Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pani Koala - jak to przed ociepleniem balustradę? my ni emamy a dom już ocieplony stoi :-?

 

Ja sobie taką balustradę przykręcaną "od czoła" wymyśliłam. Element płaski i można go zastyropianować chyba. Ale to tylko moja koncepcja, nie konsultowana jeszcze z nikim co się zna

 

Nie twierdze ze sie znam, ale my tez tak robilismy jak Koala se wymyslila,

ze styropianu wystaja stalowe elementy, ktore sa mocowane do sciany nosnej,

i do tego po zrobieniu elewacji mocuje sie wlasciwa barierke.

 

bemark - jesli chodzi o producenta, to oczywiscie Betard,

sprzedawany w hurtowniach, my bralismy z MBS nz Zernickiej,

Termet ze Srody Sl. i betoniarnia w Wierzbicach,

tyle znam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala - jak to przed ociepleniem balustradę? my ni emamy a dom już ocieplony stoi :-?

 

Ja sobie taką balustradę przykręcaną "od czoła" wymyśliłam. Element płaski i można go zastyropianować chyba. Ale to tylko moja koncepcja, nie konsultowana jeszcze z nikim co się zna

 

Nie twierdze ze sie znam, ale my tez tak robilismy jak Koala se wymyslila,

ze styropianu wystaja stalowe elementy, ktore sa mocowane do sciany nosnej,

i do tego po zrobieniu elewacji mocuje sie wlasciwa barierke.

 

bemark - jesli chodzi o producenta, to oczywiscie Betard,

sprzedawany w hurtowniach, my bralismy z MBS nz Zernickiej,

Termet ze Srody Sl. i betoniarnia w Wierzbicach,

tyle znam 8)

 

dzieki za informacje myslalam o betardzie ale chce porownac oferte z inna firma

MBS to hurtownia ktorra znajduje sie na zernickiej we wroclawiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halszka - jaka jest cena za mkw systemu Caparol? I jesteś zadowolona?

 

Koalo - tak to cena za calość - grunty, klej, siatka cos tam i tynk baranek 2mm. Ten Fast jest tylko trochę tańszy

 

Trociu - gdzie ty kupiłeś tę wełne po 31zł?

 

U mnie za tydzień ocepleniowiec dachu, a ja nie mam z materiałów nic....Dziś dostałam oferte z TKM - wrocł[email protected] Jeśli podane ceny brutto - to będzie najlepsza oferta. Nie wiem czy kosztować sie na drogą wełnę z lambdą 0.35 Toprocka. Po ile wy kupowaliscie taka wełne?

 

Dabell - ty masz tynk kładziony z maszyny? Taki chropawy?

 

Same pytania :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kombinuję :lol:

 

Wełenkę to mam już zasznurowaną. Nie mam reszty. A dzisiaj posypali się wykonawcy. Temu coś wypadło, tamtemu i ... od poniedziałku zaczynają dwie ekipy. Styropianowcy na zewnątrz, regipsowcy wewnątrz. Muszę do poniedziałku zapewnić im materiał :o

 

Znowu zdecydowałam się na PW Aris. Wzięłam zaprawę klejącą Skała (do styro i siatki). Kleiłam już Skałą styro na fundamentach i była OK. Styro EPS70 10cm- 110m3 netto. Będąc w biurze podsłuchałam rozmowę telefoniczną z producentem- za 2 tyg podwyżka

 

Doszłam do wniosku, że wezmę w Arisie też K-G i jutro jeszcze ponegocjuję ceny na wszystko

 

W Arisie wybrałam tynk silikonowy Webera Terranova (kolor 115E). Za kilogram wychodzi 7,45 brutto. Grunt do tego to 7,84/kg brutto.

 

Razem materiały na ocieplenie i tynk- 9 300

Robocizna- 6 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147

Ja tez z przyczyn finansowych zamykam gore na lepsze czasy. ale wylewki, okna i KONIECZNIE ocieplenie plus plyty GK beda. Nie wyobrazam sobie potem tego kurzu. wymyslilam to sobie tak:

nie robie schodów a klatke schodowa zabijam plytami GK żeby nie bylo widac ze cos jest zabite dechami i montuje sciagane schody strychowe, zeby mozna bylo przewietrzyc d czasu do czasu gore.

a może wygram w totka i nie bede musiala tak cudowac :roll:

Qrcze, a ja nie mogę niestety tak zrobić. Oprócz salonu i jadalni mam tylko gabinet na dole, który mógłby robić na razie za sypialnię, ale córcia nasza cokolwiek za duża, żeby spać z nami. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego proponujecie zrobić instalacje CO i rozprowadzenie wody użytkowej?

Jak na razie to odradzano mi rurki plastikowe klejone. Na plus cena - rurki zgrzewane. Co myślicie o Pex-ie ?

Jakie macie doświadczenie z układaniem tych elementów. Napiszcie, napewno pomoże to mi w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma pexa- wodę i co. Zmagał się z tym hydraulik, ja na razie jeszcze nie użytkuję, ale mam nadzieję, że będzie OK :roll:

 

Natalia

 

No to bardzo dobrą cenę masz na ten system STO. Mogłabym się podłączyć pod ciebie z gruntem i tynkiem? W Arisie system z tynkiem akrylowym STO kosztuje ponad 50 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego proponujecie zrobić instalacje CO i rozprowadzenie wody użytkowej?

Jak na razie to odradzano mi rurki plastikowe klejone. Na plus cena - rurki zgrzewane. Co myślicie o Pex-ie ?

Jakie macie doświadczenie z układaniem tych elementów. Napiszcie, napewno pomoże to mi w wyborze.

 

Znajomy hydraulik polecił mi właśnie Pex-y jako najlepsze i rozsądne cenowo i takie dokładnie u mnie zamontuje w przyszłym tygodniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama garażowa. Hm.

 

No to nieśmiertelna prośba, proszę zadowolonych właścicieli swoich bram o namiary na firmę bramiarską.

 

Co do bramy to montuje się ją dopiero po tynkach - wcześniej jest ryzyko, że się zarysuje lub inaczej uszkodzi, więc radzę najpierw pilnować kolejnych etapów nie wychodząc przed szereg (ja tak pospiesznie kupiłem ponad pół roku temu wełnę i leży, leży i nabiera mocy urzędowej).

 

Z wełną jest łatwiej, lecz z bramą w razie obsuwy z terminem (czego nikomu nie życzę) będzie problem.

 

Czy macie już drut zbrojeniowy na wieńce - jeśli nie to polecam Return na Swojczyckiej 30 tel. 0 71 348 31 70 - tam była najtaniej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się kupuje wkręty do metalu samonawiercające, zszywki do Takera tudzież kołki szybkiego montażu? :o :o :o

 

Tak się przygotowywałam do tej wykończeniówki, a tu zasadzka za zasadzką!

 

Sporo tego typu rzeczy jest w Koelnerze na Jedności Narodowej - przy browarze Piast, poza tym to wszędzie prawie (markety budowlane, karmelkowa, opolska - hurtownia Ebon) chyba nawet w sklepie żelaznym w Strzelinie to mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się kupuje wkręty do metalu samonawiercające, zszywki do Takera tudzież kołki szybkiego montażu? :o :o :o

 

Tak się przygotowywałam do tej wykończeniówki, a tu zasadzka za zasadzką!

 

Jak pisałem wcześniej ja wszystko wziąłem z Budoskładu.

 

A jutro się zorientuję, czy czasem kilka bel bym nie wziął. Na pewno bym reflektował na twardą 10cm.

 

Czy zabudowę KG robi ci Pan murarz? Był u mnie, oglądał - ale był zbyt drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koalo, ile w końcu masz tej wełny - na ile mkw-180? Inaczej- ile jest w 1 rolce?

 

Nie musisz się podpinać (chyba że chcesz :lol: ) - dostaniesz taką samą ofertę . Namiar mam od Dabell (pozdrawiam) Janusz Szkolnicki 505-33-66-36 - przedstawiciel handlowy Stomixu. Jednak ta cena dotyczy całosci zamowienia bez styropianu. Czyli siatka, grunty i takie tam duperele. Ale powiedz, że chcesz taką samą cenę co Natalia z Białych Błot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...