Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

... i jakie są Wasze spostrzeżenia z targów ?

Ja zauważyłem jedną rzecz, która mnie zainteresowała.

To Brisolit.

Wiele lat temu widziałem takie cosik, ale to przemówiło do mnie bardziej.

Jednak cena jest zaporowa.

http://home.arcor.de/jacob11/innokolleg/briso/

Podobny system jest robiony w czechach - tylko poro tańszy

Znajomy jest u nich przedstawicielem - dam ci potem namiary jak chcesz

 

P.S. Gratuluję tego papierka który zdobyłeś (czymkolwiek jest ;) )

 

Drugie P.S. ;) zachorowałem na płaszcz wodny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

jednak cały czas dążę do idei domu pasywnego.

Pompa ciepła odpada, bo nie lubię kafli w salonie i sypialni, ale turbokominek i kolektor słoneczny ... hmmm, jest to oferta do przemyślenia.

Podstawą domu pasywnego jest jego ustawienie względem słońca i przeszklenia.

Szukałem producentów szyb, bezskutecznie, a interesują mnie ich najnowsze, najlepsze parametry, znalazłem producenta okien, który całe okno ( z profilami) oferuje z K = 1,2. przy szybach K = 1,0, to był max, jednak będę szukał dalej, bo to moim zdaniem jest b. ważny pod względem ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO domow pasywnych to chyba teraz robią profile 7-8 komorowe i 3 uszczelki oraz pakiet 3 szybowy i nie jestem pewien czy nie zeszli jeszcze nizej niz 1,2

 

Ja mecze temat płaszcza wodnego i chyba jednak go zrobię - tylko trzeba kupić dobry system ....... koszty gazu mnie przerażają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebywałe są propozycje niektórych firm.

Powaliła mnie oferta okładania ścian panelami " ciepłochłonnymi" i nagrzewania tym ścian domu. 400 zł / m2. :roll:

Ogrzewanie ścienne jeszcze raczkuje, ale podobno to super efektywna sprawa - nie znam się goście znajomi z Viessmanna mi o tym mówili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak cały czas dążę do idei domu pasywnego.

Pompa ciepła odpada, bo nie lubię kafli w salonie i sypialni, ale turbokominek i kolektor słoneczny ... hmmm, jest to oferta do przemyślenia.

Podstawą domu pasywnego jest jego ustawienie względem słońca i przeszklenia.

Szukałem producentów szyb, bezskutecznie, a interesują mnie ich najnowsze, najlepsze parametry, znalazłem producenta okien, który całe okno ( z profilami) oferuje z K = 1,2. przy szybach K = 1,0, to był max, jednak będę szukał dalej, bo to moim zdaniem jest b. ważny pod względem ciepła.

 

Smoku - nie znam sie jakoś specjalnie, ale pakiety szyb możesz mieć już bez problemu ze współczynnikem 0,5 - ja mam takie w największych przeszkleniach. Ponadto nie musisz mieć przy podłogówce kafli - może być drewno, ale musi być jakoś specjalne- nie doszedłęm do tego jeszcze, ale będę je miał 8)

Dom pasywny to nie wiem czy bez pompy osiągniesz - raczej dom energooszczędny, ja też do tego dążę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Targi - odnoszę wrażenie, że to były targi schodów, kominków i kotłów - bo innego asortymentu nie widziałem zbyt wiele.

Szamb szukałem, nie ekologicznych - zwyczajnych i nic ciekawego nie znalazłem - chyba, że przeoczyłem.

Brakowało mi róznorodnosći w ; ogrodach, ogrodzeniach, tynkach, materiałach na tarasy. Może jak zbadam wszystkie strony www ulotek, które nabyłem poprawi mi się ocena :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wywołała mnie Pani Koala :-) w sprawie ocieplenia.

Ekspertem nie jestem ale napisze co ja mam :p :

cały dach aż po kalenicę ocieplony 15+10 superrocka i toprocka (krokwie 18 ), w stropie nad poddaszem tak samo (15+10 w nabitych na jętki kantówkach 10 cm)), folia paroizolacyjna na całości - rózniez na nie ogrzewanym stryszku w skosach, tyle że tam są nieszczelności dla wentylacji i żeby mi sie nie sypało na głowe (nie mam GK).

Przy rekuperatorze na strychu muszę tam zapewnić min. 0st. nawet w zimie, więc ocieplenie musi być.

pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebywałe są propozycje niektórych firm.

Powaliła mnie oferta okładania ścian panelami " ciepłochłonnymi" i nagrzewania tym ścian domu. 400 zł / m2. :roll:

Ogrzewanie ścienne jeszcze raczkuje, ale podobno to super efektywna sprawa - nie znam się goście znajomi z Viessmanna mi o tym mówili.

 

Niestety nie byłem na targach jednak kiedyś czytałem piękny artykuł na temat ogrzewania ściennego. Spytacie gdzie takie cudo wznieśli?

A w Katowicach - w mrówkowcu - chyba w Newsweeku był artykuł, a było to z 30 lat temu :). Czy się sprawdził nie wiem ale trzeba uważać z wieszaniem obrazków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce podziekowac jeszcze raz Joli za wejsciowki (ja mialam z dowozem do domu :)

moim zdaniem targi zdominowaly drzwi, przegladam prospekty i tylko drzwi, drzwi i drzwi.

Daro ja mam ulotki wszystkich basenow (temat dla mnie i na juz)

Secam bedziesz musial kuc jesli chcesz kominek z plaszczem a nie nie masz doprowadzonej wody,

mi na targach pan zdecydowanie odradzal plaszcz, a jedynym argumentem bylo to, zeby efektywnie ogrzac trzeba palic 5-6 godzin,

znalazlam odpowiedz na wiecznie nurtujace mnie pytanie czy kominek z plaszczem wodnym moze byc ponadgabarytowy, ponoc do kazdego wkladu montuja plaszcz i ze do takiego kominka np panoramicznego z szyba 1mx0,5 m (taki wlasnie chce) spokojnie wystarczy rura 200, bo mozna zrobic redukcje.

wynalazlam sobie piekne deski na podloge,

i ogolnie targi oceniam pozytywne.

 

Jolu w przyszla niedziele wezme klucz do domu i pokaze Ci wiecej niz tylko garaz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdeczne dzięki za olanie mojego pytania, rozumiem że nikt z Was się nie grodził.

czyli rozumiem że "grupa Wrocławska" to taki rodzaj kawiarni dla wtajemniczonych i zaaferowanych jakimś nędznym Tarbudem, a jak jakieś konkretne pytanie to ignorancja!

 

tylko po co mi ktoś kiedyś wysyłał zaproszenia do tej grupy na priva?

 

Sebastian tejk it izi. Chlopie po co sie tak denerwowac?????

ja robilam ogrodzenie w firmie z Psar, ale to byla jedna z pierwszych naszych inwestycji i nie liczylam kasy i bylo mega drogo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targach widziałem coś podobnego i zgubiłem ulotkę:

http://system-universal.com.pl/warszawa/baseny/28

ma ktoś z Was może namiar na firemkę uferujacą takie baseny? <było tylko jedno stoisko z nadmuchiowanymi basenami z bombelkami;)>

 

przystanąłem na chwilkę koło tego basenu

mega głośno !!!!

przedstawiciel który tam stał albo miał stopery albo stracił słuch

potworny, potworny chałas, basen czy jakuzi ma służyć jako relaks, niestety nie w tym wydaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie firmy od pieców prześcigały się w chwaleniu swoich produktów.

Taraz muszę szybko wybrać spośród Hef, KDO, ENKA to załapię się na rabat targowy (mam to obiecane) :D

 

Z ciekawych rzeczy zainteresował mnie pianobeton na posadzki http://www.sircontec.pl - ciekawa alternatywa dla tradycyjnych jastrychów - przemyślę zastosowanie go u siebie.

 

Z egzotycznych stoisk widziałem spawanie orbitalne rur - czyżby pomylili targi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu, kochana dziękuje za wejściówki. Wychodząc - oddalam je jakieś młodej parze-byli przesczęsliwi. :lol:

 

Też odebrałam targi jako wystawę okienno-drzwiową. Były drzwi GROTA (nie widziałam schodów, może podobnie brzmiąca nazwa) Aktualna cena tych drzwi wynosi 1299zł - w tym wszystko-szyba, montaż klamka no i ościeżnica.

 

Szukałam przedstawicieli systemów ociepleń- i nie widziałam żadnego, podpisałam wstępną umowę z firma EKOMOTYL na oczyszczalnię i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...