Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Czy ktoś poratuje wykonawcą przyłącza wodnego i kanalizacyjnego w okolicach Trzebnicy, Obornik? Wczoraj lokalny wykonawca wycenił nas na... 8300zł brutto :evil:

 

A do wykonania:

- przedłużenie istniejącej sieci o 30 metrów, z przeniesieniem hydrantu (w linii prostej, od środka działki sąsiada do środka naszej działki) - niestety takie warunki otrzymaliśmy od wodociągów :cry:

- przyłącze wody - w sumie 19 metrów

- przyłącze kanalizacyjne - w sumie ok 25metrów (studzienka jest w rogu działki)

 

602-466-211 p. Hrycak z Prusic - robił u nas kompleksowo (mieliśmy projekt) - dokumentacja, geodeta, uzgodnienia, wykonanie -wszystko

 

Zuch - p. Jędrychowski robił montaże u całej grupy muratorowej w pierwszym rzucie :-) duże prawdopodobieństwo, że u Ciebie też :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

602-466-211 p. Hrycak z Prusic - robił u nas kompleksowo (mieliśmy projekt) - dokumentacja, geodeta, uzgodnienia, wykonanie -wszystko

Właśnie on nam tak drogo wycenił... projekt też mamy. Sęk w tym, że mamy nie tylko wykonać przyłącze, ale także rozszerzyć sieć i przenieść ten głupi hydrant - ponoć to najgorsze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola - po armaturę udaj się do Tadmaru. Ja u nich wzięłam wszystko - czego nie mieli, to z innych hurtowni ściągali. Np. moja kabina w sklepie X kosztowała 6200zł, w Tadmarze kupię (dopiero zamowiłam i zaliczkowałam) za 4500zł. Na całość dostałam 30% upustu. Nie kupuj chińszczyzny.

 

Ja owełniłam i zakartoniłam poddasze. Fila spisał sie na piątkę, zamówiłam go na czerwiec -bo ma nagrane wcześniej roboty na poprawki tynkarskie oraz malowanie.

 

Wykończeniowka... Moje problemy wcześniejsze: beton komórkowy czy ceramika, wełna czy styropian w tej chwili wydają sie śmieszne. Mam straszny mętlik - podłoga? jaka? drzwi wewnętrzne jakie? schody, komin? Oczyszczalnia? Dabell - prosiłam kiedyś u ciebie namiar na twoich wykonawców oczyszczalni, podeślij namiar proszę.

 

Bogen - co za głupoty wypisujecie, jest to najpiękniejsza dachówka pod słońcem...

pozdr natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

to co napisała Natalia

 

Wykończeniowka... Moje problemy wcześniejsze: beton komórkowy czy ceramika, wełna czy styropian w tej chwili wydają sie śmieszne. Mam straszny mętlik - podłoga? jaka? drzwi wewnętrzne jakie? schody, komin? Oczyszczalnia?

pozdr natalia

 

dedykuję Ci w zestawieniu do tego co wcześniej o górce napisała Dagmara

 

Ania, gratulacje!!! Teraz to już z górki

ha ha ha - całą prawdę Natalia pisze :lol: :lol: :lol:

 

 

 

Jola jeśli chodzi o armaturę polecam sklep internetowy Kati_kati.

Tanio, szybko, sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

to co napisała Natalia

 

Wykończeniowka... Moje problemy wcześniejsze: beton komórkowy czy ceramika, wełna czy styropian w tej chwili wydają sie śmieszne. Mam straszny mętlik - podłoga? jaka? drzwi wewnętrzne jakie? schody, komin? Oczyszczalnia?

pozdr natalia

 

dedykuję Ci w zestawieniu do tego co wcześniej o górce napisała Dagmara

 

Ania, gratulacje!!! Teraz to już z górki

ha ha ha - całą prawdę Natalia pisze :lol: :lol: :lol:

 

 

 

Jola jeśli chodzi o armaturę polecam sklep internetowy Kati_kati.

Tanio, szybko, sprawnie.

 

chyba z górki finansowej :roll:

 

wiem, ze macie racje ale ja troche od dupy strony wszystko zaczynam.

wiec jak mialam ławy wylane kupowałam zyrandole do kuchni i jadalni, biegalam po sklepach i szukałam roznych rozwiazan.

ostatnio wybieralam lodowke.

czy ktos ma jakis sprzet liebherr???

jak to sie sprawuje?

znalazlam lodowke sbs z jedna czescia na wina i mnie to zauroczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za podpowiedź co do armatury. Jasne, że nie chcę chinszczyzny. Co dotej kabiny, to tak tylko myślałam, że to może okazja. U nas jeszcze sporo czasu do tego etapu, ale jakby jakś super oferta to poleżałoby i poczekało :wink: Ktos pytał o rynny. My mamy pcv Marleya, miedziny kolor. Wygladja super i cenę na nie dostaliśmy niższą niż na Galeco (nie wiem, które są lepsze). Kupowaliśmy w Gaji na Opolskiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma jakis sprzet liebherr???

 

My też mamy lodówko-zamrażarkę. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Wielka tylko jak góra. Czy to ja taki konus jestem? Hmmm ...

 

zamrażarkę mam w pom. gospodarczym osobno,

małą zdaje się LG (od sąsiadów zza miedzy :wink: )

 

Serio ?? Teki z ekranem LCD HD Ready ?? ;-)

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ostrzeżenie. Zastanawiałam się nad kupnem u nich kabiny, takiej wypasionej, co to wcześniej kosztowała niby ponad 8 kafli a teraz 3,6tyś. Ale trochę zgrzało mnie, że jeden sprzedawca twierdził, że jest turecka, a drugi (szef) kanadyjska :lol:

 

Sprzedali mi uszkodzoną wannę którą wcześniej nabyli gdzie indziej. Ze sposobu załatwiania reklamacji można boki zrywać. Przeżyję wydatek na zakup nowej, ale im nie odpuszczę. Sprawa trafia do PIH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim

Natalio, jesi chcesz to zadzwonie jutro to Fili i powiem mu że jak chce to niech idzie do Ciebie w drógiej połowie kwietnia (ma wtedy robic u mnie poddasze) bo mi aż tak bardzo sie nie pali. Jutro do niego zdzwonie i pogadam jak chcesz

Pozdrawiam

Jacek

 

Jola - po armaturę udaj się do Tadmaru. Ja u nich wzięłam wszystko - czego nie mieli, to z innych hurtowni ściągali. Np. moja kabina w sklepie X kosztowała 6200zł, w Tadmarze kupię (dopiero zamowiłam i zaliczkowałam) za 4500zł. Na całość dostałam 30% upustu. Nie kupuj chińszczyzny.

 

Ja owełniłam i zakartoniłam poddasze. Fila spisał sie na piątkę, zamówiłam go na czerwiec -bo ma nagrane wcześniej roboty na poprawki tynkarskie oraz malowanie.

 

Wykończeniowka... Moje problemy wcześniejsze: beton komórkowy czy ceramika, wełna czy styropian w tej chwili wydają sie śmieszne. Mam straszny mętlik - podłoga? jaka? drzwi wewnętrzne jakie? schody, komin? Oczyszczalnia? Dabell - prosiłam kiedyś u ciebie namiar na twoich wykonawców oczyszczalni, podeślij namiar proszę.

 

Bogen - co za głupoty wypisujecie, jest to najpiękniejsza dachówka pod słońcem...

pozdr natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy pcv Marleya, miedziny kolor. Wygladja super i cenę na nie dostaliśmy niższą niż na Galeco (nie wiem, które są lepsze). Kupowaliśmy w Gaji na Opolskiej.

 

Marleya niedawno wycenili w Gaji (PCV kolor miedziany) 2745 zł.

 

Galeco w Lechbudzie wyszły taniej 2182 zł

 

A jeśli ktoś chce PCV brązowe Galeco lub Marley to najtaniej są "od ręki" w Castoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma jakis sprzet liebherr???

jak to sie sprawuje?

To ja się wyłamię co Libherra :roll:

Mam od kilku lat i większego g.... nie miałem ze sprzetu AGD

ale wyjasnie o co mi chodzi

- jak ma razie się nie psuje (technicznie) działa i się rozmraża

ale jest tak szczelna ze w lodówce jest praktycznie ciągły smród, bardzo szybko psują się np owoce

co kilka miesięcy zapycha się odpływ wody i zalewa lodówkę, Popękały wszystkie szuflady w zamrażalce i plastikowe kosze na owoce,

Przy mocniejszym trzasnięciu drzwiami pękła mi dolna półka.

 

I nie była to lodówka z "promocji" ale taka lepsiejsza za konkretną kasę wygląda mniej więcej tak model KSD3542

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...