Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hej,

 

Droga Grupo,

Za półtora tygodnia ruszamy ze stawianiem ścian fundamentowych, więc będę wdzięczny za namiar na folię fundamentową i dysperbit.

 

jesteśmy na tym samym etapie i zastanawiamy się też nad tym pytaniem :) Mamy ławy 50cm, ściana będzie 24cm. Niestety dosyć wysoki poziom wód na wiosnę - cały rok sucho i twardo, a teraz kopiąc ławy sączyła się w nich woda... No i dla tych 2 miesięcy wiosennych trzeba izolować :)

 

Trabi, ja myślałem o takich wariantach izolacji poziomej między ławami a ścianą:

1) folia trochę szersza niż ława, zawijana w dół w ławy

2) folia dokładnie na szerokość ławy

3) folia trochę szersza od bloczka, czyli pod bloczkiem, a reszta wywinięte do góry i połączona z izolacją poziomą ściany fundamentowej.

4) a w projekcie jest napisane tylko "papa 2x na lepiku", czyli chyba standard

 

Najsensowniejsze wydaje mi się np połączenie 2) i 3)... ale wiem, że temat izolacji poziomej na ławach to temat rzeka i zamierzam właśnie dokładnie przewertować forum, bo czasu mam mało (nam w poniedziałek zaczynają stawiać ściany fundamentowe).

 

Proszę też o radę - ławy mają 60 cm a ściana fundamentowa 24 cm - jakiej szerokości ma być folia? 30 czy 40 cm?? a może jeszcze szersza?

Jeśli już to brałbym 40cm - przy 30cm to masz zaledwie 3cm zakładki z każdej strony, a przyznasz że to może być trochę mało.

 

A co grupa na to? Ostatnio była dyskusja na temat sensu powstawania nowej grupy wrocławskiej 2008, ale tak myślę że gdyby z każdym pytaniem wertować 500 stron tej grupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że w Castoramie cement podrożał o 2-3 zł na worku 25 kg ?

No proszę - a tydzień temu będąc na delegacji w Lesznie kupiłem w Nomi po 9,99 :) I żałowałem że tylko 10 worków zmieściłem do bagażnika...

 

A jeszcze niedawno w Castoramie był bodajże po 11,47 - ile teraz kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4e/Kawa_%281%29.jpg/180px-Kawa_%281%29.jpg

 

miłego dnia życzę :) :) :)

 

Agnieszka - jak zwykle niezawodna. Wiadomo dzień na budowie nie rozpoczęty kawką to dzień stracony. Są też budowy rozpoczynajęce od browarka, ale tam też dzień stracony ;-)

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana grupo poradźcie proszę gdzie można kupić tanie i ładne kafelki. Gdzie można zobaczyć aranżacje w realu. Jak wybrać te dobre. Gorąco pozdrawiam. Czy wiecie może ile trzeba zapłacić za robociznę kafelkowania.

 

Tanie - markety budowlane - Castorama, Obi, Liroy itd...

Droższe - salony - Armalux, Womag, Adako, Cermag itd...

 

W każdym wymienionym możesz pooglądać aranżacje. W jednych mniej w drugich więcej. W jednych ładne w innych mniej, ale tak naprawdę to sprawa gustu. Jeśli jesteś na początku budowy musisz wiedzieć gdzie będą rozmieszczone sanitariaty i to na razie wystarczy, ale nie radzę Ci wybierać konkretnych kafelek. Twój gust do momentu położenia zmieni się. Wejdą nowe trendy, nowe wzornictwo i to co tak bardzo podobało się w styczniu, w sierpniu już jakoś (dziwnym trafem) nie będzie najładniejsze.

 

Jeśli chodzi o robociznę to najczęściej jest tak, że kafelkarz przyjeżdża i wycenia całość. Inaczej biorą za położenie ścian, inaczej za podłogę a jeszcze inaczej za zabudowy, półeczki. Czasami dochodzi przeróbka rurek, kabelków i za to też trzeba zapłacić. Pomalowanie sufitu, montaż armatury....

Średniej wielkości łazienka kilka półek, zabudowa wanny, oświetlenie, szafka pod umywalkę - skończona w lutym 2008 r. - robocizna na gotowo 4.000 zł.

Do tego kafle, armatura, kleje, farby, fugi, silikony, akryle.....- już wg półki cenowej i uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się tak zapytam - gdzie zaopatrywaliście się w profile fo g-k? Niestety tego nie da się kupić na allegro, bo kurierzy nie chcą przewozić takich długich elementów. Więc szukam gdzie by to lokalnie kupić.

 

Czekam na wycenę od naszego MaciekWroc. Ale warto zawsze zajrzeć do innej hurtowni po inną wycenę. Co polecacie?

 

Hurtownia Olaf na Krakowskiej. Kiedyś pisałam o niej, że mają bramy garażowe Krispola ale wiem, że mają też profile do k-g. Cen nie podaję bo od momentu kiedy u nich byłam wiele sie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś robił już odbiór kominiarski? Ile płaciliście?

Właśnie rozmawiałem z jakimś kominiarzem i dobrze że siedziałem, bo woła 250zł za odbiór stanu surowego, a za surowy i użytkowy 400+vat :o

 

Czy faktycznie potrzebne są oba, czy wystarczy tylko użytkowy?

 

Czy ma ktoś namiary na jakiegoś taniego kominiarza z okolic północy Wrocławia ?

 

Dodam że mam tylko jeden komin do kominka, reszta to wentylacja z reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że mam tylko jeden komin do kominka, reszta to wentylacja z reku.

 

pewnie dlatego się wkurzył... ;)

 

a ja mam pytanie takie. Znacie może jakiś dobry i niezbyt drogi sklep z akcesoriami hydraulicznymi? Potrzebuję nabyć, drogą kupna ;), konsolę wodomierzową 3/4 cala.

 

Objechałem Practicer LM i Castoramę . W LM są jakieś ale mi nie odpowiadają a w casto mają tylko 1/2.

 

Najlepiej pasowałaby mi południowa strona Wrocławia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję też kupić płyty OSB 22x1250x2500 na strych i dostałem ofertę po 92 zł/sztuka w Drewno System w Miłoszycach - jest to taniej niż w Castoramie (tam 98 zł + transport) - czy to dobra cena ?

Sprawdź jeszcze w Minkowicach Oławskich - w składzie PSB Termena. Ja od nich brałem 22 p+w. Ja sam za chwilę będę szukał 10mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś robił już odbiór kominiarski? Ile płaciliście?

Właśnie rozmawiałem z jakimś kominiarzem i dobrze że siedziałem, bo woła 250zł za odbiór stanu surowego, a za surowy i użytkowy 400+vat :o

 

Czy faktycznie potrzebne są oba, czy wystarczy tylko użytkowy?

 

Czy ma ktoś namiary na jakiegoś taniego kominiarza z okolic północy Wrocławia ?

 

Dodam że mam tylko jeden komin do kominka, reszta to wentylacja z reku.

 

Płaciłam za odbiór użytkowy 400 zł.

Zadzwoń do Floriana - oni Ci wskażą kominiarza - mają tam jakieś swoje rejony i raczej sobie w drogę nie wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu w 100% legalnie mogę udzielać się na grupie ;). Stan na dziś:

 

http://img89.imageshack.us/img89/1777/2292960xh9.jpg

 

http://img145.imageshack.us/img145/3265/2292965au7.jpg

 

To co mnie zdziwiło, to KOMPLETNIE suchutkie wykopy pod ławy. Działka jest zdrenowana (pewnie jeszcze poniemieckie dreny) i ma spadek w kierunku rowu (jest wylot drenu) ale myślałem, że dren opaskowy będzie koniecznością. A teraz sam już nie wiem czy jest sens go robić - przecież teraz jest najwyższy stan wody i dodatkowo ostatnie dni były mokre?

 

Pytanie też o sens robienia uziomu - mój dom będzie jednym z najniższych na polanie pod lasem (mój 7,6m, 60m dalej 9-9,5m domy). Dodatkowo wokół jest las i drzewa po kilkadziesiąt metrów wysokości (60m od domu) - jest sens robić w takim przypadku uziemienie?

 

Jutro chudziak z B15 żeby się szybko związał a w sobotę/poniedziałek ławy :) .

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...