Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

3x1,5 zazwyczaj nie są mocno obciążane, więc nie ma problemu.

Swoją drogą nie wiem, czy ktoś kiedykolwiek sprawdzał jakość przewodów z Chin itp.

Wczoraj w Castoramie miałem pogawędkę z gościem ze stoiska elektro - wyśmiewał się z twierdzeń typu że chińskie są gorsze - twierdził że i tak wszystko jest robione w chinach - własnego zdania w tej kwesti nie mam :roll:

 

Wydaje mi się że więcej można spaprać złym wykonaniem instalacji - niż chińskimi przewodami. przepięcia są prawie zawsze na łączeniach i puszkach a nie na odcinkach przewodów.

Ale o wykananie się nie martwię mam dobrego elektryka ;) :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Zabezpieczcie swoje budowy !!!

Dziś w okolicach doln.śl. ma szaleć ORKAN EMMA!!!

 

Ja nie zdążyłem i mój wczoraj przywieziony od halszki blaszak został mimowolnie poddany tuningowi. Odfrunęła tylna ściana, a geometria była bardzo freestylowa.

Po szybkiej naprawie wygląda tak.

 

http://i33.photobucket.com/albums/d93/trabi-wrc/Budowa/2008-03-01002m.jpg

 

mam nadzieję, że dzisiejsza noc nie wprowadzi poprawek :-?

 

A ja naiwniak jechałem dzisiaj sam na działkę z planem przykręcenia blachy trapezowej na dach (ciężki frajer) bo na razie garaż jest w wersji cabrio.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Castoramie miałem pogawędkę z gościem ze stoiska elektro - wyśmiewał się z twierdzeń typu że chińskie są gorsze - twierdził że i tak wszystko jest robione w chinach - własnego zdania w tej kwesti nie mam :roll:

ja bym była ostrozna z potępianiem wszystkiego co chińskie

a co do poziomu wiedzy technicznej pracowników marketów -.......hm...przeważnie ich "wiedza" pochodzi ze szkoleń i broszur....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia- dzięki, jutro będę dzwonić. Poza Natalią nikt nie słyszał o luźnym kartoniarzo-ociepleniowcu?

 

Suspenser- a jakie to drewno? Dzięki za ten rabacik na dre :lol:

 

Jutro jadę do Dębowca, gdzie podobno paru stolarzy robi różne rzeczy w dębie. Podobno konkurencyjni. Obadam parapety, blaty, stopnice...

 

Pani Koala, widzisz ja tez szukam tez ekipy do karton gipsow, poprzednia musialam wywalic i zdjac to co zrobili (na szczescie nie wiele), na nastepnych umowionych czekalam ponad 2 tygodnie i w ostatniej chiwli mi odmowili, inni znow byli chetni ale na maj :( moj bank tego nie przelknie - ja chyba tez:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piszę się na grupę drzwiową. Nie ma problemów? Na drzwi DRE nie ma żadnego rabatu :(

 

Jest :D

 

Powtarzam rabaty w Budusie na hasło:

 

Porta - 24%

Polskone - 18%

DRE - 18%

Cal - 12%

Dierre - 10%

bramy Horrmann - 10%

napęd do bram - 8%

 

montaż - 20%

 

Przy okazji dodatkowa informacja - dopłata do drzwi wejściowych do budynku "100" CAL to 600 zł

 

kurcze ja dostalam wycene od pana z budusa , jeden typ dzrwi porty policzyl mi po 24% rabacie, inne i wszytkie osiceznice juz na 21%, chyba musze z nim podgadac ze cos nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do poziomu wiedzy technicznej pracowników marketów -.......hm...przeważnie ich "wiedza" pochodzi ze szkoleń i broszur....

 

ja juz dawno wyleczyłam się z dyskusji z "fachowcami-sprzedawcami" w marketach - niestety, często poziom ich wiedzy jest niższy od kazdego budującego lub remontującego dom :(

ostatnio ręce mi opadły w EURO AGD gdy spytałam o płyte indukcyjną

wiecie co mi Pan odpowiedział....

"A po co Pani taka płyta, do niej trzeba specjalne garnki kupić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Halszka, jak miło......

 

no, milo mi, ze Tobie milo :lol: :lol: :lol: :roll:

 

Natomiast jesli chodzi o " potępianiem wszystkiego co chińskie " to nie o to mi chodzi,

ale przeciez wszycsy wiemy, ze nie sposob wgrysc sie w kazdy temat przy budowie domu,

a ze chcemy wybudowac nasze domy najlepiej wg naszych mozliwosci,

to musimy komus zaufac,

komus, kto temat zna lepiej od nas ...

ja np. czesto ufam ludziom i w ogole, i na forum, czasami fachowcom... :wink:

 

 

mezowi tez ufam :roll:

 

Pozdrawiam wszystkich baaardzo spokojnie,

to tak a propos tego, co za oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bramy garażowe, wjazdowe, drzwi i napędy Hormann - 15%

montaż - 20%

 

Czekam tylko na potwierdzenie hasła i będzie można zamawiać.

Kto jest zainteresowany niech pyta o hasło na priv i poda mniej więcej kiedy planuje zamawiać (nawet jeśli dopiero za 2 miesiące).

 

Hasło potwierdzone - można już zamawiać - aktualnie termin realizacji do 4 tygodni.

 

Dzisiaj rozmawiałem ze stolarzem z Bystrzycy - jeśli ktoś z Was miał z nim do czynienia proszę o wiadomość na priv jak było :wink:

 

Podał mi ceny na parapety drewniane bejcowane:

- sosnowe - szerokość 24 cm - 60 zł/mb; szerokość 40 cm - 100 zł/mb

- jesionowe - szer. 24 cm - 90 zł/mb; szer. 40 cm - 150 zł/mb

- dębowe - szer. 24 cm - 110 zł/mb

 

Ceny na drzwi z drewna bejcowane, kompletne z ościeżnicami (klejonka + obłóg naturalny):

- sosnowe - 1300 zł/sztuka

- jesionowe - 1700 zł/sztuka

 

Cena szerokich tuneli (27 cm) z listwami ozdobnymi - jesionowe - 600 zł/sztuka

 

Obicie schodów betonowych drewnem jesionowym kompletne z poręczami, tralkami, listwami itp. - 8 500 zł.

 

Czy wg Was to dobre ceny ?

 

Widziałem u niego gotowe schody dla klienta i są super - planowałem dębowe, lecz jesion dużo bardziej mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER - a gdzie można zobaczyć te drzwi? Cena na parapety jest b. atrakcyjna.

 

Pytanie do użytkowników kabin ze szkła przejrzystego z jakąś tam powłoką. Czy wymagają dużo zabiegów? Obawiam sie że z naszą twardą wodą będę musiała szorować kabinę po każdej kąpieli. Niestety kabiny, które mi się podobają maja tylko szkło przezroczyste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie mi proszę dokąd uderzyć po okna.

 

Potrzebuję okna elewacyjne (parter, lukarny) oraz połaciowe. Elewacyjne pcv w okleinie drzewopodobnej, zalezy mi rowniez zeby dobrali mi rolety z kasetami w profilowanych nadprożach.

Powiedzcie mi tez prosze jak to jest "zwyczajowo" z oknami polaciowymi - powinny miec ten sam kolor co te w lukarnach czy nie zwraca sie na to uwagi?

 

Na razie celuje w Empol, co warto jeszcze objechac?

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam,

 

Napisz mi prosze pare slow o swojej dachowce. Trabi-wrc pisal, ze masz Bogena, moj dekarz tez chwali, ale chcialem cos konkretniej sie dowiedziec.

Czy barwione w masie czy twarde czy angoba?

No i wreszcie jaka cena tej przyjemnosci? Alternatywnie rozwazam Koramika, Mżonka chce Ruppa.

 

A może jeszcze jaki inny Bogenowiec sie ujawni i podzieli wiedza? :D

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER - a gdzie można zobaczyć te drzwi? Cena na parapety jest b. atrakcyjna.

 

Pytanie do użytkowników kabin ze szkła przejrzystego z jakąś tam powłoką. Czy wymagają dużo zabiegów? Obawiam sie że z naszą twardą wodą będę musiała szorować kabinę po każdej kąpieli. Niestety kabiny, które mi się podobają maja tylko szkło przezroczyste...

 

Byłem u kolejnego stolarza i dał mi jeszcze lepszą ofertę - szczegóły podam jutro.

 

Drzwi można zobaczyć wstawione u niego w domu lub u klienta.

 

Co do przeźroczystych szyb w kabinach to pamiętam, że kiedyś ktoś na forum strasznie psioczył na takie - podobno trzeba je czyścić po każdej kąpieli (nawet przy miękkiej wodzie nachlapiesz szamponem itp.).

 

Pierwek - cement w Castoramie jest po 10 z kawałkiem za 25 kg klasa 2 i 12 z hakiem klasa 1.

U mnie w Jelczu w hurtowni Complexbud też 12 z hakiem za 25 kg.

 

haniairafal - okna elewacyjne - polecam Przybyłkiewicza z Ratowic tel. 071 318 91 77, dachowe - Veluxa kupowałem w firmie ZG - Zbigniew Gawędzki. Ceny były bardzo dobre. Firma mieści się przed wiaduktem z Krakowskiej na Armii Krajowej za zajezdnią DLA - jest tam tablica Velux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam,

 

Napisz mi prosze pare slow o swojej dachowce. Trabi-wrc pisal, ze masz Bogena, moj dekarz tez chwali, ale chcialem cos konkretniej sie dowiedziec.

Czy barwione w masie czy twarde czy angoba?

No i wreszcie jaka cena tej przyjemnosci? Alternatywnie rozwazam Koramika, Mżonka chce Ruppa.

 

A może jeszcze jaki inny Bogenowiec sie ujawni i podzieli wiedza? :D

 

pozdrowka!

 

Poza mną jeszcze parę osób ma Bogenka - Dabel, Natalia, .......

 

Koloru nie będę oceniał bo to sprawa gustu - mój mi się podoba ;) choć jest lekko nierównomierny ze względu na ręczne napryskiwanie tego czegoś srebrnego, ale nie jest to wada fabryczna ta dachówka tak ma ,

inne kolory są idealnie jednolite

 

Moja to Brylant Shifer czy jakoś tak

Barwiona w masie - nie jest

Jest szkliwiona na czarno i dodatkowo napylana czyms srebrnym

Połysk - jest

 

Opinia dekarzy :

Dekarz się na mnie obraził za tą dachówkę - mówił że tak twardego i mocnego pieruństwa to jeszcze nie ciął ;)

Ale tak na poważnie to dekarz twierdził że bardzo równa była i się super układała - zamki pasowały idealnie i miała dość sporą regulację

A największy test przeszła wczoraj - dach przetrwał huragan orkan nienaruszony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam,

No i wreszcie jaka cena tej przyjemnosci? Alternatywnie rozwazam Koramika, Mżonka chce Ruppa.

 

Cena :roll: nie jest to dachówka z niskiej półki ale w swojej klasie była bardzo dobra oferta (Lech-Bud)

Ruppceramika w tym czasie 40 % droższa

Proponuję żebyś sprawdził dokładnie sam bo ceny mogły się zmienić ja brałem w szczycie sezony niestety

 

Ale mała rada ...... Sprawdzaj nie wyceny robione przez poszczególne hurtownie bo niektórzy zaniżają ilości żeby było taniej - zapisz i porównaj ceny poszczególnych pojedyńczych elementów takich jak

* dachówka

* dachówki skrajne

* gąsiory

* elementy ozdobne

* dachówki wentylacyjne

Tu sa największe różnice tylko o tym się nie mówi .........

Pamiętam że była np róznica między gąsiorem Bogenn a gąsiorem konkurencji (nie pamiętam jakim) prawie 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie celuje w Empol, co warto jeszcze objechac?

 

Empol - robi obecnie Schuco (kiedyś na Aluplast)

 

ten profil robi jeszcze Wimarol i Lak bud

Robiłem wyceny u nich wszystkich - w kolejności od najdroższego

* Empol

* Lakbud

* Wimarol

 

O ten profil zapytaj np. Jolę z melisy ona ma .....

Ja ostatecznie wziąłem profil Drutexu Iglo 5 ( jest jeszcze Iglo - nie mylić to inny profil) róznica w cenie była kolosalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...