Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kine zaglądnij i zadzwoń - producent zewnętrznych podokienników ceramicznych z Szymanowa :-) - moja obecna sasiadka z ulicy zresztą :-).

Mam podokienniki od niej na swoich oknach. Widziałam na stronce że ma w różnych kolorach.

http://www.podokienniki-ceramix.pl/index.html

Cena zależy od gatunku. Średnio ok. 6 zł za sztukę o szerokości ok. 11-12 cm.

 

Parapety wewnętrzne mam z Oknoplastu - konglomerat Breccia 3cm grubości - cena oscylowała w okolicach 130 - wyglądają super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muru przytwierdzone pianką montażową i dwoma klinami. Zamykane na małą kłudeczkę. Roboty może z godzinkę, bo piłą ręczną rżnąłem

 

kurcze to na włam, z narzędzi, można zabrać tylko nożyk do tapet za 99gr ;)

OO - to nie wiedziałem, że nożykiem do tapet można otwierać kłudki. Ale wiesz - drzwi może otworzysz, tyle że od razu Ci zamryga czujka prosto w twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jestem już po przystosowaniu szafki do odbierania prądu w okresie budowy. Czy wykonawca zrobił/zamontował wszystko co powinien (pytanie laika :wink: )?

 

Pzdr,

TS

 

http://img227.imageshack.us/img227/9831/1111kt9.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/4976/222cr9.jpg

 

mam pytanie

czy elektryk musial robic tobie projekt przylacza pradu i zglosic do energetyki nastepnie zrobic samo przylacze

a nasteponie odbior w energetyce

tak mi mowiono ze mam to zalatiwc

mozna wiedziec ile ta przyjemnosc kosztuje?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

czy elektryk musial robic tobie projekt przylacza pradu i zglosic do energetyki nastepnie zrobic samo przylacze

a nasteponie odbior w energetyce

tak mi mowiono ze mam to zalatiwc

mozna wiedziec ile ta przyjemnosc kosztuje?

pozdrawiam

 

Standardowo projekt przyłącza robi EnergiaPro sama. Tylko wtedy czas oczekiwania na wykonanie przyłącza może być długi (u mnie z tego co pamiętam do 15 miesięcy). Mozna to przyspieszyć samemu zlecając/płacąc za wykonanie projektu przyłącza i wtedy od zlożenia takiego projektu u nich mają chyba 5 miesięcy na wykonanie przyłącza (wysyłają taką realizację na przetarg). Ja właśnie tak zrobiłem i kosztowało mnie to z tego co pamiętam 700/800zł (nie pamiętam już).

 

Nastpnie energetyka stawia Ci skrzynkę na działce, którą musisz doposażyć. Tutaj nie wykonywałem już zadnego projektu, tylko zlecilem wykonanie doposazenia - razem z robocizna/materialami i odbiorami bedzie mnie to kosztowac 900zl (pisalem zreszta o tym chyba strone wczesniej).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwek ja polecam hydraulika który robił u Kulki, teraz u mnie - Mirek Białek. Jest niedrogi, ma sporo ludzi i robią od rana do ciemna. Namiar na liście Wrocławskiej.

 

Najlepszą cenę uzyskałam na płyty G-K Nida Gips- w Madar Preis ul. Kwidzyńska- 21.27zł, wełna "18" - 23.47zł. Ceny brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą cenę uzyskałam na płyty G-K Nida Gips- w Madar Preis ul. Kwidzyńska - 21.27zł, wełna "18" - 23.47zł. Ceny brutto.

Ta płyta to zwykła podejrzewam.

 

A wełna to jaka? Bo mój TopRock najtaniej można dostać po 31.10/m2 z dostawą na budowę.

 

Dowiadywałeś się jak zapatrują się na dowozy na budowę około 20km od Wrocławia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty GK pisze sie, ale na stelaze trzeba uwazac. pelno chinszczyzny na rynku. plyty poczekaja i poleza kolo welny :)

 

Poniewaz koncze dzissiaj 1000postow, chce zadedykowac je wszystkim Forumowiczom, A przede wszystkim-siostrze Joli, Secamkowi i Dosi, Darkowi, Agnieszcze, Vance, HaniiRafałowizBartusiem, Xenie, Pani Koali, Trociowi, Pierwkowi, Trąbi WRC, BK, Kasi73, Smiejusowi, TS147, Kine Suspenserowi...

Jesli kogos pominęłam wybaczcie mam 39stopni goraczki.

 

Gratulacje i zyczę kolejnego "tysiąca" - owocnych wpisów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A propos poniemieckości:

 

w dobie kosmicznych cen klinkieru i jeszcze bardziej kosmicznego zapotrzebowania na mojej budowie (ok. 75 m2 = ok. 3600 szt.) poszukuję cegły rozbiórkowej licowej lub klinkierowej, takiej z jakiej są zbudowane elewacje poniemieckich budynków.

 

Jakby ktoś coś wiedział - to proszę o info, bo sądzę, że wątpię czy mnie będzie stać na tyle kasy za kominy.

 

Pozdrav

Jeśli nie masz możliwości "przebadania" tej cegły, to daj sobie spokój.

Grzyb ścieli się połaciami i kręgami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz możliwości "przebadania" tej cegły, to daj sobie spokój.

Grzyb ścieli się połaciami i kręgami ;)

 

A co masz na myśli pisząc o badaniu? Sprawdzę jej twardość i przełom. Poza tym impregnacja i środki grzybobójcze.

Jeśli w kilkudziesięcioletniej cegłówce byłaby wilgoć i grzybki to będzie to widać po licu.

Poza tym nie będę podejmował decyzji samemu, tylko z doświadczonym kierbudem.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niniejszym popełniam 1000 posta więc wpadłem się pochwalić 8)

 

a co do siatki rabitza - w Budoskładzie mają takie nie całkiem wielkie kawałki. 0,5mx10m w cenie 34zł - cena taka sobie ale się skuszę.

Po zakupie dzisiaj paru elementów do rozdzielni elektrycznej :-? , 30zł za kawałeczek siatki nie robi na mnie wrażenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...