Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Haniu i Rafale, ja nie mam drzwi wejsciowych - po prostu zbite dechy, a moi rodzice zalozyli, sa zniszczone po robotnikach, ale stolarz i tak mial j jeszcze raz malowac.

garazowe byly przed tynkami i nic im sie nie stalo.

teraz zamierzam kupic po wylewkach tymczasowe stalowe.

i od razu pytanie ktos wie w jakim markecie takie nabyc po rozsadnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haniu i Rafale, ja nie mam drzwi wejsciowych - po prostu zbite dechy, a moi rodzice zalozyli, sa zniszczone po robotnikach, ale stolarz i tak mial j jeszcze raz malowac.

garazowe byly przed tynkami i nic im sie nie stalo.

teraz zamierzam kupic po wylewkach tymczasowe stalowe.

i od razu pytanie ktos wie w jakim markecie takie nabyc po rozsadnej cenie?

w Castroramie widziałem za jakieś 289 zł też takie nabędę za moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haniu i Rafale, ja nie mam drzwi wejsciowych - po prostu zbite dechy, a moi rodzice zalozyli, sa zniszczone po robotnikach, ale stolarz i tak mial j jeszcze raz malowac.

garazowe byly przed tynkami i nic im sie nie stalo.

teraz zamierzam kupic po wylewkach tymczasowe stalowe.

i od razu pytanie ktos wie w jakim markecie takie nabyc po rozsadnej cenie?

w Castroramie widziałem za jakieś 289 zł też takie nabędę za moment

 

Secamku, jestes wielki, bo wygram zaklad z Dejwem, bo mu mowilam ze gdzies mi sie cos obilo o oczy ze za jakies 300 zł w markecie, a on mowi ze to niemozliwe.

A moze grupowe zakupy drzwi w castoramie?

ja potrzebuje 2 sztuki :)

ciekawe jakby zareagowali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secamku, jestes wielki, bo wygram zaklad z Dejwem, bo mu mowilam ze gdzies mi sie cos obilo o oczy ze za jakies 300 zł w markecie, a on mowi ze to niemozliwe.

A moze grupowe zakupy drzwi w castoramie?

ja potrzebuje 2 sztuki :)

ciekawe jakby zareagowali :)

Ze mną wszystko jest możliwe ;) .

A przy okazji wszystkich dzisiaj prze zemnie wkręconych przepraszam ale jest prima a prylis ;) i żadna ustawa o pozwoleniach nie weszła 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mieliscie etapy zamykania stanu surowego? Czy od razu wszystkie okna/drzwi/brama garazowa?

 

Najchetniej bym tak zrobil, ale boje sie zniszczen jakie moga nastapic podczas dalszych etapow budowy. Na pewno bedziemy chcieli dac okna polaciowe, wstawic okna w lukarny. Oprocz tego okna na dole. Najwiecej watpliwosci mam odnosnie drzwi wejsciowych i bramy garazowej.

 

pozdrowka!

 

Bramę wstaw, nic się nie powinno stać, w końcu budowlańcy wchodzą przez drzwi a nie garaż, a drzwi kup używane tzw "budowlane" czyli byle jakie, z ogłoszenia w autogiełdzie.

Ja miałam wymieniane z mieszkania więc za darmo :)

 

Gdzieś się zapodziały, ale zapytam sąsiada czy jeszcze ma.

 

Warto, bo jak dom zamknięty (muszą być 2 zamki) to można ubezpieczyć od kradzieży. ja ubezpieczałam w hestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, gdzie warto zamawiac okna dachowe Fakro? Albo gdzie promocja na te okienka?

 

Czy sa jakies przystepne metody wyliczenia ile potrzebuje okien do danego pomieszczenia?

Robilismy troche adaptacji poddasza i samodzielnie poprzestawialismy lukarny, poustawialismy nowe połaciowe, chce wiedziec, ze to sie trzyma kupy.

 

pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowną Grupe Wrocławską

Rozpoczeliśmy z mężem w tym roku budowe domku parterowego

Stan ZERO już jest,mury powoli pną sie do góry i zastanawiamy się nad wyborem dachówki.Bardzo podobała mi się dachowka płaska typu TEGALIT Brassa lub Terra piatta Pfleiderer(coś tego typu)ale ostatnio ktoś mi powiedział że taka dachówka na naszym dachu(dach kopertowy o kącie 28*)bedzie wyglądać jak blacha zwłaszcza że ma być to kolor czarny lub szaro-czarny i to mi dało do myślenia więc zaczełam się rozgladać za inną forną dachówki.Prosze powiedzcie mi co myślicie na temat dachówki Euronit Profil S lub Meyer-Holsen Tandem?Podaje tu przykłady dachówki cenemtowej i ceramicznej ponieważ zastanawiamy się też z jaką z nich wybrać pod wzgledem finansowym i estetycznym.Ogólnie chcemy wybrać dobrą dachówkę ale żeby nas nie ,,zabiła`` cenowo

Z góry bardzo dziękuje za podpowiedzi i sugestie

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terra piatta Pfleiderer(coś tego typu)

 

Nawet jej nie widzialem, ale nasz dekarz polecal Freiderera (jak on to ja nazywal), stawial ja na rowni z Bogenem.

A wcvzoraj sie nasluchalem zupelnie przy okazji bardzo wiele zlego na temat Bogena, ale zbylem koklesia milczeniem - nie robimy tej dachowki, ale z innych wzgledow - uwazam, ze jest rewelacyjna.

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostry i Bracia w budwie!

 

Zdarzyło się komuś przp...lić sobie w czasie prac budowlanych młotkiem w palec, ale tak porządnie? Jest jakiś sposób na ulżenie sobie w bólu i przywrócenie sprawności budowlanej bez chirurgicznego zrywania paznokcia? Qrna bez tego jednego palca nic się zrobić nie da! Proszę o poważne potraktowanie mojego zapytania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala

mój mąż co prawda nie młotkiem ale zrzucił sobie bloczek betonowy na kciuk :-? . Kładł go i bloczek się wymsknął na rękę. Miał paznokieć w stanie opłakanym, ale go nie zrywał. Zczerniał, ale poczekał aż zejdzie - ok. 3 miesięcy.

Jak bolało brał środki przeciwbólowe :-? .

Zależy jak mocno się ktoś walnie -może niech to zobaczy lekarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostry i Bracia w budwie!

 

Zdarzyło się komuś przp...lić sobie w czasie prac budowlanych młotkiem w palec, ale tak porządnie? Jest jakiś sposób na ulżenie sobie w bólu i przywrócenie sprawności budowlanej bez chirurgicznego zrywania paznokcia? Qrna bez tego jednego palca nic się zrobić nie da! Proszę o poważne potraktowanie mojego zapytania!

 

Tak, mi raz młotkiem dużym gumowym, ale paznokieć mi się nie połamał i nie schodził więc chyba aż tak źle nie było :) W takich sytuacjach pomaga altacet lub okłady z roztworu octu (chyba łyżka stołowa na pół szklanki wody).

A jak jest bardzo źle to wizyta u chirurga nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostry i Bracia w budwie!

 

Zdarzyło się komuś przp...lić sobie w czasie prac budowlanych młotkiem w palec, ale tak porządnie? Jest jakiś sposób na ulżenie sobie w bólu i przywrócenie sprawności budowlanej bez chirurgicznego zrywania paznokcia? Qrna bez tego jednego palca nic się zrobić nie da! Proszę o poważne potraktowanie mojego zapytania!

 

Pani Koala mi spadla cegla na stope i paznokiec mi tez schodzil 3 miesiace ;(. bolalo jak cholera.

i do marynarek trampki lub kapcie musialam nosic ;)

masz tu nr do chirurga zadzwon i sie zapytaj

605079872, nie pamietam nazwiska ale jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...