Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

To chyba chodzi o chudziak. Jeśli tak, to najpierw chudziak, a potem tynki. U nas jest właśnie taka sytuacja. Mamy stan surowy zamknięty i nie mamy jeszcze chudzika (na razie jest ubity piach). Tynkarz powiedział, że do tynkowania powinienjednak być chudy beton i właśnie zamierzamy go wylać. Na to idzie podłogówka i styropian, a potem wylewki. Ale to już po tynkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam biale kafle i stąd te przymiarki do epoksydowych (pewnie mi przejdzie bo cena jest przerazająca, no ale musze uslyszec wszystkie zady i walety),

te fugi epoksydowe musza byc po prostu na bieząco myte i modelowane, a nie jak cementowe - na koniec fugowania....tak?

 

Xena ja bym ci przy białych radziła jednak rozważyć te epoksydowe, przynajmniej na podłodze. W mieszkaniu położyliśmy na podłodze normalne żółte i nie powiem ci jak po 4 latach wyglądały, a po 2 to już mi się na nie patrzeć i szorować nie chciało.

 

Kładzie się je tak jak i zwykłe fugi. Mapei zwykłej też nie można za wiele metrów położyć bo zwiąże i potem się ułożyć nie da. Przy epoksydowych trzeba proporcji pilnować, bo może nie związać wcale ;-)

 

Nasz kafelkarz się przed epoksydami trzy razy żegnał bo nigdy nie kładł, ale potem stwierdził że prawie jak normalna fuga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę..

 

poratujcie ludzie namiarami na ziemię do ogródka i tanią ale nie partolącą ekipę od kostki betonowej.

 

Mam ofertę na materiał + wykonanie w maju za 170 zł/m2 ale jakoś mi się ta cena wcale nie podoba. Sama robocizna z wykonaniem podbudowy wychodzi gdzieś 60-70 zł /m2. To normalna cena czy zdzierstwo za kostkę betonową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za kostkę jest jak najbardziej OK.

My robiliśmy na jesieni (chyba listopad) i wyszło nieco mniej albo podobnie (nie pamiętam ile metrów :oops: ) za kostkę granitową z wykonaniem.

 

Te lepsze betonowe, z tych najładniejszych wychodzą teraz tyle samo co granit. Trzeba się zastanowić nad stylem ogrodu - czy bardziej będzie pasować granit czy któreś z betonowych.

 

Jak masz fachowców to ich zamów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fugi - ja mam na podłogach epoksydowe mapei. Niestety brudzą się jak wszystkie, ale dadzą się doczyścić do oryginalnego koloru (waniliowy). Czyszczenie odbywa się maszyną do mycia podłóg na parę - reklamują w sklepach w TV. Bardzo skuteczne.

 

W lazienkach mam fugi specjalne, epoksydowe i szczególnego przeznaczenia łazienkowego. Panowie kafelkarze ich nienawidzą bo roboty trzy razy więcej ale fugi są jak skała i nie łapią nalotów - są idealnie czyste, silikon owszem brudek załapie, a te fugi nic.

Też Mapei, z castoramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę..

 

poratujcie ludzie namiarami na ziemię do ogródka

 

Miałem właśnie ten sam problem, lecz z pomocą żony znalazłem takie namiary:

http://www.autogielda.pl/ogrodnictwo_ziemia,ziemia_ogrodnicza,34900559.html?szukaj=ziemia&tbi=on&tbg=on

 

Jest też w autogiełdzie ogłoszenie z Wrocławia, lecz nie mam jej u siebie, a przez www nie mogę go znaleźć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę na materiał + wykonanie w maju za 170 zł/m2 ale jakoś mi się ta cena wcale nie podoba. Sama robocizna z wykonaniem podbudowy wychodzi gdzieś 60-70 zł /m2. To normalna cena czy zdzierstwo za kostkę betonową?

 

metr kostki betonowej wychodzi w takim razie 100zł !!!! :o :o :o , graniową możesz mieć już od 25zł/1m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metr kostki betonowej wychodzi w takim razie 100zł !!!! :o :o :o , graniową możesz mieć już od 25zł/1m2

 

Seba za niedługo po tej kostce będą śmigać 2 małe brzdące, no i boje się że się wywracać będą na granitowej. Poza tym wydaje się gorsza w odśnieżaniu, sprzątaniu (o tym która ładniejsza nie dyskutuję bo to sprawa indywidualna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metr kostki betonowej wychodzi w takim razie 100zł !!!! :o :o :o , graniową możesz mieć już od 25zł/1m2

 

Seba za niedługo po tej kostce będą śmigać 2 małe brzdące, no i boje się że się wywracać będą na granitowej. Poza tym wydaje się gorsza w odśnieżaniu, sprzątaniu (o tym która ładniejsza nie dyskutuję bo to sprawa indywidualna).

 

brzące to nawet na prostym asfalcie się przewrócą :D z odśnieżaniem to rzeczywiście może być kłopot ale i na to są sposoby : tańszy - sól , droższy - podgrzewany podjazd/ścieżki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metr kostki betonowej wychodzi w takim razie 100zł !!!! :o :o :o , graniową możesz mieć już od 25zł/1m2

 

Seba za niedługo po tej kostce będą śmigać 2 małe brzdące, no i boje się że się wywracać będą na granitowej. Poza tym wydaje się gorsza w odśnieżaniu, sprzątaniu (o tym która ładniejsza nie dyskutuję bo to sprawa indywidualna).

A ja właśnie wybiorę m.in ze względu na dzieci kostkę granitową,jest dużo łatwiejsza w utrzymaniu czystości,to dziecku lód spadnie czy jogurt wyleje,czy coś kapnie z samochodu tzn olej czy cuś i szoruj to później,widzę u znajomych jak wyzywają i ciągle ze szczotką szorują,to nie dla mnie dom jest dla mnie a nie odwrotnie,to tylko moje spostrzeżenie dlaczego wybieram granit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, grupo moja ulubiona, trochę mnie nie było ale od czasu do czasu Was podczytywałam (tylko na to czasu stykało).

Widziałam, że następcy w parzeniu pysznej kawy znaleźli się szybko i bardzo im dziękuję za podtrzymywanie dobrych grupowych zwyczajów. A i od czasu do czasu ktoś ciastem poczęstował - ho , ho !!!

Chciałam Wam podziękować za wszystkie Życzenia Świąteczne.

I te mailowe i te SMS. :D :D

Śmiejus - zadzwoń to podam Ci potrzebne namiary. Dużo by pisać a jak zwykle nie mam czasu - sorki.

Cena 60 -70 zł za położ. kostki gran. jak najb. normalna a nawet atrakcyjna.

Dagmara - mam podbitkarza ale nie wiem jak u niego z terminami i obecnie z cenami. Jeśli jeszcze potrzebny to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałam zabudowę poddasza. Ekipa pana Edzia spisała się na medal. Tylko z dwóch rzeczy jestem trochę niezadowolona, ale to efekt niedoprecyzowania z mojej strony tego, czego chcę :-? Panowie ładnie po sobie posprzątali, śmieci ładnie popakowali, skasowali też ładnie :lol:

 

Skąd tego Edzia dorwałaś? Ja po Edziu od zabudowy poddasza mam tylko ciary na plecach :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...