Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Mam pytanie - co aktualnie jest trendy :wink: jeśli chodzi o izolację poziomą na ławy? Wykonawca chce dać 2 warstwy dysperbitu (myślałem, ze to przy pionowej głównie), a ja waham sie na papą jakąś grubą (są teraz takie nawet 4mm). Co radzicie?

 

Pzdr,

TS

 

p.s. Aha - ławy już wylane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A jak gorzej - w stronę Oławy czy z Opolskiej do miasta? Czy w obie strony Sajgon?

Bo jeśli tak to sama przejmę obowiązki pedagogów, psychologów i logopedów, w końcu jak dom wybudowałam to i logopedą czy pedagogiem czy rehbilitantem mogę zostać w jeden dzień :p

Nie takie rzeczy z śwagrem śmy robili

ruch jest tylko z miasta w strone Oławy

a do miasta - ZERO , NULL! Pozostaje LATANIE lub teleportacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - co aktualnie jest trendy :wink: jeśli chodzi o izolację poziomą na ławy? Wykonawca chce dać 2 warstwy dysperbitu (myślałem, ze to przy pionowej głównie), a ja waham sie na papą jakąś grubą (są teraz takie nawet 4mm). Co radzicie?

 

Pzdr,

TS

 

p.s. Aha - ławy już wylane :)

 

Gratulacje :)

 

co do izolacji to nie chodzi o to co trendy tylko akurat pozioma musi być bardzo, bardzo porządna. O ile dyskutuje się w ogóle sens izolacji pionowej (ja sama przychylam się do tego że nie ma to większego sensu, bo wystarczy mikroskopijne uszkodzenie z boku i już wszystko szlag trafia, woda idzie, zresztą beton się nie rozpuszcza jeśli woda gruntowa nie jest agresywna) ale pozioma to musi być papa i to gruba, albo coś podobnego - u nas są takie podwójnie położone.

Połóż na ławach i na ścianach fundamentowych. Szczerze mówiąc nie spotkałam się z tym żeby tylko pomalować dysperbitem, zawsze widziałam między fundamentem i ścianą domu izolację z papy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prosze o opinie na temat kosztu zdjecia humusu - powierzchnia ok. 10x30, Pan na szybko wyliczyl ze to bedzie ok 200m3, bez wywozenia, i zazyczyl sobie ok. 1200 -1500 PLN. Czy ta cena jest ok?

Podajcie jakies namiary na kogos kto robi takie rzeczy w okolicach Tynca Malego pod Wroclawiem.

 

Wszystkim Milego Dnia zycze ...

 

Lepiej zamów koparkę na godziny - standardowo przy ładnej pogodzie ściąganie humusu trwa około 3-4 godzin (teraz cena za koparę to około 100zł na godzinę )

Ja ściągałem humus po nawałnicach deszczu, było bardzo grząsko i koparka pracowała 8 godzin. ale to i tak dużo mniej niż proponuje Ci ten "ktoś"

Koparki szukaj na "oko" w najbliższej okolicy - nie zapłacisz za dojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda Smiejus, ale Ty możesz sobie pozwolić na takie uwagi ze względu na posturę. Ja niestety wzbudzam respekt tylko przez telefon do czasu pierwszego spotkania. Potem jest gorzej ;-)

 

Pozdrav

W sytuacjach kryzysowych dzwoń - przyjadę i będę udawał inspektora nadzoru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prosze o opinie na temat kosztu zdjecia humusu - powierzchnia ok. 10x30, Pan na szybko wyliczyl ze to bedzie ok 200m3, bez wywozenia, i zazyczyl sobie ok. 1200 -1500 PLN. Czy ta cena jest ok?

Podajcie jakies namiary na kogos kto robi takie rzeczy w okolicach Tynca Malego pod Wroclawiem.

 

Wszystkim Milego Dnia zycze ...

 

Zdejmowanie humusu na powierzchni ok. 200 m2 na głębokość 40-60 cm zajęło 3 godziny x 100 PLN.

 

Zrób tak jak radzi Secam - weź koparkę na godziny, a temu człowiekowi wskaż drogę na Berdyczów ;-)

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo fundamentowa, ceny z Castoramy przy Koronie:

1) Dysperbit Izohanu - bodajże 48,61 brutto za 20kg

2) Folia izolacyjna rolka 30m, szerokość 60cm - 42,96zł

3) Folia izolacyjna rolka 30m, szerokość 30cm - 21,08zł

4) Cement - 11,47zł

 

trabi - a jak dysperbit na szczecińskiej?

 

Byłem na Szczecińskiej dopiero dzisiaj - nie jest zbyt interesująco - ichni dysperbit pakowany po 20 kg kosztuje po 15% upuście 51,65 brutto, a luzem 50,81 brutto.

 

Wydaje się, że tu Casto ma dobrą cenę. U Bechcickiego 56,90 brutto bez upustu.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez polecam Polokno z Ratowic

 

a macie moze namiary na kogoś z zachodniej części Wrocka (Leśnica, Maślice, Stabłowice, Żerniki, Jerzmanów i Złotniki oczywiście), któ mógłby zająć się moim ogródkiem? Nie chodzi o projektowanie i obsadzanie tylko o totalne oczyszczenie. Pod zapuszczoną trwą i chaszczami sa rówżne niespodzianki typu metlaowe pręty, smoła itp. Trza by oczyścić , może przekopać? Znacie kogoś takeigo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gratulacje :)

 

co do izolacji to nie chodzi o to co trendy tylko akurat pozioma musi być bardzo, bardzo porządna. O ile dyskutuje się w ogóle sens izolacji pionowej (ja sama przychylam się do tego że nie ma to większego sensu, bo wystarczy mikroskopijne uszkodzenie z boku i już wszystko szlag trafia, woda idzie, zresztą beton się nie rozpuszcza jeśli woda gruntowa nie jest agresywna) ale pozioma to musi być papa i to gruba, albo coś podobnego - u nas są takie podwójnie położone.

Połóż na ławach i na ścianach fundamentowych. Szczerze mówiąc nie spotkałam się z tym żeby tylko pomalować dysperbitem, zawsze widziałam między fundamentem i ścianą domu izolację z papy.

 

Dzięki ;).

 

No właśnie w hurtowni też mi powiedzieli przed chwilą, że polecają dysperbit na poziomą. Ale nie ma łatwo - uparłem się na papę i będzie papa ;).

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie do Was :wink: - wykonawca zapytał mnie czy chcę 5 czy 6 warstw bloczków fundamentowych. Przy 5 warstwach dom będzie wyniesiony około 30cm na poziom gruntu (od ogrodu 20cm więcej) + podłoga 15cm. Przy 6 warstwach o wysokość bloczka więcej.

 

6 warstw to potencjalnie mniejsze ryzyko podmakania/etc, ale znowu dom będzie wyniesiony bardzo wysoko.

 

Jak radzicie?

 

pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo fundamentowa, ceny z Castoramy przy Koronie:

1) Dysperbit Izohanu - bodajże 48,61 brutto za 20kg

2) Folia izolacyjna rolka 30m, szerokość 60cm - 42,96zł

3) Folia izolacyjna rolka 30m, szerokość 30cm - 21,08zł

4) Cement - 11,47zł

 

trabi - a jak dysperbit na szczecińskiej?

 

Byłem na Szczecińskiej dopiero dzisiaj - nie jest zbyt interesująco - ichni dysperbit pakowany po 20 kg kosztuje po 15% upuście 51,65 brutto, a luzem 50,81 brutto.

 

Wydaje się, że tu Casto ma dobrą cenę. U Bechcickiego 56,90 brutto bez upustu.

 

Pozdrav

 

Na co idzie ta folia izolacyjna? Pod podłogę na gruncie czy na fundament?

 

 

Ja być moze będę miał dojscie do Dysperbitu za 43,31 brutto (35,5 netto) - problem jest jednak taki, ze najprawdopodobniej moge go wziac tylko na jedna Fakturę (siebie) :(. Czyli trochę beznadziejnie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie do Was :wink: - wykonawca zapytał mnie czy chcę 5 czy 6 warstw bloczków fundamentowych. Przy 5 warstwach dom będzie wyniesiony około 30cm na poziom gruntu (od ogrodu 20cm więcej) + podłoga 15cm. Przy 6 warstwach o wysokość bloczka więcej.

 

6 warstw to potencjalnie mniejsze ryzyko podmakania/etc, ale znowu dom będzie wyniesiony bardzo wysoko.

 

Jak radzicie?

 

pzdr,

TS

 

My mamy 7 bloczków ze wzglkędu na wysokość wód gruntowych, no a poza tym wszyscy sąsiedzi maja tak samo :)

 

pozdr.

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Obawialem sie, ze ciezko bedzie do tej smakowitej czekoladki wpadajacej w... wisnie, dobrac elewacje i inne elementy domu. Na pewno mozna to brawurowo zrobic, ale nie mamy z Hania zaciecia plastycznego i obawialem sie, ze palniemy jakies glupstwo. Wzielismy kolor tradycyjny, ale bezpieczny - u nas sie sprawdzi.

 

Hmm, racja- ja mam tą dachówkę. Kiedyś w pełnym słońcu wyglądała jak śliwka. Zmieniło to moje plany granitowych lub ceramicznych parapetów - miałabym kolorowy misz -masz na elewacji. Dachówka- ciemny brąz wpadający w fiolet( w pełnym słońcu, kiedy indziej brązowa), okna o wybarwieniu kempas, cokoły brązowe no i parapet czerwony (granit). Zamówiłam parapety u producenta okien w kolorze okapników - takie stare złoto. Słono za to zapłaciłam, jeden parapet to 140 prawie zł bez montażu. :-?

 

Ale ta gra kolorów mojego dachu mi sie podoba, serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prosze o opinie na temat kosztu zdjecia humusu - powierzchnia ok. 10x30, Pan na szybko wyliczyl ze to bedzie ok 200m3, bez wywozenia, i zazyczyl sobie ok. 1200 -1500 PLN. Czy ta cena jest ok?

Podajcie jakies namiary na kogos kto robi takie rzeczy w okolicach Tynca Malego pod Wroclawiem.

 

Wszystkim Milego Dnia zycze ...

 

Dzwon do p. Mariusza z Domasławia. Tel: 601583216 Jest to solidna firma i wielokrotnie z niego korzystalem. Wozi tez kopaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, racja- ja mam tą dachówkę. Kiedyś w pełnym słońcu wyglądała jak śliwka. Zmieniło to moje plany granitowych lub ceramicznych parapetów - miałabym kolorowy misz -masz na elewacji. Dachówka- ciemny brąz wpadający w fiolet( w pełnym słońcu, kiedy indziej brązowa), okna o wybarwieniu kempas, cokoły brązowe no i parapet czerwony (granit). Zamówiłam parapety u producenta okien w kolorze okapników - takie stare złoto. Słono za to zapłaciłam, jeden parapet to 140 prawie zł bez montażu. :-?

 

Ale ta gra kolorów mojego dachu mi sie podoba, serio.

Dokładnie tak samo jest z naszą czarną.

Na początku zaraz po ułożeniu byłem w ciężkim szoku i nie mogłem się przyzwyczaić -

(szczególnie że tego koloru jeszcze nikt prze demną nie miał.)

W słoncu błyszczący mieniący się szary grafit , w cieniu i po deszczu głęboka czerń, a pod światło nieregularny kolor.

A teraz bym nie oddał za żadne skarby :) - pierwsza czarna dachówka która nie wygląda na dachu cięzko. Zresztą teraz każdy inny kolor Bogena poznam z daleka od razu :)

Zakładamy klub miłośników Bogena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo jest z naszą czarną.

Na początku zaraz po ułożeniu byłem w ciężkim szoku i nie mogłem się przyzwyczaić -

(szczególnie że tego koloru jeszcze nikt prze demną nie miał.)

W słoncu błyszczący mieniący się szary grafit , w cieniu i po deszczu głęboka czerń, a pod światło nieregularny kolor.

 

A jak kwestia cięć przy koszach? Nie widać czerwonych partii dachówki? Moja żona głównie z tego powodu chce Creatona Kerra-Pfanne grafitowego, ze boi sie czerwonych sladow przy cieciach (nasz dach ma niestety sporo takich miejsc). A mi podoba sie Bogen i... oczywiscie jego cena w porownaniu z Creatonem :wink: .

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachówka jest lekko przycięta pod skosem do wewnątrz i praktycznie nie widać koloru czerwonego

miałem ją docelowo malować - (nawet kupiłem farbę) ale teraz jak już jest położona to w ogóle cięć nie widac i dąłem sobie spokój

Malowanie ponoć i tak odpryskuje po jakimś czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachówka jest lekko przycięta pod skosem do wewnątrz i praktycznie nie widać koloru czerwonego

miałem ją docelowo malować - (nawet kupiłem farbę) ale teraz jak już jest położona to w ogóle cięć nie widac i dąłem sobie spokój

Malowanie ponoć i tak odpryskuje po jakimś czasie

 

Dokładnie to samo słyszałem o malowaniu niestety. Stąd moje pytanie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam temat drążyć, bo mój synek za 1,5 roku pójdzie do 1-szej klasy, córa po nim za kolejne dwa lata i już teraz mam zagwozdkę.

Jak zapewnić dzieciom opiekę:

Jak Wy planujecie rozwiązywać podobne problemy?

Zewwzględu na szkołę wybraliśmy działkę w Siedlcu, choc miał byc Malin. W Siedlcu jest nowa szkoła, podobno bardzo fajna i poziom też dobry. Syn sąsiadów dojeżdżał do Wrocławia ale teraz chodzi na wieś i jest bardzo zadowolony.

Problem będę miec z opiekunką do córki 1,5 roku. Teraz mam świetną opiekunkę a potem... zobaczę... jeszcze wykończeniówka przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...