Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Dzisiaj miałam podpisać umowę przedwstępną sprzedaży mieszkania. No i okazało się, że w księdze wieczystej nie wiadomo jak moje mieszkanie z dwupokojowego zamieniło się na jednopokojowe :o Zmienił się również udział procentowy we wspólnocie (z 4% na 11%). ZAŁAMKA JAK TO FUNKCJONUJE!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiaj miałam podpisać umowę przedwstępną sprzedaży mieszkania. No i okazało się, że w księdze wieczystej nie wiadomo jak moje mieszkanie z dwupokojowego zamieniło się na jednopokojowe :o Zmienił się również udział procentowy we wspólnocie (z 4% na 11%). ZAŁAMKA JAK TO FUNKCJONUJE!
Jeżeli poniosłaś szkodę z tytułu niepodpisania umowy, którą jesteś wstanie wykazać przed sądem - możesz pozwać Skarb Państwa o odszkodowanie - 3lata 8) i wynik niepewny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja, trener Jarząbek...

 

Czy cena 80zł/m2 za brukowanie łupkiem granitowym to standart czy rozbój w biały dzień?

To ekstra cena - jeśli z materiałem :lol: - tylko nie wiem co to jest ten łupek, ale jeśłi to kostka to ok..

 

OK już wiem co to ten łupek - nie wiem czy to dobra cena - za kostkę granitową 120zł z materiałem chcieli ode mnie w tamtym roku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anjamen - gratuluję i dzięki za dedykację :D

 

as24 - termin dostawy w Budus to około 4 tygodnie

 

Dzisiaj rozmawiałem też z montażystami (Brzezbud tel. 605 197 493) i proponują 20% rabatu na montaż drzwi oraz bram garażowych dla naszej grupy.

 

Płyty OSB w Miłoszycach faktycznie są - widziałem z drogi, lecz było już zamknięte - jutro wracam wcześniej i wypytam po ile.

 

batafuko - witam sąsiada - info wysłałem na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałąbym sie na wełne do ocieplenia stropu 18-20cm, jakies 150m2, moze wiecej?

I gdzie polecacie sprzet i akcesoria do instalacji wod/kan/san? pojechalabym po kilka wycen. Jakos ciezko przechodzi mi sie z grubszej murarki, na drobnice w instalacjach, a Wam??

 

Macie pomysl, gdzie znalezc tymczasowe drzwi na budowe, chodzi o jakies tanie rozwiazanie ;)?

Czy znalezliscie jakies zastosowanie dla kantówek, ktore byly wykorzystane przy podpieraniu stropu? Duzo tego materialu, az szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM !

 

Pani Koala - ja robilam kostke granitowa w styczniu,

placilam za robocizne 80 zl za m2, jest to raczej wysoka cena, ale nie rozboj ....

mialam tez misiow, ktorzy robili za 50 , ale mocno trunkowi byli,

i balam sie ze beda mi koczowac pod domem do wiosny, (w roznym stanie :evil: )

Mam nadzieje, ze masz zamiar czekac z pracami przy podjezdzie, na ukonczenie elewacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek będzie stał przy ścianie z poniemieckij cegły, poniemicecka szamotka byłaby do pary...

 

Ale poniemieckości wprowadziłaś, że hej ;-)

 

A czy część dachówek u Was nie jest czasem poniemiecka :lol:

 

 

A propos poniemieckości:

 

w dobie kosmicznych cen klinkieru i jeszcze bardziej kosmicznego zapotrzebowania na mojej budowie (ok. 75 m2 = ok. 3600 szt.) poszukuję cegły rozbiórkowej licowej lub klinkierowej, takiej z jakiej są zbudowane elewacje poniemieckich budynków.

 

Jakby ktoś coś wiedział - to proszę o info, bo sądzę, że wątpię czy mnie będzie stać na tyle kasy za kominy.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER

 

Parapety na pewno po tynkach

 

ja o parapety pcv pytałam w Oknoplaście.

 

biały, szerokość 20cm- 55/mb

 

kolor (grafit) 120/mb :o

 

Będę szukać dalej.

 

Pani Koala ja tez szukam parapetow, myslal zeby ksztaltki klinkierowe , ale potrzebuje grafitowe i nigdzie nie moge znalezc, a zamaaic takich ilosci nie chca, parapety z pcv grafit brzmia kuszaco, ale ta cena :o

u mnie wykonawca chce prze tynkami, po ociepleniu :(

jakbys cos znalazla daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pcv z Oknoplastu to parapety wewnętrzne. Nie wiem, czy na zewnątrz też je można dawać. Ja na zewnątrz daję blaszane (lubię stukot deszczu o blachę :lol: ). W Oknoplaście kolory Ral, 40cm- 96,30mb

 

Potyczki z urzędnikami państwowymi uniemożliwiają mi dalsze poszukiwania.

Pani Koala nie daj sie urzednikom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...