Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

 

Bardzo proszę o pomoc. Mam działkę w Jelczu a na niej pod ziemią kabel średniego napięcia.

Czy ktoś wie co zrobić żeby energetyka przesunęła go na własny koszt?

Odsyłają mnie z kwitkiem przy każdej wizycie :-(

 

Proszę o szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Niestety nic nie możesz zrobić.

Jeśli kupiłeś działkę z tym dobytkiem, zostaje Ci przełożyć kabel na własny koszt, lub tak projektować budynek, by stał w przepisowej odległości. Jest na to wzór matematyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich :)

 

Bardzo proszę o pomoc. Mam działkę w Jelczu a na niej pod ziemią kabel średniego napięcia.

Czy ktoś wie co zrobić żeby energetyka przesunęła go na własny koszt?

Odsyłają mnie z kwitkiem przy każdej wizycie :-(

 

Proszę o szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

Niestety chyba jesteś bez szans :( Znajomy walczył 4 lata, żeby móc przesunąć taki kabel na własny koszt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu,

 

mam folię. Grubość krokwii dobierana jest chyba do ciężaru pokrycia, a nie pod kątem ocieplenia?

 

Qrcze, przed chwilą przeczytałam wypowiedzi p. Nitki, że nie powinnam była ocieplać nieużytkowego poddasza :-? I co? Zdejmować tą wełnę?

 

Dabell,ekspertko ty nasza ociepleniowa!A ty pod kalenicę ocieplałaś, czy nie?

 

pani koala czy pani ma rowniez nieuzytkowe podddasze?

my dopiero zaczynamy budowac ale wszelkie uwagi mile widziane

 

Qrcze, przed chwilą przeczytałam wypowiedzi p. Nitki, że nie powinnam była ocieplać nieużytkowego poddasza :-? I co? Zdejmować tą wełnę?

dlaczego nie ocieplac?

a nie bedzie cieplo uciekac przez stryszek?

wlasnie zastanawiamy sie co robic

czy tylko ocieplac strop ?

a jak pani ma zrobione?

pozdrawiam

 

Ja mam strych nieocieplony z premedytacją, nieużytkowy.

Ocieplenie jest 25 cm wełny, podwieszonej pod belkami stropowymi (nie mam stropu murowanego), pod wełną są płyty GK sufitowe. Czyli wełna jest między stropem drewnianym i płytami GK na suficie. Nie ocieplaliśmy pod skosami, tam mamy tylko folię i na stryszku płyty GK bez ocieplenia. W lecie jest gorąco w zimie zimno. Instalację wodną do kominka która jest na strychu musimy w czasie mrozu ogrzewać kabelkiem oporowym :) Kiedyś woda w zbiorniczku zamarzła i było trochę stresu ...

Nic się nie dzieje ale nie mamy jak pisałam ocieplenia na skosach, bezpośrednio pod dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech Cie reka boska broni przed zakladaniem folii paraizolacyjnej.

Tylko w kuchniach i lazienkach na poddaszu mozna.

tak mowil pan z rockwoola (a ja nie potrafie powtorzyc dlaczego :oops: :oops: :oops:

 

Wg tego, co słyszałem oraz czytałem w Szkole Budowania Wydawnictwa Murator to lepiej w ogóle nie dać tej folii niż dać i mieć choćby niewielkie nieszczelności, bo nimi będzie spływać skraplająca się woda.

 

Wyjątkiem od tej reguły są faktycznie kuchnie i łazienki na poddaszu.

 

Do tego przy wentylacji mechanicznej absolutnie nie powinno dawać się tej folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon podobno ma lepsze właściwości samoczyszczące :roll: A na wełnę pono lepszy silikat... Nie pamiętam dlaczego :oops:

 

BK

 

Kabelkiem oporowym chciałam zabezpieczyć rurkę doprowadzającą wodę. Woda w budynku spuszczona, rura niby ocieplona, zimy nie było, a i tak lekko zamarzło i w przyszłym tygodniu muszę wymienić wodomierz :-?

 

Nie mam pojęcia, co będę przechowywać na tym stryszku... Teściowie mają nieocieploną blachodachówkę i przechowywane na strychu opony w lecie im się stopiły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon podobno ma lepsze właściwości samoczyszczące :roll: A na wełnę pono lepszy silikat... Nie pamiętam dlaczego :oops:

 

Nie mam pojęcia, co będę przechowywać na tym stryszku... Teściowie mają nieocieploną blachodachówkę i przechowywane na strychu opony w lecie im się stopiły...

 

Z tym silikatem może chodzić o to, że przepuszcza powietrze i wilgoć, a silikon raczej nie bardzo.

 

Co do stryszku to ważne jest, żeby miał dobrą wentylację, wtedy tak się latem nie nagrzeje - rozgrzane powietrze samo będzie wymieniać się na chłodniejsze z zewnątrz jeśli damy mu szansę :wink:

 

Praktycznie chcę to zrobić dając wełnę między jętki podłogi stryszku na które przybiję OSB na środku, a krawędzie zewnętrzne tej podłogi zostaną "gołe" i będzie tam widać wełnę.

Swoje pomysły skonsultuję jeszcze z doświadczonymi wykonawcami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Mega1000 w Oławie porozmawiać o styropianie i systemie ocieplenia domu.

 

Mam takie informacje:

- tynki średniej klasy to: Bolix, Atlas

- tynki dobrej klasy: Izolbet, Terranova

- wysokiej klasy: STO

 

Podobno od klasy tynku zależy głównie jak go się kładzie wykonawcy - te dobrej podobno spokojnie warto kupować, bo są wystarczające, a cena rozsądna.

 

Aktualna cena styropianu w Mega1000 to: najtańszy na ściany 117 zł brutto, lepszy EPS70 - 123 zł brutto, EPS100 - 165 zł brutto - czyli tak jak w Allegro.

 

Natomiast jest ciekawa propozycja na cały system docieplenia dla grupy z Naszego forum na hasło.

Cena kompletnego systemu przy styropianie grubości 10 cm to 29 zł brutto, a przy 15 cm 36 zł brutto.

Są to ceny aktualne, które ulegną zmianie gdy podrożeje np. styropian.

W skład systemu wchodzą: styropian, kołki, siatka, grunt pod tynk itp.

 

Tynk w systemie silikonowy lub silikatowy dobrej klasy np. Terranova, Izolbet z kolorem w masie.

Klej dobrej klasy np. Izolbet, Magbud, Dublet.

 

Termin realizacji od tygodnia do pół roku - można więc zamówić już teraz, a materiały spokojnie poczekają u producenta.

 

Jak już widzieliście ma być kolejna podwyżka cen styro, więc warto się zastanowić nad zamówieniem teraz niż potem przepłacać (i tak podobno od początku roku styropian już podrożał o 25% - zresztą pamiętam ceny z zeszłej jesieni np. 145 zł/m3 za EPS70).

 

Cała akcja wypali jeśli zbierze się 5-7 osób z forum chcących zamówić system.

 

Dajcie znać co myślicie o tej propozycji i wstępnie zainteresowanych proszę o dopisanie się do listy:

 

1. Suspenser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak widzę, znowu pojawił się temat folii paroizolacyjnej i czy ją dawać czy nie. Z tego co pojawia się co jakiś czas tutaj na forum, to ile osób, tyle podejść do tego.

 

Ja u siebie będę ją dawał na poddaszu. Na całości. Niektórzy mówią, żeby nie dawać, dawać tylko w pomieszczeniach mokrych, dawać na całości. Więc ja wybieram ostatni wariant.

 

Stryszek też będzie za jakiś czas ocieplony. Będzie to składowisko różnych rzeczy i nie chcę, aby przebywały w wysokich i niskich temperaturach. Dlatego z czasem wełna tam się pojawi. Będzie bez folii paroizolacyjnej i myślę też nad jakimś małym okienkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może szanowna grupa wybierze się hurtem na Tarbud. Bilety grupowe (20 osób po 4 zł, a indywidualne po 15zł :wink: )

To ja poproszę - z kim będę w parze ?? będzie popcorn i coca cola ?? :D:D

A kiedy są te targi w ten weekend ??

 

ja tez, ja tez!!! z mezem przyjde, ale w parze chce byc z Secamem, on wezmie popcorn a ja kolę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...