Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

I jeszcze raz w sprawie okien... poczytalem troche i rzecza jedna z najwazniejszych jest montaz.

Czy polecane przez Was firmy montuja okna profesjonalnie?

Czy sprawdzaliscie poziomy i piony oraz ilosc i miejsce mocowac oscieznic?

chodzi mi glownie o firmy:

Norta, Empol i Polokno.

 

Rowniez posluchalbym kogos kto mi doradzi w wyborze okuc - tzn czy otwierane czy uchylne czy fixy. Chodzi o rzetelna porade a nie handlowe dyrdymaly.

 

pozdrawiam

 

Dolaczamy sie do pytania.

Chcemy wziac okna z firmy Norta, ale cos malo w internecie opini uzytkownikow. Firma wyglada solidnie: od 13 lat na rynku, wygadana, ale nie przegadana obsługa. Ale rzeczywiscie, jak montują - nie wiem...

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A dzisiaj czytam w "RZ" o pakiecie ustaw budowlanych - bez pozwoleń na budowę (wniosek z dokumentami tylko do rozpatrzenia w 30 dni, na terenach z planem ZP), bez pozwoleń na użytkowanie - tylko rejestracja u inspektora nadzoru budowlanego. W kwietniu mają być oddane do konsultacji społecznych.

 

No niemożliwe :roll: - musze zadzwonić do swojego KB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde .

Rozmawiałem właśnie z kierownikiem budowy i powiedział że weszły nowe przepisy.

Jeśli budowa trwa ponad rok to trzeba co 12 miesięcy zgłaszać się do starostwa i weryfikować pozwolenie na budowę.

Inaczej nie dostanie się odbioru.

 

nie wierze, porypalo ich???

 

a który dzisiaj mamy?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde .

Rozmawiałem właśnie z kierownikiem budowy i powiedział że weszły nowe przepisy.

Jeśli budowa trwa ponad rok to trzeba co 12 miesięcy zgłaszać się do starostwa i weryfikować pozwolenie na budowę.

Inaczej nie dostanie się odbioru.

 

nie wierze, porypalo ich???

No co wy jaki pryma a prylis

Na prawdę i do pozwolenia trzeba będzie dołączać zdjęcia z budowy - koniecznie z wizerunkiem ekipy budowlanej i inwestorki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam, a czym sie objawia ten system Innovo? Slyszalem, ze to jest jakis antywichurowy, znasz techniczna strone tego marketingowego terminu?

pozdrowka!

oszywiście ze znam - to taka technologia - jak przyjdzie wichura i pozrywa dachówki to przyjeżdza z Bogena ekipa pięknych Dekarek i układa ponownie za darmo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek za tydzień mają wchodzić murarze, ale szykuje się chyba deszczowy czas. Pewnie mi się przez to poprzesuwa.

A skąd masz to info o deszczach? ICM prezentuje mi pogode tylko na 2 najbliższe dni. Ale jak popada to:

- będzie dobrze bo tynkarzom się deszczówka uzbiera

- będzie źle bo mi wody nie podciągną ze względu na wody gruntowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek za tydzień mają wchodzić murarze, ale szykuje się chyba deszczowy czas. Pewnie mi się przez to poprzesuwa.

A skąd masz to info o deszczach? ICM prezentuje mi pogode tylko na 2 najbliższe dni. Ale jak popada to:

- będzie dobrze bo tynkarzom się deszczówka uzbiera

- będzie źle bo mi wody nie podciągną ze względu na wody gruntowe

 

Ja korzystam z tego POGODA

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mieliscie etapy zamykania stanu surowego? Czy od razu wszystkie okna/drzwi/brama garazowa?

 

Najchetniej bym tak zrobil, ale boje sie zniszczen jakie moga nastapic podczas dalszych etapow budowy. Na pewno bedziemy chcieli dac okna polaciowe, wstawic okna w lukarny. Oprocz tego okna na dole. Najwiecej watpliwosci mam odnosnie drzwi wejsciowych i bramy garazowej.

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...