Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Dobra, jak juz sie tak rozpi(a)salem i ssię cenną wiedzę, to pójdę o krok dalej i podpytam o moje drzwi wyjściowe z jadalni na taras.

 

Nie mam rozeznania w tym co jest na rynku i co mozna miec. Drzwi maja 270x230mm i u mnie w projekcie sa to 3 skrzydla, w tym 1 tylko uchylne (wiec w zasadzie 2 z nich to takie okna do ziemi). Wyglada to tak (te na prawo) i tak (te w głębi za stołem).

 

Marzy mi się cos co bedzie mozna w razie potrzeby zupelnie odsunac, i najlepiej jakby jeszcze zaden slupek na srodku nie pozostawal. Salon z jadalnia niestety nie jest za wielki, natomiast taras pokazny - w ten sposob latem dom otwieralby mi sie na ogrod bez ograniczen, wyobrazam sobie rowniez duza impreze na ktorej goscie swobodnie przechodza z ogrodu do domu i spowrotem.... hohoho, sie rozmazylem ;-)

 

Czy mozecie mi podpowiedziec gdzie szukac rozwiazan spelniajacych te oto zachcianki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ja nie wiedzialam ze takich zdolnych facetow na forum mamy,

Trociu, Voco u mnie sa do zrobienia wylewki piszecie sie? :D

 

PS Moj maz tez scianki stawial i okno balkonowe zamurowal i sciane w spizarni wyburzyl i podloge na strych z dech zrobil i od grudnia :roll: zabiera sie za ocieplenie!

 

Wylewki jeszcze są przede mną, więc jeszcze nie zgłębiałem tematu. Ale do tego z tego co już wiem najlepsza maszyna której nie mam.

 

A ocieplenie u mnie jakoś w połowie. Jedna paleta wełny już między krokwiami. Jeszcze 2 przede mną. Ale to jak elektryk skończy, bo nie mam gdzie tych palet na razie postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po sobotniej premierze. Tym razem byłem górą. Co prawda udało się zmontować całe 2 złączki i jedną rurę 2m, ale to zawsze 2m mniej.

Ludwik Ludwikiem, ale co młotek i drewienko, to młotek i drewienko. Teraz pozostaje jeszcze z 13m i będzie mozna zasypywać okopy.

Do listy elementów przyśpieszających prace przy kładzeniu kanalizacji należy dodać jeszcze: "uszelki muszą być ciepłe". Ale i tak bez młotka i drewienka by się nie udało.

W piątek poszło sprawniej i teraz pozostaje mi tylko włączenie się w zbiornik ( + wykucie wejścia, ale to już inna bajka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich po dłuzszej nieobecnosci,

 

Anjamen-jeszcze raz dzięki za zamieszczenie fotek, wstyd mi trochę za majdan wokól domu, ale mam taka glinę, ze dopoki nie wysnie wierzchnia warstwa wody na dzialce, to sie za porzadki nie zabieram

 

Suspenser-ja też już zresztą od 2 tygodni chcę pojsc zamówic drzwi w Budusie-CALa, chyba wlasnie jutro się za to wezmę, boi 8 tyg to sporo czekania.

 

Tak przy okazji, czy Wiecie może czy poszla w górę cena wełny mineralnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego słupa to świetne rozwiązanie, nikt się nawet nie domyśli, że to nie jest taka ozdobna ścianka.

 

ale już nie musi się domyślać.

Wszyscy już wiedzą, że to nie ozdobna ścianka tylko próba ukrycia wstrętnego słupa który ciągle tam jest... :wink:

 

Pierwek ale chyba mnie nie wydasz? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jestem już po przystosowaniu szafki do odbierania prądu w okresie budowy. Czy wykonawca zrobił/zamontował wszystko co powinien (pytanie laika :wink: )?

 

Pzdr,

TS

 

http://img227.imageshack.us/img227/9831/1111kt9.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/4976/222cr9.jpg

 

To wykonawca musi być przy odbiorze tzw. prowizorki budowlanej, i to on musi wiedzieć co jest potrzebne.

W Twoim wypadku potrzebne jest zabezpieczenie trójfazowe (bezpiecznik), różnicowo-prądowe i jednofazowe i wydaje się tak być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi coś powiedzieć, bo my naszemu za każdą wizytę 150 zł. I staram się ograniczać jego wizyty do minimum.

 

u nas tak samo

150 za wizytę

kierbyd jest u nas w kazdym tzw "waznym momencie" lub kiedy my mamy jakis dylemat

szczerze mówiąc nie wiem ile tych wizyt do tej pory było i wolę tego nie sumować :D

wydaje mi sie jednak, że na kerbudzie nie warto szczególnie oszczedzać (oczywiscie wszystko w granicach rozsądku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wykonawca musi być przy odbiorze tzw. prowizorki budowlanej, i to on musi wiedzieć co jest potrzebne.

W Twoim wypadku potrzebne jest zabezpieczenie trójfazowe (bezpiecznik), różnicowo-prądowe i jednofazowe i wydaje się tak być ;)

 

Dzięki! Teraz mogę spokojnie uregulować płatność :wink: .

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki! Teraz mogę spokojnie uregulować płatność :wink: .

 

Pzdr

Ja zapłaciłbym po przepłynięciu choćby jednego elektronu ;) .

Wykonawca musi zrobić pomiary, schemat i zgłosić to w energetyce, trzeba wezwać pogotowie en. by powiesili licznik, wykonawca musi przy tym być.

Na koniec pozostaje podpisać umowę o dostarczanie en na cele budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłbym po przepłynięciu choćby jednego elektronu ;) .

Wykonawca musi zrobić pomiary, schemat i zgłosić to w energetyce, trzeba wezwać pogotowie en. by powiesili licznik, wykonawca musi przy tym być.

Na koniec pozostaje podpisać umowę o dostarczanie en na cele budowlane.

 

Jasne - nie określiłem sprawy dokładnie :wink: . Wykonawca, który "dozbrajał" mi skrzynkę załatwia wszystko łącznie z odbiorami w Energetyce. Dlatego chciałem sprawdzić czy wszystko jest ok przed odbiorem, bo jak znam życie zarówno wykonawca jak i osoby odbierające świetnie się znają :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sredecznie.

chciałabym dołączyć do grona wrocławskich budowniczych - razem z mężem rozpoczęliśmy budowę domku (projekt Archona - w nagietkach2) w Kiełczowie. Póki co jestesmy na etapie ścian fundamentowych, wyboru okien i dachowki.

Będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jasne - nie określiłem sprawy dokładnie :wink: . Wykonawca, który "dozbrajał" mi skrzynkę załatwia wszystko łącznie z odbiorami w Energetyce. Dlatego chciałem sprawdzić czy wszystko jest ok przed odbiorem, bo jak znam życie zarówno wykonawca jak i osoby odbierające świetnie się znają :wink: .

 

A ile sobie życzy za to Twój wykonawca? Jesteśmy w podobnej sytuacji, mamy skrzynkę, zrobiłem samodzielnie już rozdzielnicę z zabezpieczeniami, teraz tylko elektryk z uprawnieniami musi zrobić odpowiednie pomiary i mogę iść do energetyki - i zastanawiam się ile robiąc samodzielnie oszczędziliśmy;) W Energii Pro chcieli od nas za coś takiego 750zł.

 

Jeszcze jedno pytanko, bo nie widzę tego dobrze na fotce. Czy ta ścianka z gniazdami jest przykręcona do szafki ZK, czy tylko stoi obok i przywiera do ścianki szafy?

 

A w ogóle to zdziwiłem się, że jednak można zamontować moduły w szafce... Ja myślałem, że wszystko musi być na zewnątrz, i dlatego też kupiłem i wyposażyłem normalną rozdzielnicę budowlaną. Prąd będziesz miał z Energii Pro jak zakładam? Jeżeli tak, to daj znać, jak będzie po odbiorze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sredecznie.

chciałabym dołączyć do grona wrocławskich budowniczych - razem z mężem rozpoczęliśmy budowę domku (projekt Archona - w nagietkach2) w Kiełczowie

 

Witamy sąsiadów,

 

Gdzie budujecie dokladniej?

My na osiedlu domkow przy rozjedzie z Kielczowa na Olesnice-Długołęke, niedaleko ul Akacjowej.

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile sobie życzy za to Twój wykonawca? Jesteśmy w podobnej sytuacji, mamy skrzynkę, zrobiłem samodzielnie już rozdzielnicę z zabezpieczeniami, teraz tylko elektryk z uprawnieniami musi zrobić odpowiednie pomiary i mogę iść do energetyki - i zastanawiam się ile robiąc samodzielnie oszczędziliśmy;) W Energii Pro chcieli od nas za coś takiego 750zł.

Za wszystko, czyli robociznę, materiały i odbiory płacę 900zł.

 

Jeszcze jedno pytanko, bo nie widzę tego dobrze na fotce. Czy ta ścianka z gniazdami jest przykręcona do szafki ZK, czy tylko stoi obok i przywiera do ścianki szafy?

Sprawdzę to przy najbliższej okazji, bo przyznam szczerze, że nie zwróciłem uwagi :wink: .

 

A w ogóle to zdziwiłem się, że jednak można zamontować moduły w szafce... Ja myślałem, że wszystko musi być na zewnątrz, i dlatego też kupiłem i wyposażyłem normalną rozdzielnicę budowlaną. Prąd będziesz miał z Energii Pro jak zakładam? Jeżeli tak, to daj znać, jak będzie po odbiorze ;)

Tak, z Energii Pro. Robiła to zresztą osoba polecona mi w Energii Pro, więc chyba nie będzie problemów z odbiorem :wink: - taką mam przynajmniej nadzieję...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...