Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja tak samo jak szanowny przedmówca. Kanały wentylacyjne też stamtąd. Zadowolona jestem. Ciała dałam z kominem do kominka. Zamiast kształtki o kącie 45 st wzięłam 90 st nie wiadomo dlaczego :evil:

Dlaczego ty nie wzięłaś kształtki 45 st nie wiem :D :roll:

Ale jak ja to zrobiłem, że nie wziąłem kształtki 45 st, to już naprawdę nie wiem :D tez jestem "szczęśliwym" posiadaczem 90 ;)

 

Ale tak na poważnie to jeśli mamy piętro i dość wysoki komin to i tak będzie dobry ciąg. Kształtkę 45 st trzeba wziąć koniecznie przy parterówkach gdzie komin jest niski.

 

Systemu Betarda nie znam. Brałem (jak zawsze) to co jest sprawdzone i dużo na rynku - nie ma potem problemu z dokupieniem elementu czy jakichs akcesoriów. Jedyne co mi przyszło zmienić przy Kowencie to że zamieniłem ich klej (w proszku) na oryginalny Schidla z tuby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej

 

nie bylo mnie tu kilka tygodni, no dobra kilka miesiecy, a tu okazuje sie ze misie nam znowu szwankuja ;).

 

jesli macie jakies uwagi dot. miskow to poprostu piszcie, a ja w miare mozliwosci bede je wpisywac na strone i tyle. Nie ma co sie oszukiwac - nie ma idealnych miskow, ale tez iidealnych inwestorow ;). jednemu cos odpowida a innemu nie. Ale dobrze jest urzedzic innych o ciemnejszych stronach wykoanawcow i na co zwocic uwage wspolpracujac z nimi :). Wiec, nie krepujcie sie i piszcie :) czekam.

 

no, a ja si ejzu moge pochwalic w pelnie odebranym domkiem, baa nwt meldunkiem :D.

 

DO szczescia wprawdzie brakuje kilku rzeczy, ale mozn juz zyc i mieszkac przede wszyskim :).

 

Teraz zastanawiam sie nad tarasem. Siasiedzi narobili mi smaczka na taras z plyt z odpadu (maja ganek czyms takim wylozony, tyle ze ich to bardzo drogo wynioslo)- nie mylic z tym co ma Kulka - mi chodzi o takie plaskie plyty o nieregularnych ksztaltach. Moze ktos o tym slyszal, a moze jescze lepiej wie kto cos takiego kladzie?? Hmmm??

No i mam pytanie - iel teraz szanowni specjalisci biora za polozenie kosztki brukowej i za puzzle (kostke betonowa) ???

 

A, co do zywoplotu to my mamy tuje szmaragd - narazie fajna, szkoda tylko ze taka mala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałam z samego rana :lol: W razie co, jutro odpowiem znowu...

 

Cholera by tą pogodę wzięła! Naszego pieguska nie można oblepiać klejem!

 

No i pan M. bardzo mnie namawia na parapety granitowe (ok.150 zł za parapet 120/35). Miałam dać tanią blachę, ale ale znowu nie wiem, czy ona naprawdę taka tania będzie... Kształtki klinkierowe odpadają- jakoś mi się nie widzą

 

Moje starsze dziecię po zamknięciu wszystkich kabli regipsami stwierdziło, że koniecznie musi mieć kręcącą się dyskotekową kulę w pokoju... Oczywiście kabla do niej nie ma :roll:

 

Jak wy sobie radzicie z wnętrzarskimi zapędami latorośli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala

 

W spraiwe granitów podjedź może do Bielan - jadąc od Domasławia po prawejs stronie. Granit strzegomski po 305zł/1m2. U gruszeckiego drożej. Inne granity też taniej niż u Gruszeckiego.

 

Pani jednak nas zraziła bo najpier ustalilismy cenę, a jak przyjechaliśmy tydzień później to podała o 250zł wyższą. No i zerwaliśmy rozmowy bo postąpiła mało elegancko i.... teraz nei mamy parapetów, które mamy montować za góra za 2 tygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie tynków i ociepleń pojadę do Mega1000 w środę i wtedy dam znać jak poszły rozmowy - mam jeszcze jeden pomysł - skoro tak prężnie reklamują się w internecie to mogą zarejestrować się tu na forum i bezpośrednio zbierać informacje kto czego potrzebuje i ile.

 

Ciekawe co na to powiedzą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje starsze dziecię po zamknięciu wszystkich kabli regipsami stwierdziło, że koniecznie musi mieć kręcącą się dyskotekową kulę w pokoju... Oczywiście kabla do niej nie ma :roll:

 

Jak wy sobie radzicie z wnętrzarskimi zapędami latorośli?

 

Daga nie masz wyjscia musisz kupić :) rozumiem Twoją natorośl - jak miałem "naście" lat marzyłem o takiej kuli

(kabe zrób po prostu wiszący z pstryczkiem - kula się znudzi gdzieś za pół roku ;)

W sprawie tynków i ociepleń pojadę do Mega1000 w środę i wtedy dam znać jak poszły rozmowy - mam jeszcze jeden pomysł - skoro tak prężnie reklamują się w internecie to mogą zarejestrować się tu na forum i bezpośrednio zbierać informacje kto czego potrzebuje i ile.

Ciekawe co na to powiedzą :wink:

Jak tylko administratorzy zobaczą że to wykonawca i się reklamuje to im usuną konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka - moja ma dopiero 3 lata, szczytem ekscesów był wybór pokoju z dwóch dostępnych;) no i niestety podoba jej sie tapeta w ksieżniczki ze Śniezki ale już kombinuję nt takich fajnych zwierzątek.... no nie zdzierże barbie na ścianach i już!

 

nadal nie mam pomysłu na tynki.... jak długo może styro oblepione klejem stać? do jesieni styknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kochani,

 

Mam u siebie mały zgrzyt na budowie. W grudniu pośrodku ściany w miejscu gdzie idzie kanaliza i woda pojawił a się plama na tynku.

Wezwałam hydraulika obejrzał, stwierdził, że nigdzie nie widać żeby zaciekało (np. z kominów wentylacyjnych, z pralki, itp..) i że mało prawdopodobne aby lut puścił, ale może się cos na rurach wykraplać.

Trochę czasu minęło bo miałam to poobserwować, potem on nie miał czasu no i mamy końcówkę marca.

 

Ta plama powoli schnie i się nie powiększa …

 

Wg mnie nie ma tam przecieku tylko jest to kwestia kawałka nieocieplanej rury która wykrapla wodę, albo może brak gumki w kanalizie i czasem cos tam się wychlapie, bo plamę zauważyłam po uruchomieniu gornej łazienki

 

Aktualnie podwykonawca hydraulika, który miałby to naprawiać kręci i mówi, że:

- zimne luty nie puszczają,

- że to pewnie tynk nie wysechł jeszcze (tynki robiłam 9 miesięcy temu w czerwcu 2007)

- że może to rozkuć ale za załatanie tynku po rozkuciu i dojazd mam mu zapłacić

 

Moje opcje są takie:

- zapłacić mu jeśli się okaże że to nie jego wina (a nie mam pewności że jak teraz jest cieplej to dalej się wykrapla) i mieć czyste sumienie że sprawdziłam i to nie od kanalizy

- powiedzieć żeby sobie poszedł do diabła i zgłosić reklamację za rok jak wylezie mi mokra plama po malowaniu (teraz to pomieszczenie jeszcze nie wykończone)

 

Z hydraulikiem mam umowę i 36 m-cy gwarancji, w sumie chciałam żeby zrobił to teraz bo to dla niego i dla mnie mniejszy kłopot robić w niewykończonym pomieszczeniu. Ale teraz to nie wiem czy chcę żeby robił bo mam ochotę mu wystawić fakturę na kilka kawałków za rok.

 

 

A może macie jakieś pomysły na przyczyny zawilgocenia ściany na parterze w domu z poddaszem użytkowym na wysokości 1,8 m od podłogi i hydraulik nie ma tu nic do rzeczy...

 

pozdr.

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się zrobić podbitkę z płyt cementowo-włókninowych Euronitu (http://www.euronit.pl/oferta/polyty_elewacyjne/opis_polyt/sidings/), czyli malowanie odpada... Muszę z nimi pogadać

 

Plamy współczuję... Przez parę lat coś mi okresowo ciekło w łazience, przerobiłam setkę hydraulików i KAŻDY miał odmienną koncepcję przyczyny i naprawy.... Niektóre z tych konepcji były wręcz kosmiczne :evil: Niestety skończyło się na zbijaniu glazury i totalnej wymianie pozornie dobrej instalacji. Konkretnej przyczyny nie odnaleziono, ale już nie cieknie.

 

Na twoim miejscu kułabym teraz. Zrobiło się zimno, jeśli to wina braku ocieplenia, to powinno się skraplać. Rozbebeszać to za kilka miesięcy...brrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...