Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

a masz gdzie te wody z drenazu zrzucic ?

 

Tak jak napisałem - na dole działki jest rów i tam dochodzą stare dreny. Tam też spokojnie mogę odprowadzić wodę z drenu opaskowego.

 

Tylko zaczynam utwierdzac sie w przekonaniu ze nie ma sensu - piwnicy nie robie, pod warstwa gliny jest bardziej przepuszczalny piasek roznica poziomow dom/dół dzialki gdzie jest row to okolo 1m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To co mnie zdziwiło, to KOMPLETNIE suchutkie wykopy pod ławy. Działka jest zdrenowana (pewnie jeszcze poniemieckie dreny) i ma spadek w kierunku rowu (jest wylot drenu) ale myślałem, że dren opaskowy będzie koniecznością. A teraz sam już nie wiem czy jest sens go robić - przecież teraz jest najwyższy stan wody i dodatkowo ostatnie dni były mokre?

 

Pytanie też o sens robienia uziomu - mój dom będzie jednym z najniższych na polanie pod lasem (mój 7,6m, 60m dalej 9-9,5m domy). Dodatkowo wokół jest las i drzewa po kilkadziesiąt metrów wysokości (60m od domu) - jest sens robić w takim przypadku uziemienie?

 

 

Pzdr

Drenażu nie robiłbym w takim wypadku.

Pisząc o uziomie zapewne masz na myśli instalację odgromową, bo budynek musisz uziemić tak czy inaczej i najlepiej jest zrobić to właśnie na etapie fundamentów,a będzie to potrzebne do budowy i odbioru instalacji elektrycznej, w Twojej sytuacji instalacja odgromowa może nie być konieczna, zazwyczaj drzewa są b. dobrymi odgromnikami, pewnie wiąże się to z rozbudowanym ich systemem korzeni, ale pewnie też z jonizowaniem powietrza. Radzę spytać doświadczonego elektryka zajmującego się odgromami.

PS> piękne wykopy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Grupo,

 

Za półtora tygodnia ruszamy ze stawianiem ścian fundamentowych, więc będę wdzięczny za namiar na folię fundamentową i dysperbit.

 

Proszę też o radę - ławy mają 60 cm a ściana fundamentowa 24 cm - jakiej szerokości ma być folia? 30 czy 40 cm?? a może jeszcze szersza?

 

Pozdrav

 

Dysperbit kupisz u producenta na Szczecińskiej.

 

Izolację 30 cm (2x papa, ta gruba z posypką na lepiku )

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysperbit kupisz u producenta na Szczecińskiej.

Podepnę się pod pytanie - a konkretniej to gdzie?

Jadąc od glinianek, po lewej stronie, chyba za betoniarnią Bergera jest droga dojazdowa, trzeba dojechać do końca tej drogi. Zdaje się, że przy Szczecińskiej jest jakaś reklama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Smoku !!!

 

Grupa Dysperbitowa

 

Mieszkam niedaleko Szczecińskiej więc jutro pojadę wypytać o ceny.

Kto się pisze?

 

1. trabi-wrc

 

Pozdrav

Swego czasu kupowałem luzem, ale jak ostatnio wiosną zeszłego roku chciałem tak kupić to nie chcieli sprzedać.

Może jak weźmiesz dużo, to sprzedadzą luzem, tylko weź jakąś beczkę ;) w kieszenie nie leją ;)

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki-przystałam na BASF. Za chwilę odbieram płyty Neopor-taki czarny styropian o lambdzie 0.032.

 

Xena, akurat dziś podjechały moje gresy, kafelkarz będzie przez jakiś czas zajęty. Średnia cen-50zł za mkw.

 

Cena u Fili - 45zł za ocieplenie, zabudowę g-k i malowanie 1 krotne.

 

TS147-bardzo ładna działka, w jakiej miejscowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa Dysperbitowa

Chyba lepiej byłoby grupa fundamentowa, bo zapewne wszyscy muszą kupić podobne materiały :)

 

Mieszkam niedaleko Szczecińskiej więc jutro pojadę wypytać o ceny. Kto się pisze?

My na pewno będziemy potrzebować, aczkolwiek wszystko zależy od ceny. w icmarket.pl mają Dysperbit Izohanu 20kg za 49.80+vat+wysyłka, na allegro widzę za 46zł+wysyłka, ciekawe po ile będzie na szczecińskiej :)

 

Nie wiem jeszcze ile potrzebujemy... w sumie ścian na ławy było ok 52m, razy 1m wysokości, razy dwie strony to 104m^2 i to razy 3 warstwy, czyli coś ok 300m^2. Wydajność piszą (na allegro:) 0,2-0,5kg/m^2 na wartswę, co daje w sumie... 60-150kg.

 

Pytanie do grupy - ile Wam poszło dysperbitu i na jaką powierzchnię ścian fundamentowych??

 

trabi-wrc, TS147 - czy będziecie może ocieplać fundamenty np Hydromaxem Styropolu? Może jakaś mała grupa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam - jak zawsze niezawodny.

Kawka super, dzięki.

 

Co do pstryczków, czy ktoś wie jaki rabat dostaniemy na Berkera i gdzie były ostatnio grupowo kupowane. Może uda mi się załatwić dla grupy oczywiście jeszcze lepszą cenę. Ale muszę wiedzieć od czego negocjować (chodzi mi o cenę już po rabatach)

Ostatnio dla grupy kupowała Xena, gdzieś daleko poza Wrocławiem u swojego znajomego i dlatego rabacik był słuszny - 20%.

Ale wiem, że dobre ceny można też wynegocjować w Oninenie na Ślężnej. Proponuję jednak najpierw tam zadzwonić bo coś mi świta, ze oni indywidualnym ludkom niechętnie sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...