Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

zmieniając nieco temat,

możecie zdradzić ile u was wyszły koszty stanu "0" za m2 powierzchni zabudowy,

i sso bez dachu za m2 powierzchni użytkowej (z zaznaczeniem czy z garażem czy bez) - chodzi mi o takie realne, końcowe koszty, ze wszystkimi pierdołkami nieprzewidzianymi z podaniem technologi budowy :)

 

my budujemy bardzo nietypową technologią i ciekaw jestem ile przepłaciłem ;)

"0" = 560zł/m2 (legalet, czyli fundament i system ogrzewania, bez potrzeby wylewki!)

SSO bez dachu = 630zł/m2 (thermodom 25cm ocieplenia, czyli u nas sso ocieplony, ale podajcie ile u was bez ocieplenia)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo tak:

dom powierzchnia uzytkowa 199,4m2 plus 32m2 garaz

powierzchnai zabudowy 200,10m2

(spisalam z projektu ale nie rozumiem co to jest ta powierzchnia zabudowy ?????

 

stan zero 30.264zł

sso bez dachu 73600zł (bez fundamentów, tylko mury pod dach)

pozdrawiam i reszte matematyki zostawiam Tobie,

powierzchnia parteru 130m2 (z garazem) bo chyba koszt m2 stanu zero to powinno sie podzielic przez powierzchnie parteru.

Wyzsza matematyka o tej porze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smok czy te łakocie to Twoja produkcja czy Twojej Pani :D

 

Jeśli Twojej Pani to odnoszę wrażenie że Ona "coś" chce i cię do tego przygotowuje - pewnie niedługo się dowiesz http://www.cosgan.de/images/smilie/frech/g010.gif

 

P.S. Smacznego :D

http://www.pizzaexpress.com.pl/cmsAdmin/NEWS_FOTO/71p1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas pow. uzytkowa 218m2, zabudowy z dwumiejscowym garazem 224m2 (z tarasami 290m2).

 

To nas kosztowalo 35,6 tys, co daje ~ 160 zl za 1m2. (to przed chwila poprawialem, nie wliczylem 1 faktury)

 

W tym robocizna ekipy oraz trud naszego szefa ekipy (nie kierbuda, tego jak pisalem mamy z metra ciętego) - wyszukiwanie najtanszych materialow, organizowanie transportu, logistyka, chuchanie, dmuchanie ;-)

 

Pozdrowka dla niego! Wczoraj o 21.3o zrobilismy spotkanie na szczycie - inwestor (Bartus juz spal wiec go zastapilem ;)), wykonawca glowny, dekarz i sie panowie dogadywali jaki gdzie kąt zachowac a ja troche podsypialem przy stole :lol:

 

 

pozdrowka dla Was!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas pow. uzytkowa 218m2, zabudowy z dwumiejscowym garazem 224m2 (z tarasami 290m2).

 

To nas kosztowalo 33 tys, co daje 151 zl za 1m2.

Ale powierzchnię pod fundament powinienes liczyć jako "zabudowy" a Ty chyba podałes "użytkową" czyli z piętrem ;)

Fundament 224 m/2 to tak na oko z 450 m/2 domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powierzchnię pod fundament powinienes liczyć jako "zabudowy" a Ty chyba podałes "użytkową" czyli z piętrem ;)

Fundament 224 m/2 to tak na oko z 450 m/2 domu :D

 

 

Wlasnie sie nad tym zastanawialem spisujac te dane z projektu.....

Bo mam jak byk wpisane:

 

                          zabudowy      uzytkowa

oryginal                210,5m2         166,6m2

po adaptacji          224,3m2         218,0m2

 

Do wyliczen bralem te pow po adaptacji. Acha no i wzialem na swoja niekorzysc czyli bez tarasow bo z tarasami mam jeszcze do zabudowy +60m2.

 

Na logike wyglada jakbym pietra nie mial.... Posumowalem parter i mam uzytkowej 129,7m2 + garaz 40m2 = 169,7m2.

 

Za nic nie wiem skad rozbieznosc 224,3m2 zabudowy - 169,7m2 uzytkowej na dole (z garazem) = 54m2 zagubionej powierzchni. Ściany? Co jeszcze zjadlo powierzchnie?

 

Wg mnie na logike w projekcie jest ktorys z dwoch bledow - albo jest zawyzona pow zabudowy albo zanizona uzytkowa.

Stawiam na 1.

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest pow. zabudowy - cały parter z garażem i pom. gospodarczymi ewentualnie taras jeśli robiłes też razem z fundamentem

 

No to w takim razie wnoszę aneks do wczesniejszego posta :) i - po dlugich i wspolnych bojach - obwieszczam co nastepuje: 194zl za 1m2 (bez tarasu bo tarasu jeszcze nie ma, ale i zań nie płaciliśmy).

 

Juz inaczej wyjsc nie chce ;p

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trabi-wrc

Transport: 501-661-610, facet współpracuje z returnem, ma odpowiedni transport. Ja płaciłam w returnie, potem dzwonilam do tego faceta - na oczy go nie widziałam-on odbierał stal i zawoził na budowe. On również robi strzemionka na Swojczyckiej, firma Astal.

 

Natalia wielkie dzięki. Już jestem umówiony. Zaoferował połowę ceny oferowanej przez innych.

 

Dziękuję Tobie i Secamowi za pomoc.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie korzystnie zakupić kręgi betonowe fi1000/500 ?

chciałem sobie zrobić 2 studnie chłonne z możliwością pompowania z nich wody więc odpada dziura zasypana żwirem

 

Podłączam się do pytania. Mam podobny plan. z tym, że jedna chłonna (sucha) a druga z wodą, jako zbiornik na deszczówkę z przelewem do chłonnej.

 

Ceny jakie znalazłem to ok. 130 PLN za szt. netto

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...