Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Natalia

 

bela ma 2,5m2. Pan Koala przypomniał sobie, że potrzebuje 2 bele, więc do sprzedania mam 17 (42,5m2).

 

Spróbuję z tym STO. Mam już klej do styro i siatki. Może pan przedstawiciel da się namówić na sam tynk... Wczoraj usłyszałam opinię, że to mercedes wśród tynków. Mercedesów nie lubię, ale dobry tynk by się przydał :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A gdzie się kupuje wkręty do metalu samonawiercające, zszywki do Takera tudzież kołki szybkiego montażu? :o :o :o

 

Tak się przygotowywałam do tej wykończeniówki, a tu zasadzka za zasadzką!

 

Sporo tego typu rzeczy jest w Koelnerze na Jedności Narodowej - przy browarze Piast, poza tym to wszędzie prawie (markety budowlane, karmelkowa, opolska - hurtownia Ebon) chyba nawet w sklepie żelaznym w Strzelinie to mają :)

 

Dzięki!

 

W tym Koelnerze mają jakieś lepsze ceny? Kurcze, kiedyś dla nich robiłam jakąś robótkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu - gdzie ty kupiłeś tę wełne po 31zł?

 

U mnie za tydzień ocepleniowiec dachu, a ja nie mam z materiałów nic....Dziś dostałam oferte z TKM - wrocł[email protected] Jeśli podane ceny brutto - to będzie najlepsza oferta. Nie wiem czy kosztować sie na drogą wełnę z lambdą 0.35 Toprocka. Po ile wy kupowaliscie taka wełne?

Wełnę zamawiałem na allegro. Przywieźli transportem 3 rockpacki. Jeżeli akurat nie ma Twojej wełny, to popatrz, który ze sprzedawców sprzedaje podobną i się z nim skontaktuj. Ewentualnie MaciekWroc sprzedaje lokalnie z Łan i zapowiada podwyżkę za 2 tyg.

 

Ja będę wszędzie dawał na skosy TopRock'a. Raz się stawia więc tutaj mogę dołożyć. W sumie będzie 18+10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się kupuje wkręty do metalu samonawiercające, zszywki do Takera tudzież kołki szybkiego montażu? :o :o :o

 

Tak się przygotowywałam do tej wykończeniówki, a tu zasadzka za zasadzką!

 

Sporo tego typu rzeczy jest w Koelnerze na Jedności Narodowej - przy browarze Piast, poza tym to wszędzie prawie (markety budowlane, karmelkowa, opolska - hurtownia Ebon) chyba nawet w sklepie żelaznym w Strzelinie to mają :)

 

Dzięki!

 

W tym Koelnerze mają jakieś lepsze ceny? Kurcze, kiedyś dla nich robiłam jakąś robótkę...

 

Z tego co pamiętam mają dość ciekawe ceny. Nie za dużo niższe, ale momentami niższe. Co ciekawe część z ich produktów można znaleźć w Casto w innych opakowaniach. U siebie w "salonie" mają pakowane na sztuki a w Casto na kilogramy :)

 

Kupowałem u nich póki co wkręty do drewna. Czaje się na stopy pod belki do wiaty, ale to na wiosne. Mają tam dużo metalowego.

 

Kiedyś to był Metalzbyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełnę zamawiałem na allegro. Przywieźli transportem 3 rockpacki. Jeżeli akurat nie ma Twojej wełny, to popatrz, który ze sprzedawców sprzedaje podobną i się z nim skontaktuj. Ewentualnie MaciekWroc sprzedaje lokalnie z Łan i zapowiada podwyżkę za 2 tyg.

Z tego co pamiętam kupowałem od tego sprzedawcy: doradca_x. Mega1000 z Oławy też sprzedaje przez allegro, ale u nich coś z transportem nie tak. Teraz jak widzę, mają po 31,39/m2

 

Acha - nie ździw się, że 180 będzie droższa od 200. Tak to już jest, że jak towar nie popularny, to droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odiweczne pytanie Koala- kładziesz 18stke wełny w 18stke krokwie? a nie 15stke wełny ?

Odwieczne pytanie z tym związane - masz pełne deskowanie czy folię wysokoparoprzepuszczalną?

 

Ja mam krokwie 18 i folię wysokoparoprzepuszczalną - kładę wełnę 18stkę.

 

Ale tak się zacząłem zastanawiać co się bardziej opłaca - dopłacić trochę więcej za wełnę 18cm w porównaniu do wełny 20cm, czy położyć krokwie 20cm zamiast 18cm? Pomijam efekt lepszego ocieplenia grubszego o 2cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu,

 

mam folię. Grubość krokwii dobierana jest chyba do ciężaru pokrycia, a nie pod kątem ocieplenia?

 

Qrcze, przed chwilą przeczytałam wypowiedzi p. Nitki, że nie powinnam była ocieplać nieużytkowego poddasza :-? I co? Zdejmować tą wełnę?

 

Dabell,ekspertko ty nasza ociepleniowa!A ty pod kalenicę ocieplałaś, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Bardzo proszę o pomoc. Mam działkę w Jelczu a na niej pod ziemią kabel średniego napięcia.

Czy ktoś wie co zrobić żeby energetyka przesunęła go na własny koszt?

Odsyłają mnie z kwitkiem przy każdej wizycie :-(

 

Proszę o szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam grubość krokwi 18- i wełna pójdzie 18+7. Faktycznie 20 wychodzi taniej, ale ociepleniowiec twierdzi, ze lepiej będzie gdy położymy 18. Oto cena ktorą dziś zaakceptowałam i cesze się że w ogóle mają tę wełne: Izover 18 - 26.09; akupłyta 7 - 12.49.

 

TYNKI -chodziło mi o STOMIX - czeski system. Jednak po dokładnym przeliczeniu cena systemu, bez styro wyniosła 38.00zł/mkw Różnica wyszła z innego sposobu naliczania tynku. Gdyby tynk był kładziony agregatem (jest taki bardzo chropawy), to idzie 2.40kg na mkw ściany. Ja chce miec ręcznie nakładany tynk( ściana będzie gładka) W tym przypadku zużycie się zwiększa.

 

Czy ktoś sie wypowie w sprawie tynku? Bolix, Terranowa, Duffe, Toraed....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu,

 

mam folię. Grubość krokwii dobierana jest chyba do ciężaru pokrycia, a nie pod kątem ocieplenia?

 

Qrcze, przed chwilą przeczytałam wypowiedzi p. Nitki, że nie powinnam była ocieplać nieużytkowego poddasza :-? I co? Zdejmować tą wełnę?

 

Dabell,ekspertko ty nasza ociepleniowa!A ty pod kalenicę ocieplałaś, czy nie?

 

pani koala czy pani ma rowniez nieuzytkowe podddasze?

my dopiero zaczynamy budowac ale wszelkie uwagi mile widziane

 

Qrcze, przed chwilą przeczytałam wypowiedzi p. Nitki, że nie powinnam była ocieplać nieużytkowego poddasza :-? I co? Zdejmować tą wełnę?

dlaczego nie ocieplac?

a nie bedzie cieplo uciekac przez stryszek?

wlasnie zastanawiamy sie co robic

czy tylko ocieplac strop ?

a jak pani ma zrobione?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Nitka (ekspert od ociepleń) twierdzi, że wełna będzie tem zamakać na skutek jakichś strasznych procesów fizycznych (w postach dużo słów dyfuzja, ciśnienie, punkt rosy- nie powtórzę tego za nic na świecie; przeczytałam z 10 wątków na ten temat i mi się w głowie od tego kręci). W wątku

http://forum.muratordom.pl/jaka-plyta-osb-na-podloge-stryszku,t72307.htm w wymianie doświadczeń pokazał nawet wstrząsające zdjęcie zagrzybionej wełny.

 

Z drugiej strony w Muratorach widziałam dachy ocieplone do kalenicy (strychy nieogrzewane). Na razie zostawię tą wełnę bez zakładania folii paroizolacyjnej, coby ją na oku mieć dopóki budyneknie wysechł dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...