Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

na razie nie mam jeszcze dociągniętego gazu, zostaje kominek, ale na razie czekamy na jakąś rurę, która ma połączyć kominek z kominem :lol:

a ja cały czas mam nadzieję, że uda się jeszcze wprowadzić przed świętami......

 

 

Ivo, jakby co to ja mam ciepło i sporo miejsca, a zapowiadają powrót zimy od przyszłego tygodnia :) Ale musisz wziąć swój śpiwór, bo mam tylko jeden.....ale za to szeroki tak więc jak nie masz swojego to to nie będzie jakis zbytnio duzy problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja byłam na forum, ale nie w naszej grupie - przyznaję się.

Zadałam pytanie "inteligentne budynki".

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=18870

Czy wasze domki są inteligentne?

Niekoniecznie chodzi mi o inteligencję emocjonalną ...

 

Rzeczywiście, trochę tu pusto - nikt nic nie pisze, nikt nic nie szmugluje ...

 

Pozdrawiam zapracowanych

:D

 

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, BK.

przeczytałem uważnie i mogę powiedzieć, że zrobiłem sam instalacje teleinfo.

Skrętka w pokojach, gdzie może stać komputer.

telefon tam, gdzie chcę.

RTV, tam gdzie chcę.

Teraz będę prowadził kable do alarmu.

bramofon (wideofon ?) później.

Sterowanie oświetleniem ogrodu później.

Jeśli jesteś ciekawa tych pomysłów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, BK.

przeczytałem uważnie i mogę powiedzieć, że zrobiłem sam instalacje teleinfo.

Skrętka w pokojach, gdzie może stać komputer.

telefon tam, gdzie chcę.

RTV, tam gdzie chcę.

Teraz będę prowadził kable do alarmu.

bramofon (wideofon ?) później.

Sterowanie oświetleniem ogrodu później.

Jeśli jesteś ciekawa tych pomysłów....

 

Jestem ciekawa - i co?

A będziesz sam zakładał sterowanie oświetleniem, włączanie i wyłączanie zdalne ogrzewania (z komórki) etc. czy ktoś? Czy są u nas we Wrocku takie firmy (zaufane, godne polecenia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś niecoś wiem o inteligentnych budynkach, częściowo to też moja profesja. Są w Polsce firmy będące przedstawicielami, powiedzmy, sprawdzonych systemów. Są też we Wrocławiu firmy oferujące takie systemy i posiadające w tej materii doświadczenie.

Jednak to o czym pisał Smok to tzw. "nasycanie budynku" a nie wprowadzanie jakiejkolwiek "inteligencji" a więc bardziej złożonej automatyki budynkowej. Automatyka budynkowa to tak naprawdę szereg usprawnień działania budynku, wyręczających obsługę ręczną.

W budynku jednorodzinnym a budynku użyteczności publicznej istotne są różne priorytety. Należy się spokojnie zastanowić na czym nam tak naprawdę zależy przy wprowadzaniu automatyki budynkowej i zdawać sobie jednocześnie sprawę, że każdy punkt wykonujący jakieś czynności musi być wyposażony w odpowiednie oczujnikowanie oraz mechanizmy wykonawcze. W sumie to sporo kosztuje. Do tego dochodzi centralny system zarządzający (oprogramowanie, sprzęt, system awaryjnego zasilania) oraz również okablowanie systemowe (najmniej w tym wszystkim kosztowne). Ok. koniec przynudzania, Miauuu

 

A u nas właśnie projekt się pozwolił i zdaje się, że nawet dostał już jakąś nagrodę w jakimś konkursie.... Teraz intensywne liczenie konkretów i .... szukamy ekip do stanu surowego... ivonesco, kogoś ostatnio polecałaś?

Lokalizacja Oborniki Śląskie, jakby co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, sterowanie oświetleniem zrobię sam. Czujniki zmierzchowe, ruchu i czasowe.

Sterować kotłem z komórki nie zamierzam. Do tego wystarczy programator, a jeśli wrócę wcześniej do domu cy cuś to przecież nie zmarznę tak nagle.

Ileż przyjemności i radości w tym, że poczekam chwilkę nim rozgrzeje się, machając energicznie łapkami :lol:

Jestem elektronikiem i może właśnie dlatego mam właśnie takie podejście do wszelkich sztucznych inteligencji.

Staram się zachować umiar w stosowaniu automatyzacji w życiu.

Wszak smoki są starej daty ;)

Niestety nie wiem kto mógłby Ci pomóc, proponuję jeszcze raz przemyśleć pomysł.

A powiedz mi do czego Ci to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Dachowcem, to zwykła automatyzacja.

Miałem pomysł na inteligentne żaluzje. Takowe zamykałyby się np. po uzbrojeniu alarmu, przymykałyby się, gdy zaświeci w okno słońce, ale.....

Wymyśliłem też dom obracający się w ślad za słońcem, tylko jak taki budynek wrysować na mapie zagospodarowania terenu :x :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ smoku to proste!!! Wieża, wieża i jeszcze raz wieża... toż to motyw nieprzemijająco modny...co prawda bardziej wśród ludzisk aż brzydko :evil: pachnących kasą a nawet nią, za przeproszeniem sr..ą.ych.

Taki postawiłby wieżę a do tego automacik, małe serwo i jazda! :lol:

A jakie fajne jak za miłą sąsiadeczką nie musisz się wychylać przez okienko tylko mały obrót domkiem tak o 30 stopni.... :oops:

No i nie ma problemu z PZT. Wrysujesz wieżę, najlepiej okrągłą i jest ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie w ten szary dzionek :-) (ale weekend tuż, tuż ;-))

 

sławek - sorrki, że nie odpowiedziałm wcześniej nt. ogrzewania, ale szczerze powiedziawszy miałam nadzieję że doczytasz u żródła, czyli w dzienniku ;-)

ostatecznie oczywiście :evil: termin się przesunął i WIELKIE ODPALANIE w poniedziałek :D

dachowiec - wysyłam namiary na ekipę na priva, nas nie zawiodła, ale oczywiście sam musisz ich przetestować

smok - dla mnie te wszystkie kabelki to dalej czarna magia :roll: :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam Wrocławian.

 

Zapytałam o to juz w innym wątku, ale spytam jeszcze i tu. Czy jest mozliwe podłączenie płyty kuchennej ceramicznej na 230 V, kto produkuje takie płyty i czy się sprawdzają. Jeżeli macie jakąś wiedzę na ten temat, proszę pomóżcie mi się zdecydować.

Miała być płyta gazowa, ale właściwie nie pomyśleliśmy o ciągnięciu rur do kuchni, nie będą one za estetyczne. Nie mamy też podłączonej "siły", bo miała nie byc potrzebna. Teraz nie bardzo wiem, jak to rozwiązać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wróciłem z zaświatów, czyli z pod Stuttgartu :) Miałem chwilkę czasu aby zajżeć do niemieckiego Praktikera i szczerze mówiąć to się rozczarowałem, nawet nie cenami bo takich akurat się spodziawałem ale ofertą która była w sumie skromniejsza i taka wogóle jakoś mało ciekawa :) Najprawdopodobniej miałem pecha bo nie wierzę że tak jest we wszystkich niemieckich marketach budowlanych :)

 

I jeszcze jedna refleksja, znalazłem tam również tabliczke z informacją że market jest monitorowany. Niby nic wielkiego ale oprócz niemieckiej wersji była polska, albańska i rosyjska...angielskiej i francuskiej nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: witam wroclawiakow jesli chodzi o powyzsze obserwacje dodam jeszcze swoje nie tylko w marketach ale i na koszach na smieci oprocz kilku jezykow byla informacja w jezyku polskim, zachod juz sie przygotowal na wspolna europe a my? po ostatniej genewie jestesmy kozlem ofiernym ale tak trzymac, sprzedac sie ale nie za wszelka cene pozdrawiam :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzyk, takie multiligualne nalepki znajdziesz niemal na każdym Aldiku... i to od kilku lat. Podobnie informacje i karach za jazde na gape, np. w monachijskim metrze.

Jeśli idzie o materiały budowlane to Praktiker najcześciej w Niemczech jest porażkowy (od ponad roku mówi się o jego bankructwie - które mimo wszystko nie następuje). W obi jest trochę lepiej - zależnie od wielkości danej placówki..., ale dobre rzeczy trzeba wyszukiwać w innych sklepach branżowych...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to mi chodziło, chodziło mi o to, że jest z góry poczynione założenie, że złodziejami są Polacy, Rosjanie, i ALbańczycy. W ogóle nie założono, że tym złodziejem możę byc Francuż czy też Anglik. Polak to złodziej, Anglik, Francuz w żadnym wypadku - coś tu chyba jest nie tak ??!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...