Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

No właśnie to miałam założyć, ale jednak cena mnie zniechęciła. Wychodzi prawie 100zł za m2...Deskę podbitkową mam za 22zł/m2. Wszelkie impregnaty świata nie podniosą ceny do 100zł.

 

Widziałeś to na żywo. Dzisiaj miałam jechać do Lechbudu to obejrzeć, ale grypa wygrała i zagoniła mnie do łóżka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Sąsiedzi, czy ktoś z was interesuje się automatyką domową, ma coś takiego planuje mieć?

Automatykę domu inteligentnego robi np ta firma z wrocławia - ciekawa sprawa tylko trzeba to robić od podstaw jeszcze przed robieniem instalacji elektrycznej ciężko jest to wpiąć do istniejącej.

http://www.adk-automatyka.pl/kontakt.html

ich sklep internetowy

http://www.inteligentny-dom.org.pl/

 

Znam, a znasz kogoś kto to używa i nie jeździ mercedesem ;) ?

 

Dla mnie nie problem bo jeszcze nie zrobiłem instalacji, a nawet jak zrobię to będzie dostosowana do takiego systemu.

Ale ich cena jest nieco wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to miałam założyć, ale jednak cena mnie zniechęciła. Wychodzi prawie 100zł za m2...Deskę podbitkową mam za 22zł/m2. Wszelkie impregnaty świata nie podniosą ceny do 100zł.

 

Widziałeś to na żywo. Dzisiaj miałam jechać do Lechbudu to obejrzeć, ale grypa wygrała i zagoniła mnie do łóżka

Hmmm z punktu widzenia ceny nie analizowałem. Brałem pod uwagę bardziej bezobsługowość przez lata. Nie przeraża mnie że co kilka tat trzeba pomalować podbitkę ale to JAK to pomalować bez rusztowania

Widziałem to w Lechbudzie ładna imitacja dechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi, czy ktoś z was interesuje się automatyką domową, ma coś takiego planuje mieć?

Automatykę domu inteligentnego robi np ta firma z wrocławia - ciekawa sprawa tylko trzeba to robić od podstaw jeszcze przed robieniem instalacji elektrycznej ciężko jest to wpiąć do istniejącej.

http://www.adk-automatyka.pl/kontakt.html

ich sklep internetowy

http://www.inteligentny-dom.org.pl/

 

Znam, a znasz kogoś kto to używa i nie jeździ mercedesem ;) ?

 

Dla mnie nie problem bo jeszcze nie zrobiłem instalacji, a nawet jak zrobię to będzie dostosowana do takiego systemu.

Ale ich cena jest nieco wysoka.

 

?? nieco wysoka ??

Nie mam nic wspólnego z dystrybutorem tego systemu, ale podkreślę, że masz do czynienia z najnowszą technologią i myślą techniczną.

Zadam proste pytanie :

ile wydajemy na zakup zwykłej cegły, która produkowana jest w technologii znanej od wieków ?

ile wydajemy na wynagrodzenia za pracę murarza, który posługuje się wiedzą opracowaną (hmmmm) przed wiekami.

Tak mógłbym pytać długo.

Dziś " na prądzie " zna się każdy, podobnie jak na medycynie...

Zadam jeszcze jedno pytanie:

dlaczego jest tak mało murarzy, którzy wykonają prawidłowo ścianę jednowarstwową lub trójwarstwową i dlaczego niewielu inwestorów na takie rozwiązania się decyduje ??

... bo system jednowarstwowy jest systemem i w związku z tym jest drogi, poza tym nie każdy murarz zbuduje go prawidłowo, a ten, który ma taką wiedzę, ceni ją i nie mam mu tego za złe, w końcu spędził wiele czasu i wydał pieniądze, by system ów poznać, poza tym musi mieć trochę oleju w głowie.

Podsumowując.

Nie mam zamiaru nikogo ganić, wręcz popieram wszelkie takie inicjatywy,

nie miałem okazji montować całego systemu domu inteligentnego, bo nie miałem takich zleceń, ale zawsze staram się zaproponować namiastkę na miarę potrzeb i możliwości inwestora, często wiąże się to z wertowaniem lektury, literatury, konsultowaniem ze znajomymi elektrykami, itp itd.

Jest jedna prawda ( baca mówił, że trzy ;) )

Nie da się kupić nowego mercedesa za cenę malucha.

PS. Na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Mega1000 i wyznaczyli panią, która będzie zajmować się naszą grupą.

 

Podobno w każdej chwili może podrożeć styropian w Magbudzie, więc ja zamówię go jutro niech czeka sobie na placu u producenta :D

Tym, którzy się zgłosili do zakupu całego systemu lub samego styropianu podam jutro na priv jak zamówić styropian.

 

Resztę systemu docieplenia zamówię później.

 

Zostawiłem im listę kto czego potrzebuje - mają sprawdzić po ile mogą mieć tynk BASF itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to typowy kabel telefoniczny :D

DOBRE :D:D czyli klasyczne 2 żyły. Dzięki za odpowiedz

 

Sam kabel ma 4 żyły, a, że w telefonie używane są 2 to inna sprawa.

Ja zatynkuję kabel telefoniczny i na pewno będzie ok.

W instalacji telefonicznej jest taki "myk"

zakłady telekomunikacyjne instalowały 4-żyłowe przewody bo w Polsce sygnał był przekazywany poprzez wewnętrzne ( dwa środkowe ) przewody, a zachód przez dwa zewnętrzne.

Do sterownika kotła c.o. wystarczą dwie żyły , jednak ze względów możliwości uszkodzenia zastosowałbym przewód UTP tzw. skrętka, której każdy z pewnością ma na metry ( 8x0,5mm2), lub przewód 2x0.75 mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi, czy ktoś z was interesuje się automatyką domową, ma coś takiego planuje mieć?

Automatykę domu inteligentnego robi np ta firma z wrocławia - ciekawa sprawa tylko trzeba to robić od podstaw jeszcze przed robieniem instalacji elektrycznej ciężko jest to wpiąć do istniejącej.

http://www.adk-automatyka.pl/kontakt.html

ich sklep internetowy

http://www.inteligentny-dom.org.pl/

 

Znam, a znasz kogoś kto to używa i nie jeździ mercedesem ;) ?

 

Dla mnie nie problem bo jeszcze nie zrobiłem instalacji, a nawet jak zrobię to będzie dostosowana do takiego systemu.

Ale ich cena jest nieco wysoka.

 

?? nieco wysoka ??

Nie mam nic wspólnego z dystrybutorem tego systemu, ale podkreślę, że masz do czynienia z najnowszą technologią i myślą techniczną.

Zadam proste pytanie :

ile wydajemy na zakup zwykłej cegły, która produkowana jest w technologii znanej od wieków ?

ile wydajemy na wynagrodzenia za pracę murarza, który posługuje się wiedzą opracowaną (hmmmm) przed wiekami.

Tak mógłbym pytać długo.

Dziś " na prądzie " zna się każdy, podobnie jak na medycynie...

Zadam jeszcze jedno pytanie:

dlaczego jest tak mało murarzy, którzy wykonają prawidłowo ścianę jednowarstwową lub trójwarstwową i dlaczego niewielu inwestorów na takie rozwiązania się decyduje ??

... bo system jednowarstwowy jest systemem i w związku z tym jest drogi, poza tym nie każdy murarz zbuduje go prawidłowo, a ten, który ma taką wiedzę, ceni ją i nie mam mu tego za złe, w końcu spędził wiele czasu i wydał pieniądze, by system ów poznać, poza tym musi mieć trochę oleju w głowie.

Podsumowując.

Nie mam zamiaru nikogo ganić, wręcz popieram wszelkie takie inicjatywy,

nie miałem okazji montować całego systemu domu inteligentnego, bo nie miałem takich zleceń, ale zawsze staram się zaproponować namiastkę na miarę potrzeb i możliwości inwestora, często wiąże się to z wertowaniem lektury, literatury, konsultowaniem ze znajomymi elektrykami, itp itd.

Jest jedna prawda ( baca mówił, że trzy ;) )

Nie da się kupić nowego mercedesa za cenę malucha.

PS. Na dzień dzisiejszy.

 

Masz 100% racje, ale na cały dom sam sprzęt do systemu wyszedł mi za okrągłe 10k (bez bezpieczników, kabli, same moduły), oczywiście ze wszelkimi wypasami, a np poddasza nie muszę automatyzować.

 

wracając do tematu, jakieś realne finansowo systemy? Piszesz że masz doświadczenie z "takimi" sknerami jak ja, co im proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tozwykłe obwody automatyki nie powiązane ze sobą.

Sceną świetlną można sterować bezprzewodowo, oświetlenie zewnętrzne można spiąć w kilka zależności za 300 pln, np: zmierzchowy załącza oświetlenie, czasowy wyłącza ok godz. 24, później czuwa czujnik ruchu.

W łazience można sterować wentylatorem jak się chce i jak się go ustawi, taki wentylator kosztuje 100 pln i ma funkcję higro :).

Rolety teraz rozpracowuję u Secama, jakie będą tego efekty ? zobaczymy...jednak zamiast 5000, co proponują twórcy zintegrowanego systemu sterowania rolet, próbuję zrobić to za 1000 pln

Jak wspomniałem , nie są to połączone obwody i nie można ich nazwać inteligentnymi, ale ...

Przyznam, że idea domu inteligentnego jest słuszna i nie odbieram jej tego, sam chciałbym mieć taką instalację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia...

Dostępność i cena przewodów elektrycznych wywołała chęć ułatwienia sobie życia, jednak ten czynnik najmniej rzutuje na cenę końcową ( nie chcę sobie przypominać kolejek, przydziałów i asygnat brrrr) .

Każdemu, komu świta idea domu inteligentnego polecam lekturę artykułu, który chyba dobrze znasz http://www.inteligentny-dom.org.pl/index.php

Chciałbym kiedyś taką instalację wykonać.

Swoją drogą skoro rekuperator kosztuje 15.000 pln, a nie jest tak zaawansowany technologicznie to ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą skoro rekuperator kosztuje 15.000 pln, a nie jest tak zaawansowany technologicznie to ...

Pozdrawiam

 

Racja Smoku, ale pamiętaj, że reku oprócz komfortu daje w trakcie użytkowania wymierne oszczędności w ogrzewaniu (pomijam koszt inwestycji).

 

Pewnie i automatyka w domu inteligentnym wspomaga gospodarne obchodzenie się z energią cieplną i elektryczną, ale nie będę tu snuł żadnych teorii, bo nie mam o tym pojęcia ;-)

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

 

Gdzie zamawialiscie materialy na dach? Chce zamowic kompleksowo dach i szukam dobrych cen z dowozew w okolice Dlugoleki

 

pozdrawiam serdecznie

 

Witam ponownie...

 

Gdzie zamawialiscie (lub bedziecie zamaiwac) materialy na dach? Chce zamowic kompleksowo dach i szukam dobrych cen z dowozem w okolice Dlugoleki

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ja zamierzam zamówić tondach w builderze II na Ziębickiej. Komplet na dach (oprócz więźby i okien)

 

BORU - zbiornik czaka !!!

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boru - zamów w Lechbudzie, miła rzetelna obsługa, materiał dostarczą loco budowa. Miło wspominam współprace z tę hurtownią.

 

Suspenser - podaj namiar na zamówienie styropianu, ja chce ten systemowy- płyty czarne o nazwie NEOPOR.

 

U mnie rozpoczęła sie wykończeniówka. Gorąco polecam File z listy misiów-zabudowa G-K, malowanie, inne..Robi bez marudzenia, pięknie i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek http://www.archeton.pl dom Żonkil

Mam 4 wyceny i różniące się detalami za:

1- 286tys(netto), bez pieca, kontaktów, armatury, paneli i kafli (firma całość, budują 10-15 domów rocznie)

2 - 350tys (brutto) pod klucz (materiały z jednej hurtowni i człowiek organizujący kilka ekip podwykonawców)

3 - 354(netto) stan deweloperski(porządna firma,)

4 -380 (brutto) pod klucz (firma - właściciel mieszka 200metrów od przyszłej budowy)

 

Czy taka rozbieżność jest normalna? Proszę o porady. Od przybytku głowa boli...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do styropianu to ja zamówiłem normalny EPS70 bez frezów i kropek :wink:

 

Znajomi polecili mi taki, bo mniej odpadów niż przy frezowanym, a uszczelnienie połączeń robi się pianką montażową.

Ekonomicznie też bardziej opłacalny grubszy zwykły niż cieńszy w kropki.

 

Nie wiem czy w Mega1000 mają Neopor - najlepiej spytajcie ich na email lub tel.

 

Za chwilę powysyłam na priv-y jak zamawiać styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

 

Gdzie zamawialiscie materialy na dach? Chce zamowic kompleksowo dach i szukam dobrych cen z dowozew w okolice Dlugoleki

 

pozdrawiam serdecznie

http://www.lech-bud.pl/

odczucia podobne miałem jak Natalia :)

 

P.S.

Widzieliście w kiosku taką gazetę

http://www.budujemydom.pl/images/stories/bd3_08_m_150.jpg

W tym numerze podają tabelę z cenami usług budowlanych - ponoć średnia cen z Polski

Od dziś chodzę negocjować ceny tylko z Tą gazetą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi polecili mi taki, bo mniej odpadów niż przy frezowanym, a uszczelnienie połączeń robi się pianką montażową.

Dokładnie tak robili znajomi. Dopilnowali tylko dokładnie żeby wszystko zapiankowali jeszcze jak stały rusztowania - byli zadowoleni ;)

A słyszałem tez że teraz wymyślili jakąś metodę układania na przemian dwóch warstw styropianu. Żeby ułożyć np. 12 cm układa się najpierw 6 poziomo, a potem 6 cm pionowo (tak jak wełnę na poddaszu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...