoi - ja z racji pracy raczej nie dam rady sam nadzorować budowy w tygodniu :( .

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam w tym momencie problem

na poddaszu użytkowym mam tego typu słupy 14x14 cm

są one w lini ścian działowych

macie jakiś pomysł co z nimi zrobić?

nie da rady otynkować, może jakąś wąską płytę gipsową?

sam nie wiem...

 

http://picasaweb.google.pl/hodowca/Budowa/photo#5169538666037798690

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

 

proszę o informację kto jest autorem strony z wrocławskimi misiami?

potrzebuję się skontaktować z tą osobą w ważnej sprawie

 

Na dole masz link do wojtow@ z majlem [email protected]. Spróbuj - może ktoś odpowiedni odpisze.

 

A co Ci się nie podoba w liście? Możesz chcesz ją rozwinąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam w tym momencie problem

na poddaszu użytkowym mam tego typu słupy 14x14 cm

są one w lini ścian działowych

macie jakiś pomysł co z nimi zrobić?

nie da rady otynkować, może jakąś wąską płytę gipsową?

sam nie wiem...

 

http://picasaweb.google.pl/hodowca/Budowa/photo#5169538666037798690

 

A po co tynkować czy zasłaniać. Ładnie wystrugać i wyszlifować i zostawić jako element dekoracyjny.

Z czego będziesz robił ścianki działowe? Jeżeli z BK 12 lub Porothermu 11,5 vel 12, to dokładając do nich tynk wyjdzie Ci około 14cm - czyli tyle ile mają słupy. Dzięki temu powinny stanowić ładne wtrącenie do litej ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam w tym momencie problem

na poddaszu użytkowym mam tego typu słupy 14x14 cm

są one w lini ścian działowych

macie jakiś pomysł co z nimi zrobić?

nie da rady otynkować, może jakąś wąską płytę gipsową?

sam nie wiem...

 

http://picasaweb.google.pl/hodowca/Budowa/photo#5169538666037798690

 

A po co tynkować czy zasłaniać. Ładnie wystrugać i wyszlifować i zostawić jako element dekoracyjny.

Z czego będziesz robił ścianki działowe? Jeżeli z BK 12 lub Porothermu 11,5 vel 12, to dokładając do nich tynk wyjdzie Ci około 14cm - czyli tyle ile mają słupy. Dzięki temu powinny stanowić ładne wtrącenie do litej ściany.

 

JASNE,

pod warunkiem, że takie widoczne belki sie komus podobają

u nas taka belka leży na scianie nośnej 24 cm

zdecydowaliśmy sie całą tą sciane obłożyć płytami gk, tez baliśmy się tynkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.

Kredyt hipoteczny - kto ma lepsze atrybuty? niech się chwali :lol:

 

we franku szwajcarskim (powyżej 500tys zł) na 30 lat hehe jak dożyję :lol: :

Prowizja - 1,2%

Marża - 1,03%

Oprocentowanie - 3,8%

LIBOR - 2,77% (wiem - zmienny jest, ale w róznych bankach inny)

Ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego (raz na 5 lat) - 3 i coś %

 

Co Wy na to?

 

Ja mam nastepujące warunki

prowizja 0

marża 0,9

oprocentowanie 2,8+0,9=3,7

ubezp wkładu własnego ? ja nie potrzebuję

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam w tym momencie problem

na poddaszu użytkowym mam tego typu słupy 14x14 cm

są one w lini ścian działowych

macie jakiś pomysł co z nimi zrobić?

nie da rady otynkować, może jakąś wąską płytę gipsową?

sam nie wiem...

 

http://picasaweb.google.pl/hodowca/Budowa/photo#5169538666037798690

 

ja tez nie jestem zwolenniczka slupow w pokojach, u mnie niestety po zmianach scianek dzialowych jeden wyszedl prawie na srodku pokoju :(

wiec wymyslilam sobie dodatkowa sciane GK z "oknem" tak jak

(zdjecie pochodzi z dziennika Kasi i Damiana R

http://images2.fotosik.pl/152/9959b04e6f820b35med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, z wielką przyjemnością poczytuje Twój dziennik ten domek wygląda co raz lepiej.

Bardzo podoba mi się pomysł z twoją wanną.

Co do tego słupa to świetne rozwiązanie, nikt się nawet nie domyśli, że to nie jest taka ozdobna ścianka.

 

:oops: :oops: :oops: Senk Ju

To jednak ktoś oprocz Joli, Secama i Darka czyta mój dziennik :oops: :oops:

Ooo, przepraszam jeszcze Agniecha i Natalia, a nasza Scurka gdzies zniknęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...